Skocz do zawartości

Przemywanie gęstwy ClO2


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad przemywaniem gęstw przy użyciu ClO2. Na wiki mamy napisane, że roztwór ma mieć stężenie 5ppm, natomiast jestem przekonany, że na forum widziałem wyższe zalecane stężenie - 15ppm i chyba 20ppm (pewien nie jestem, bo jakoś nie mogę tego wątku znaleźć). Dlatego proszę o poradę tych, którzy to spraktykowali:

  • jakie powinno być stężenie ClO2?
  • czy po wypłukaniu ClO2 trzeba wypłukać drożdże dodatkowo sterylną wodą, czy mogą one zostać w roztworze ClO2?

Nigdy nie udało mi się opłukać drożdży tak, jak to w różnych miejscach jest opisywane - nie udaje mi się uzyskać tych osławionych "warstw", po rozmąceniu i odstaniu mam tylko płyn i jednolity osad. Nie wiem, czy będzie to miało znaczenie dla procesu płukania ClO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego doświadczenia w przemywaniu gęstwy, ale pod koniec tej dyskusji była o tym mowa. Może tego szukałeś?

http://www.piwo.org/...ozenie-drozdzy/

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.