Skocz do zawartości

chmiel Nelson Sauvin


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec kupiłem dzisiaj otworzyłem opakowanie,no i...; zapach jest trochę dziwaczny,cebulowo-potowy,ma tez coś wspólnego za kostka warzywna ,i trochę zajeżdża dosyć mocno trawką (pierwsze wrażanie).

 

jutro mam plan robić piwo na nim,ale czytałem ,że w większych ilościach daje jakieś dziwaczne efekty,z sikami kota włącznie,że jest kul i extra,ale wymaga dłuższego leżakowania,pewnie nikt,albo mało osób miało z nim do czynienia,ale może koś coś czytał na obcojęzycznych forach o nim,mój angielski trochę kulawy,więc załapałem pewnie jakaś część.

 

plan jest na tylko ten chmiel,30 ibu,belgijskie drożdże,jakieś lekkie ale,

20g 60 min

10g 15 min

20 g na zimno

 

zastanawiam się czy na goryczkę nie dać Target.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz spróbować go w gotowym piwie, to poszukaj Kipling z brytyjskiego browaru Thornbridge.

 

Receptura podobno bezpośrednio od piwowara z Thornbridge -> http://www.jimsbeerkit.co.uk/forum/viewtopic.php?f=5&t=38455&hilit=kipling&start=30#p446574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Użyłem tego chmielu na ok 20 l PA o ekstrakcie 12 Blg w ilości 20 g - 60 min, 20 g - 15 min, 20 g - 5 min, 20 g na cichą. Drożdże US -05

Przyznam, że w takiej ilości daje przyjemną goryczkę, a przede wszystkim piękny aromat owoców tropikalnych.

Negatywnych efektów wspomnianych w pierwszym poście nie uświadczyłem.

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto ja może przez te belgijskie drożdże(dosyć wyraźne w smaku ) miałem mieszane odczucia,przez pierwsze miesiące było niedobre,po pół roku zapach się znormalizował,owoców tropikalnych nie miałem i chwała bogu-niecierpie tej multiwitaminy nowofalowej,bardziej brzoskwinie,coś z wina białego i możne anyż albo jakieś korzenie (lukrecja ?),jutro kolejna próba,tym razem na neutralnych drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.