Skocz do zawartości

IV Bieszczadzkie Warzenie Piwa - 21 kwietnia 2012


AgaL

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na IV Bieszczadzkie Warzenie Piwa!

 

Impreza odbędzie się w sobotę 21 kwietnia 2012 r. w Zagrodzie Magija w Orelcu.

 

Po raz pierwszy warzenie będzie połączone z degustacją piwa i jedzenia - wszystko mojej produkcji :)

 

Będziemy warzyć piwo w stylu American Amber Ale. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

Ursa Maior Bieszczadzkie Warzenie Piwa 21 kwietnia 2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko, toż to koniec świata jest........ można się tam gdzieś przespać?

rowy i kopce nie wchodzą w grę......

:lol:

 

Koniec świata to jest w Siankach :D :D :D , a Orelec to vortex cywilizacji bieszczadzkiej.

 

Impreza odbywa się w pięknej, drewnianej zagrodzie, która oferuje noclegi. Tutaj jest strona http://demkowicz.pl/

Wszelkich informacji udziela Janusz Demkowicz, janusz@demkowicz.pl, tel. 606 677 198.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka przepiękna, ale dojazd mocno utrudniony.

A gdzież tam utrudniony??? :)

Do samego Orelca prowadzi normalna szosa, nawet bez większych dziur - czyli jak wszędzie w Polsce.

Do Zagrody Magija trzeba od szosy dojechać drogą gruntową utwardzoną jakieś 200 metrów.

Jak ktoś jest bez samochodu to PKS (teraz Veolia) dojeżdża z Sanoka i Leska do Orelca, a przystanek jest (jeśli się nie mylę) jakieś 200 metrów od Zagrody.

 

Miejsce fajne! Polecam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież tam utrudniony??? :)

(...)

Jak ktoś jest bez samochodu to PKS (teraz Veolia) dojeżdża z Sanoka i Leska do Orelca, a przystanek jest (jeśli się nie mylę) jakieś 200 metrów od Zagrody.

 

Miejsce fajne! Polecam! :)

 

O widzisz, to nie wiedziałem. Jechałem tam tylko samochodem a trasa od Sanoka wyglądała na mało uczęszczaną. Veolią dojeżdżałem tylko do Sanoka i byłem przekonany, że to stacja końcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu degustacyjne już ustalone :)

Na przystawkę będą precle a la bawarskie z dipem ziołowym a do tego piwo marcowe.

 

Następnie curry z chlebkiem paratha w połączeniu z Amerykańskim India Pale Ale..

 

A na deser ciasto korzenne z musem jabłkowym i lodami waniliowymi popijane belgijskim ciemnym mocnym ale (quadruplem).

 

Zapraszam!

post-1956-0-49046500-1334840942_thumb.jpg

post-1956-0-59123300-1334840971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu degustacyjne już ustalone :)

Na przystawkę będą precle a la bawarskie z dipem ziołowym a do tego piwo marcowe.

 

Następnie curry z chlebkiem paratha w połączeniu z Amerykańskim India Pale Ale..

 

A na deser ciasto korzenne z musem jabłkowym i lodami waniliowymi popijane belgijskim ciemnym mocnym ale (quadruplem).

 

Zapraszam!

 

Aga to curry to na wynos poproszę :)

Niestety nie dojadę, jeszcze nie w tym roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się waha niech czym prędzej przestanie ;)

 

Zagroda Magija to idealne miejsce na długi piwowarski wieczór. A iprogram tegoroczny nieco wzbogacony niz w latach poprzednich. + atrakcje niespodzianki (np. nocna, ruska bania...)

 

My się z Agatką w każdym razie na ten moment wybieramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza była bardzo udana. Warzenie odbywało się w nowej, pięknej sali w Zagrodzie Magija w Orelcu. Na początku spotkania uroczyście przecięliśmy wstęgę otwierającą tą salę. Wstęgę stanowił sznurek z elementami, które pękały w trakcie jej budowy z powodu mrozów - kraniki, rurki. Były też osłonki izolacyjne itp.

 

Mimo prawie pięciu godzin trwania pokazu nie nudziliśmy się nic a nic. W przerwach na zacieranie, układanie się złoża i filtrację oraz chmielenie degustowaliśmy kolejno:

1. Mini precelki bawarskie z ziołowym dipem - do tego piwo marcowe (zdobywca I miejsca w Szczecińskim KPD)

2. Curry z soczewicy z indyjskim chlebkiem paratha - do tego AIPA

3. Na deser ciasto korzenne z jabłkami i orzechami z ciepłym musem jabłkowym i lodami waniliowymi - do tego quadrupel.

 

Międzyczasie próbowaliśmy rauchbocka oraz california common.

 

Warzyliśmy american amber ale. Uzyskaliśmy dobrą wydajność. To efekt dobrej energii, która panowała podczas spotkania :). Miało być około 13 Blg a wyszło 15 Blg. Teraz piwko pięknie fermentuje.

 

Ja osobiście bawiłam się dobrze i myślę, że inni uczestnicy też.

 

W galerii zamieściłam kilka zdjęć. http://www.piwo.org/gallery/album/80-iv-bieszczadzkie-warzenie-piwa-21-kwietnia-2012/

Edytowane przez AgaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie dam rady, jestem w trakcie zmieniania wozu, stary nie dał by już rady, a nowego jeszcze nie mam :(

Ale przy okazji chociaż przepis wysępię ;)

 

Josefik, tak jak obiecałam we Wrocławiu, podaję przepis na curry.

http://kuchniapiwowarkiagi.pl/blog/a1229-curry-z-soczewica-ziemniakami-i-chlebkiem-paratha.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.