Skocz do zawartości

Jaja w soli


olo333

Rekomendowane odpowiedzi

Święta się zbliżają, a ten przepis chyba jest mało popularny (nie znam chyba nikogo kto by to robił) więc podaje. Jaja gotujemy na twardo, zalewamy zimną wodą, żeby ostygły, a następnie wyjmujemy i obtłukujemy skorupkę na całości tak, żeby na jajku została. Następnie wkładamy je do jakiegoś słoja. W innym garnku gotujemy litr wody z łyżką soli, do tego pół łyżeczki kminku i łupiny z kilku cebul. Gotujemy to jakieś 20 minut i takim wywarem zalewamy jaja w słoiku - lejemy przez sito sam plyn, bez łupin. Po ostygnięciu słój wkładamy do lodówki, nie później niż w Wielki Piątek, żeby były gotowe na niedzielne śniadanie (ja robiłem wczoraj). Nie wiem skąd ten przepis, ale to jedna z świątecznych potraw w moim domu.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa potrawa, widzę, że jesteś z Kędzierzyna-Koźla, więc to pewnie jakiś śląski specjał :) Czy to ma jakąś nazwę własną, czy po prostu Jajka w soli? (trochę się interesuję kuchnią śląską). A czy u Was w domach robi ktoś taki specjał jak "Płaskanka" (Płeskanka)? U mnie jest to rokrocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to biały ser utarty z 2 żółtkami, formuje się z tego placuszek posypuje solą i kminkiem i piecze w piekarniku. Z tego co wiem, jest to potrawa z Lubelszczyzny i terenów Lwowskich.

A co do tych jaj, to znalazłem taki przepis. I jak widać w opisie, były podawane nie tylko na Święta, lecz również jako dodatek do piwa :beer:

Widać jednak, że receptura uległa zmianie, bo ten przepis nakazuje wkładać jaja ze skorupką.

http://www.rezeptewi...rg/wiki/Soleier

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego, ale te jaja w słoiku wyglądają tak samo jak u mnie tzn. ja też je obtłukuję, ale skorupkę na nich zostawiam (być może nie precyzyjnie to opisałem w przepisie). Tyle, że ta zalewa na zdjęciu chyba nie była gotowana z łupinami cebuli, bo jest przezroczysta. Moja barwi jaja, a dzięki tej obtłuczonej skorupce po obraniu na jajku zostaje wzór (taki marmurek). Jak to sie komponuje z piwem na pewno w tym roku sprawdzę :beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.brigitte....-1023228/2.html

 

Tutaj masz "marmormuster" ;)

 

Widać wyraźnie, że jest to niemiecki specjał, a gdzieżby on miał się zachować jak nie na Śląsku.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to biały ser utarty z 2 żółtkami, formuje się z tego placuszek posypuje solą i kminkiem i piecze w piekarniku. Z tego co wiem, jest to potrawa z Lubelszczyzny i terenów Lwowskich.

 

Toż to zwyczajna zgliwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.brigitte....-1023228/2.html

 

Tutaj masz "marmormuster" ;)

 

Widać wyraźnie, że jest to niemiecki specjał, a gdzieżby on miał się zachować jak nie na Śląsku.

Niewinnie się zaczęło, a tu jakaś głęboko zakamuflowana opcja zaczyna ze mnie wychodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy to ma jakąś nazwę (a sam jestem ciekaw), ale jak pisałem nie znam nikogo kto by to robił, więc to chyba nie kuchnia śląska. Co to takiego "Płaskanka"?

Fonetycznie " zoll ajery" . Potrawa pochodzi z Bawarii i jest co roku na moim św. stole. Lepiej dać więcej kminku i soli. Ładnie wygląda po ściągnięciu skorupki. :okey:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Święta się zbliżają, a ten przepis chyba jest mało popularny (nie znam chyba nikogo kto by to robił) więc podaje. Jaja gotujemy na twardo, zalewamy zimną wodą, żeby ostygły, a następnie wyjmujemy i obtłukujemy skorupkę na całości tak, żeby na jajku została. Następnie wkładamy je do jakiegoś słoja. W innym garnku gotujemy litr wody z łyżką soli, do tego pół łyżeczki kminku i łupiny z kilku cebul. Gotujemy to jakieś 20 minut i takim wywarem zalewamy jaja w słoiku - lejemy przez sito sam plyn, bez łupin. Po ostygnięciu słój wkładamy do lodówki, nie później niż w Wielki Piątek, żeby były gotowe na niedzielne śniadanie (ja robiłem wczoraj). Nie wiem skąd ten przepis, ale to jedna z świątecznych potraw w moim domu.

Święta się zbliżają, a ten przepis chyba jest mało popularny (nie znam chyba nikogo kto by to robił) więc podaje. Jaja gotujemy na twardo, zalewamy zimną wodą, żeby ostygły, a następnie wyjmujemy i obtłukujemy skorupkę na całości tak, żeby na jajku została. Następnie wkładamy je do jakiegoś słoja. W innym garnku gotujemy litr wody z łyżką soli, do tego pół łyżeczki kminku i łupiny z kilku cebul. Gotujemy to jakieś 20 minut i takim wywarem zalewamy jaja w słoiku - lejemy przez sito sam plyn, bez łupin. Po ostygnięciu słój wkładamy do lodówki, nie później niż w Wielki Piątek, żeby były gotowe na niedzielne śniadanie (ja robiłem wczoraj). Nie wiem skąd ten przepis, ale to jedna z świątecznych potraw w moim domu.

To są jaja po berlińsku "przysmak berliński". Fajnie pokolorowane, przepis mówi, aby trzymać je w solance 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Lepiej dać więcej kminku i soli. Ładnie wygląda po ściągnięciu skorupki. :okey:

Za Twoją radą w tym roku sól i kminek x2. Warto też poszukać w sklepie jajek, które dobrze się obierają - rok temu takich nie miałem :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś myślałem i to się chyba sprawdza tylko z jajkami z własnego chowu. Te ze sklepu często leżą w lodówce tydzień i dłużej i jak się źle obierają, to od pierwszego do ostatniego. Ciężko zresztą w sklepie trafić takie bardzo świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.