Skocz do zawartości

Białystok - gdzie kupić?, Glukoza krystaliczna ?


ccycekk

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim napiałem ten post - kilka dni szukałem i pytałem znajomych gdzie kupić ekstrakty do piwa w Białymstoku - Niestety nikt nie wie i ja nigdzie nie znalazłem.

Kolejnym dylematem - może dla tego, że opinie sa podzielone - zamiast cukru dodać glukoze krystaliczną. Pierwsza brzeczkę rozlałem już do butelek - Dodałem cukru jak w przepisie - z tego co czytam nie był to dobry pomysł. co sądzicie o glukozie krystalicznej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białym nie znajdziesz ekstraktów a glukozę możesz znaleźć w Piotrze i Pawle w cenie z kosmosu za małą ilość(po 100g opakowanie), wszędzie mają głównie fruktozę - jeśli idziesz po kosztach to zostań przy cukrze. Ja stosuję czasem mieszankę z HB, a po świętach mam zamiar pszeniczkę z puchy zrobić z mieszanką płynnego pszenicznego WESa i suchego jasnego(który poprostu leży w domu) :D Generalnie zakupy tylko w necie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kumplowi się zdawało, cukier jest cukier, czy mono- czy bisacharyd. Teoria mówi, że monosacharyd nie wymaga uprzedniej interwencji inwertazy, ale praktyka nie potwierdza wpływu - przynajmniej w przypadku kitów i dodatku rzędu 50%...

 

Nie idźcie tą drogą. Jeżeli koszty grają tak dużą rolę w decyzjach, to raczej od razu przejdźcie na zacieranie z ziarna. Tam jest realna możliwość zaoszczędzenia konkretnych pieniędzy przy żadnym lub co najwyżej minimalnym wpływie na jakość piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że "raczej się zdawało" to jestem świadom, choć w/g mnie każdy powinien sam przetestować i kontynuować przygodę w/g tego co mu pasuje - kumpel czuje różnicę ... proszzzz - jego sprawa, mi np. dużo bardziej smakuje kit z ekstraktem i nie dam się namówić na cukier czy samą glukozę od bidy używam mieszanki, natomiast między samą glukozą a cukrem nie ma moim zdaniem gorszych czy lepszych smaków.

Ktoś tu na forum tłumaczył zasadniczą różnicę między glukozą a cukrem i nie dotyczyła ona smaku jak dobrze pamiętam a procesu fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże nie przerabiają sacharozy, najpierw muszą ją rozłożyć na glukozę i fruktozę, do tego właśnie służy im enzym inwertaza. Ten sam proces można wykonać "na zewnątrz", inwertując sacharozę przy użyciu kwasu i wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio znalazłem dobry punkt na glukozę i z czasem bedą ekstrakty (tak myslę bo gość dopytywał się co dodaje sie zamiast glukozy). W Białym znajduje się przy ul.Brzostowskiego 22 -"Omega" PH. Hurtownia dodatków piekarniczo - cukierniczych, cena chyba 6,70zł/kg.

Edytowane przez zczc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.