Skocz do zawartości

Katowice : Pomoc przy organizacji pokazów.


Lusterko87

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to się ujawnię. Padło na mnie, a jak widzę po ostatnim poście do rangi współorganizatora :lol:

Pomysł od początku mi się spodobał, bo myślałem już od dawna o miejscu i imprezie gdzie można się cyklicznie spotykać. Przy takim zagęszczeniu śląskich piwowarów żeby nie było naszego miejsca to wstyd. Samo warzenie będzie na pierwszy raz a potem powiedzmy co trzy miesiące. Spotkania chciałbym żeby odbywały się co miesiąc.

Czy będziecie? Cytując klasyka "pomożecie?" :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No picie po oddaniu krwi wydaje mi się lekko karkołomne. A krwiodawstwo jest po to by wkurzyć szefa ;) Mój po pierwszym razie miał wielki problem, bo jak to. Nie dość, że miałem usprawiedliwioną nieobecność w pracy to jeszcze miał mi zapłacić?

 

A byś się zdziwił! Nie dość, że wszyscy kumple z roboty chodzą "na krew" prawie wyłącznie w piątki - po, to żeby móc wcześniej zacząć pić przez weekend, to po oddaniu krwi alkohol wchodzi jakby mniej, tzn. jestem bardziej zmęczony/śpiący niż "wypity" :) Ja tam zawsze po krwiodawstwie nie żałowałem... :D:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypomnę jeszcze raz, że spotkanie piwowarów i pokaz warzenia piwa odbędzie się:

14 Maja o godzinie 17 w pizzerii Party Pizza na ul Wojewodzkiej 56 - lokal na przeciwko Akademii Muzycznej ( vis a vis ).

 

Jako że omnibusem piwowarskim nie jestem to proszę o wsparcie Was piwowarów i o pomoc w stworzeniu klimatu tak dobrze nam znanego z wielu innych spotkań. Proszę również osoby wybierające się na pokaz o zabranie ze sobą kilku piw na degustację dla osób nie mających jeszcze ambrozji w gębie :smilies: i oczywiście na wymianę. Jestem zestresowany jak małe dziecko przed takim wyzwaniem :mad: Przypominają mi się czasy gdy zostałem zmuszony do prowadzenia konferansjerki dla 3000 osób i to na szczudłach, ale tu mam większą tremę :lol: Jeszcze raz dziękuję Sylwkowi (Lusterko87) za danie kopa do działania!

Ukłony dla sponsora surowców na pokaz czyli http://www.homebrewing.pl. Dorotko, Janusz szacun!

Mamy zapewnionych fotoreporterów działających w lokalnych mediach, co jak mam nadzieję sprawi, że będzie spora fotorelacja.

Jak dla mnie pozostaje jeszcze spora niewiadoma? Kto z Was będzie będzie? Proszę o potwierdzenie obecności. Jeśli Was nie będzie to myślę że będzie klapa! RATUNKU! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drożdże Witbier 4.zbiór i THG 2. zbiór (znaczy się właśnie za chwile będę zbierał :) ), ktoś chętny?

Ja z kolei ucieszyłbym się na jakieś dżordże do bittera albo pszenicy :)

Chętnie odkupię też pewne ilości (po 200-300g) chmieli goryczkowych - magnum, perle, iunga i takie tam. Zdaje się, że na św. Patryku u Pierona dyskutowałem na ten temat z niektórymi osobami, temat aktualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że siedzę w pracy do 18.00 :( , pavulonek jak chcesz to dam Ci za friko magnum z 2005r. :D.

W planach na daleką przyszłość mam lambika, to się zgłoszę :D

 

Towarzystwo przednie, ilość skromna, lokal taki sobie, piwa wyborne - ale perspektywy bardzo rozwojowe :) Nic więcej nie zdradzam, "wtajemniczeni" wiedzą :)

Szkoda tylko, że w Białej Małpie nic z Pinty nie mieli, ponoć schodzi na pniu. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy!!! Pokaz się odbył, a to jak myślę pierwszy krok do cyklicznych spotkań śląskich piwowarów i w miarę cyklicznego pokazowego warzenia. Co najważniejsze stanowimy silną grupę ludzi z pasją! Dzięki Wam i dla Was było to spotkanie. Dziękuję za przybycie i wsparcie.

Skoda troszkę że osób zachęcanych do piwowarstwa było mało.

Wnioski na przyszłość są jak dla mnie takie, że koniecznie trzeba zmienić lokal. Trzeba trafić do ludzi szukających dobrego smaku i w związku z tym proponuję na następne spotkanie lokal biała małpa (link FB, chyba jeszcze nie mają strony).

Podczas pokazu była współwłaścicielka knajpy z propozycją współpracy. Myślę że to dobry pomysł.

Same warzenie to było spore wyzwanie dla mnie. Nie na swoim sprzęcie, bez zaplecza i np. chłodnicy (takie warunki). Jakoś dałem radę, a z jakim efektem to się okaże na następnym spotkaniu ;) .

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie http://www.homebrewing.pl/ .

Jak na razie dwie dostępne fotki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej, pokaz odbył się i było na pewno bardzo fajnie.

Jedyna wada to pojazdy mechaniczne.

Cieszę się z poznania tak wielu piwowarów.

Raz jeszcze dzięki Jejski i Lustereczko za organizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zapewnionych fotoreporterów działających w lokalnych mediach, co jak mam nadzieję sprawi, że będzie spora fotorelacja.

Po takich zapowiedziach spodziewałem się czegoś więcej niż dwóch zdjęć z komórki (w tym jedno ucięte) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie było Was tam wielu :) (nie liczę tego gościa pod stołem :))

 

Refleksja.

Na ostatnim pokazie w Rzeszowie również było tylko kilka osób, niestety pora roku już raczej nie jest zbyt "kanjpowa", a jeśli w ogóle to nie o tak wczesnej godzinie (a niestety trzeba zacząć warzyć wcześnie).

Koniec refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym wszystkim podziękować za pomoc : Andrzejowi za ogromną i nieocenioną pomoc i motywacje. Właścicielom sklepu homebrewing.pl za baner, surowce,sprzęt. Panu Grzegorzowi właścicielowi Katowickiej Party Pizza za użyczenie lokalu, i za przechowanie sprzętu. Reporterowi z portalu mariacka.eu No i oczywiście wam drodzy piwowarzy którzy zawitaliście na pokazach.

A co do dalszych losów tej imprezy będzie się rozwijała współpraca z innymi lokalami.

Generalnie - najważniejsze że ruszyliśmy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.