Skocz do zawartości

Instrukcje do zestawu - pierwsze warzenie


stach

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy piwowarzy zwracam się do Was z wielką prośbą.. jestem tu nowy.. i po raz pierwszy miałem zamiar uwarzyć sobie ( a i swoim bliskim... )piwa.. Zamówiłem stosowny zestaw startowy wraz z surowcami... w czesie zamawiania podkreśliłem że nigdy tego nie robiłem.. i bedzie to mój pierwszy raz.. i prosiłem tez o szczegółówą recepturę.. i miła panienka potwierdziła że zrozumiała.. Wczoraj otrzymałem przesyłke.. ani jednej instrukcji czy receptury.. juz nie wspomne o obiecanej literaturze ale za to dzienniki piwowara!!!! Moja prosba.. gdzie mógłbym nabyć jakąkolwiek literaturę , przepisy lub instukcje.. krok po kroku aby w koncu te piwo uwazyć.. z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tylko mam jeden problem.. ani od producenta ani też w tej recepturze nie wymienione jest ile suchego ekstraktu i kiedy mam użyć... Może to dla was śmieszne ale dla nowicjusza jest tu pierwszy problem.. Ja w swoim zestawie nie otrzymałem ani receptury ani też opisu postepowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informacje.. możecie sie ze mnie trochę "ponabijać".. ale skoro zgodnie z Waszymu zaleceniami wsypie całość suchego ekstraktu do warki .. ale przy butelkowaniu potrzeba jeszcze kilku gram na kazdą butelke.. a więc skąd?? dokupić nowy czy tez nie wsypyać całości??? a może użyć glukozy.. choć wolałbym uzywać tylko ekstraktu.. Dlatego sa moje pytania.. moze szczegółowe ale chcę się uczyć w miarę przemyslanej roboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam za sobą pierwszą warkę z brew kita- aktualnie "dojrzewa" w piwnicy. Zanim ją zrobiłem przeczytałem całą Piaskownicę Piwowarską na forum i pooglądałem sporo na youtube ( wystarczy wpisać piwo domowe w wyszukiwarce ). To jest dość czasochłonne ale pozwala mniej więcej orientować się czego nie wiesz i o co pytać.

 

Obawiam się, że dążąc do jak najlepszego piwa i warząc w domu na swoje potrzeby przez kilka lat będziemy mieli coraz to nowe pytania ale podstawy są dobrze opisane w piaskownicy.

 

[media]

[/media]

 

To mi pomogło ( oprócz piaskownicy ) jak robiłem swoje piwko.

Edytowane przez pinio113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu juz pierwszy kroczek zrobiłem.. zgodnie z Waszymi sugestiami i radami. .. Po lekturach które podaliście jako obowiązkowe.. wcale się moich naiwnych pytań nie wstydze.. wstydziłbym sie gdybym nie spróbował.. A tak ... rurka bulgoce... za 5 dzionków rozlewam... i mam nadzieje że z pożytkiem.. Jeszce raz dziękuje za rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukropka nie ma w jego poscie żadnego :P Dwukropek wygląda tak - :

 

Dwie kropki zamiast wielokropka to interpunkcyjna niezdarność, taki zespół znaków jest nieprawidłowy (albo jedna, albo trzy kropki), podobnie jak dwa wykrzykniki, czy dwa pytajniki. Pewnie pozostałość po GG.

 

A nadużywanie wielokropków powoduje, że wszystko wygląda, jakbyś mówił zdyszany po sprincie do uciekającego autobusu ;)

 

A tak już całkowicie poza tematem ;) - skąd wiesz, że za pięć dni rozlewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.