Jump to content
Sign in to follow this  
stach

Instrukcje do zestawu - pierwsze warzenie

Recommended Posts

Drodzy piwowarzy zwracam się do Was z wielką prośbą.. jestem tu nowy.. i po raz pierwszy miałem zamiar uwarzyć sobie ( a i swoim bliskim... )piwa.. Zamówiłem stosowny zestaw startowy wraz z surowcami... w czesie zamawiania podkreśliłem że nigdy tego nie robiłem.. i bedzie to mój pierwszy raz.. i prosiłem tez o szczegółówą recepturę.. i miła panienka potwierdziła że zrozumiała.. Wczoraj otrzymałem przesyłke.. ani jednej instrukcji czy receptury.. juz nie wspomne o obiecanej literaturze ale za to dzienniki piwowara!!!! Moja prosba.. gdzie mógłbym nabyć jakąkolwiek literaturę , przepisy lub instukcje.. krok po kroku aby w koncu te piwo uwazyć.. z góry dzięki za pomoc

w zestawie otrzymałem puszkę LAGER Brewmaker Essenitial Beer Kits oraz mieszanke suchego ektraktu BA brew-kit PLUS a za link dzięki..

dzięki tylko mam jeden problem.. ani od producenta ani też w tej recepturze nie wymienione jest ile suchego ekstraktu i kiedy mam użyć... Może to dla was śmieszne ale dla nowicjusza jest tu pierwszy problem.. Ja w swoim zestawie nie otrzymałem ani receptury ani też opisu postepowania..

dziękuję za informacje.. możecie sie ze mnie trochę "ponabijać".. ale skoro zgodnie z Waszymu zaleceniami wsypie całość suchego ekstraktu do warki .. ale przy butelkowaniu potrzeba jeszcze kilku gram na kazdą butelke.. a więc skąd?? dokupić nowy czy tez nie wsypyać całości??? a może użyć glukozy.. choć wolałbym uzywać tylko ekstraktu.. Dlatego sa moje pytania.. moze szczegółowe ale chcę się uczyć w miarę przemyslanej roboty..

Witam, mam za sobą pierwszą warkę z brew kita- aktualnie "dojrzewa" w piwnicy. Zanim ją zrobiłem przeczytałem całą Piaskownicę Piwowarską na forum i pooglądałem sporo na youtube ( wystarczy wpisać piwo domowe w wyszukiwarce ). To jest dość czasochłonne ale pozwala mniej więcej orientować się czego nie wiesz i o co pytać.

Obawiam się, że dążąc do jak najlepszego piwa i warząc w domu na swoje potrzeby przez kilka lat będziemy mieli coraz to nowe pytania ale podstawy są dobrze opisane w piaskownicy.

[media]

[/media]

To mi pomogło ( oprócz piaskownicy ) jak robiłem swoje piwko.

Edited by pinio113

Dwa dni temu juz pierwszy kroczek zrobiłem.. zgodnie z Waszymi sugestiami i radami. .. Po lekturach które podaliście jako obowiązkowe.. wcale się moich naiwnych pytań nie wstydze.. wstydziłbym sie gdybym nie spróbował.. A tak ... rurka bulgoce... za 5 dzionków rozlewam... i mam nadzieje że z pożytkiem.. Jeszce raz dziękuje za rady!!!

Dwukropka nie ma w jego poscie żadnego :P Dwukropek wygląda tak - :

Dwie kropki zamiast wielokropka to interpunkcyjna niezdarność, taki zespół znaków jest nieprawidłowy (albo jedna, albo trzy kropki), podobnie jak dwa wykrzykniki, czy dwa pytajniki. Pewnie pozostałość po GG.

A nadużywanie wielokropków powoduje, że wszystko wygląda, jakbyś mówił zdyszany po sprincie do uciekającego autobusu ;)

A tak już całkowicie poza tematem ;) - skąd wiesz, że za pięć dni rozlewasz?

Tak założyłem... ale to moze być troche wcześniej lub troche póżniej to wszystko od tego bulgotania zależy