Jump to content
Sign in to follow this  
stach

Instrukcje do zestawu - pierwsze warzenie

Recommended Posts

Drodzy piwowarzy zwracam się do Was z wielką prośbą.. jestem tu nowy.. i po raz pierwszy miałem zamiar uwarzyć sobie ( a i swoim bliskim... )piwa.. Zamówiłem stosowny zestaw startowy wraz z surowcami... w czesie zamawiania podkreśliłem że nigdy tego nie robiłem.. i bedzie to mój pierwszy raz.. i prosiłem tez o szczegółówą recepturę.. i miła panienka potwierdziła że zrozumiała.. Wczoraj otrzymałem przesyłke.. ani jednej instrukcji czy receptury.. juz nie wspomne o obiecanej literaturze ale za to dzienniki piwowara!!!! Moja prosba.. gdzie mógłbym nabyć jakąkolwiek literaturę , przepisy lub instukcje.. krok po kroku aby w koncu te piwo uwazyć.. z góry dzięki za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

w zestawie otrzymałem puszkę LAGER Brewmaker Essenitial Beer Kits oraz mieszanke suchego ektraktu BA brew-kit PLUS a za link dzięki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki tylko mam jeden problem.. ani od producenta ani też w tej recepturze nie wymienione jest ile suchego ekstraktu i kiedy mam użyć... Może to dla was śmieszne ale dla nowicjusza jest tu pierwszy problem.. Ja w swoim zestawie nie otrzymałem ani receptury ani też opisu postepowania..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję za informacje.. możecie sie ze mnie trochę "ponabijać".. ale skoro zgodnie z Waszymu zaleceniami wsypie całość suchego ekstraktu do warki .. ale przy butelkowaniu potrzeba jeszcze kilku gram na kazdą butelke.. a więc skąd?? dokupić nowy czy tez nie wsypyać całości??? a może użyć glukozy.. choć wolałbym uzywać tylko ekstraktu.. Dlatego sa moje pytania.. moze szczegółowe ale chcę się uczyć w miarę przemyslanej roboty..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, mam za sobą pierwszą warkę z brew kita- aktualnie "dojrzewa" w piwnicy. Zanim ją zrobiłem przeczytałem całą Piaskownicę Piwowarską na forum i pooglądałem sporo na youtube ( wystarczy wpisać piwo domowe w wyszukiwarce ). To jest dość czasochłonne ale pozwala mniej więcej orientować się czego nie wiesz i o co pytać.

 

Obawiam się, że dążąc do jak najlepszego piwa i warząc w domu na swoje potrzeby przez kilka lat będziemy mieli coraz to nowe pytania ale podstawy są dobrze opisane w piaskownicy.

 

[media]

[/media]

 

To mi pomogło ( oprócz piaskownicy ) jak robiłem swoje piwko.

Edited by pinio113

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa dni temu juz pierwszy kroczek zrobiłem.. zgodnie z Waszymi sugestiami i radami. .. Po lekturach które podaliście jako obowiązkowe.. wcale się moich naiwnych pytań nie wstydze.. wstydziłbym sie gdybym nie spróbował.. A tak ... rurka bulgoce... za 5 dzionków rozlewam... i mam nadzieje że z pożytkiem.. Jeszce raz dziękuje za rady!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwukropka nie ma w jego poscie żadnego :P Dwukropek wygląda tak - :

 

Dwie kropki zamiast wielokropka to interpunkcyjna niezdarność, taki zespół znaków jest nieprawidłowy (albo jedna, albo trzy kropki), podobnie jak dwa wykrzykniki, czy dwa pytajniki. Pewnie pozostałość po GG.

 

A nadużywanie wielokropków powoduje, że wszystko wygląda, jakbyś mówił zdyszany po sprincie do uciekającego autobusu ;)

 

A tak już całkowicie poza tematem ;) - skąd wiesz, że za pięć dni rozlewasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak założyłem... ale to moze być troche wcześniej lub troche póżniej to wszystko od tego bulgotania zależy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.