Skocz do zawartości

Temperatura brzeczki w czasie fermentacji


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

o ile może/powinna wzrosnąć temperatura brzeczki w czasie fermentacji , jaki zakres wzrostu jest prawidłowy , a powyżej jakiego należy coś robić(np chłodzić fermentator).

 

Piszę dlatego, być może wcześniej nie zauważyłem tego , lub też przyrost temperatur był odpowiednio mniejszy, mianowicie wczoraj warzyłem Belgijskie Pale Ale na S-33, zadałem drożdże do brzeczki o temperaturze ok 21 stopni, natomiast dzisiaj rano temperatura brzeczki fermentującej wynosiła około 26 stopni(w pomieszczeniu temperatura stała 20 stopni).

 

Czy jest to OK ???

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś ile spadło BLG w ciągu jednej nocy? Wszystko zależy od ilości brzeczki nastawnej oraz stopnia jej natlenienia, ilości i kondycji drożdży, ale moim zdaniem wzrost o taką temperaturę rzadko się zdarza. ANYWAY JEST OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś ile spadło BLG w ciągu jednej nocy? Wszystko zależy od ilości brzeczki nastawnej oraz stopnia jej natlenienia, ilości i kondycji drożdży, ale moim zdaniem wzrost o taką temperaturę rzadko się zdarza. ANYWAY JEST OK :)

 

Witam

 

BLG początkowe 12,5, ilość 20 litrów, dobrze natleniona(nawet bardzo dobrze), BLG po 24 godzinach spadło do 6 , temperatura cały czas 25 stopni ???

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ot właśnie mam nastawionego witka 11blg i drożdże S-33 temperatura zadania drożdży 24C po 2 godzinach zaczęły pracować jak szalone rurka nie nadążała bulkać :) no i właśnie temperatura mi wzrosła do 26,5C zastanawiam się czy przenieść do piwnicy w celu schłodzenia czy zostawić tak jak jest? a zapomniałem było bardzo mocno natlenione :)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obecnie mam 11,5C więc trochę za nisko na te drożdże. więc no trudno po noszę sobie najwyżej. Sprawdzam właśnie pomieszczenia inne gdzie będzie gdzieś 17-18C ale na razie bez sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.