Skocz do zawartości

Spotkanie w środku Polski [Propozycja]


Raczek

Potwierdzenie obecności 2  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potwierdzasz swoje przybycie do Przyłubia 15-16 września ?

    • Tak będę napewno
      7
    • Niestety mnie nie będzie
      5
  2. 2. Czy potwierdzasz swoje przybycie do Przyłubia 15-16 września ?

    • Tak będę
      2
    • Niestety mnie nie będzie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Shooter - inicjatywa należy do Raczka, ale pozwoliłem sobie się wplątać z lokacją nieco hardcorową ale za to z możliwością wypicia, przekimania i rozjazdu do domu w niedzielę rano.

Też mam wątpliwości czy warzyć cokolwiek bo jak zaczynam o tym myśleć to potem późniejsza obsługa spadnie pewnie na mnie a nie wiem czy znajdę czas, zwłaszcza, że planuję urlop w sierpniu.

Więc może tak: śpimy w namiotach, jemy i pijemy za swoje :)

28.07.2012 (sobota) 9.00-10.00 Przyjazd na miejsce.

10.00-12.00 Zapoznanie ze sobą, terenem, gospodarzem, wicie gniazd (ja mam 2-osobowy namiot jakby co - ale pewnie zajęty ;) )

12.00-14.00 forum: nasze warzenie - dyskusja swobodna, wymiana doświadczeń :)

14.00-16.00 grill (każdy przywozi swoje produkty, na wungiel się zrzucimy po 1pln :) )

16.00-18.00 degustacje własnych wyrobów (powinny się już odstać) i wymiana wrażeń.

18.00-20.00 forum: część druga, jak urządziłbyś swój browar - dyskusja swobodna, wymiana marzeń.

20.00-??.?? chmielenie aż gorycz wypłynie z ócz naszych :D:D:D

Plan oczywiście wstępny i niezobowiązujący, ale to zawsze jakieś znamiona zorganizowanego spotkania. Koszulek, badży czy innych zawieszek nie przewiduję, akredytacja - 3 swoje piwa na podziękę dla gospodarza :)

Co Wy na to? potwierdzajcie mi na priva swoją obecność - łatwiej będzie zliczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie konkrety :). Warzenie można przeprowadzić, tym bardziej, że będą osoby spod znaku konserwy. Na dokończenie warki mam kandydata; jaryn waleczny, pogromca konserw. Nigdy jeszcze nie zacierał to w "nagrodę" przeprowadzi fermentację i butelkowanie :D

Kapsle mu podrzucę, można go wesprzeć umytymi butelkami, które po napełnieniu odesłał by uczestnikom zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam pogromca od razu człowiekowi raz czy drugi nie wyjdzie i od razu dostaje łatkę "Pogromca"

Co do dokończenia fermentacji to nie wiem czy będę potrafił, jak coś nie wyjdzie to będzie moja wina i mnie zlinczujecie...

A i zakapslowanie "pierdyliona" butelek takim wynalazkiem będzie ciekawym doświadczeniem.

Co do akredytywy to mam obawy czy moja ostatnia "konserwa" nadaje się do picia pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej byłoby wstawić coś, co nie będzie wymagało warunków dobrych i cichej... Wiecie - nie wiem czy nam gospodarz udzieli chaty na zaglądanie co 3-4 dni i przelewanie w butelki w jego kuchni ;) Ale pogadam z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wezmę taboret i butlę, mogę też wziąć kadź filtracyjną, Preis chłodnicę, kto ma wolny fermentor? Jeśli Jarzyn_waleczny zajmie się fermentacją i butelkowaniem (poooowodzenia!!) to możemy każde górne jakie nam się wymyśli :D

Proponuję albyście podjęli decyzję co warzymy - 3 pierwsze propozycje w formie receptur wezmą udział w głosowaniu. OK? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shooter - inicjatywa należy do Raczka, ale pozwoliłem sobie się wplątać z lokacją nieco hardcorową ale za to z możliwością wypicia, przekimania i rozjazdu do domu w niedzielę rano.

Też mam wątpliwości czy warzyć cokolwiek bo jak zaczynam o tym myśleć to potem późniejsza obsługa spadnie pewnie na mnie a nie wiem czy znajdę czas, zwłaszcza, że planuję urlop w sierpniu.

Więc może tak: śpimy w namiotach, jemy i pijemy za swoje :)

28.07.2012 (sobota) 9.00-10.00 Przyjazd na miejsce.

10.00-12.00 Zapoznanie ze sobą, terenem, gospodarzem, wicie gniazd (ja mam 2-osobowy namiot jakby co - ale pewnie zajęty ;) )

12.00-14.00 forum: nasze warzenie - dyskusja swobodna, wymiana doświadczeń :)

14.00-16.00 grill (każdy przywozi swoje produkty, na wungiel się zrzucimy po 1pln :) )

16.00-18.00 degustacje własnych wyrobów (powinny się już odstać) i wymiana wrażeń.

18.00-20.00 forum: część druga, jak urządziłbyś swój browar - dyskusja swobodna, wymiana marzeń.

20.00-??.?? chmielenie aż gorycz wypłynie z ócz naszych :D :D:D

Plan oczywiście wstępny i niezobowiązujący, ale to zawsze jakieś znamiona zorganizowanego spotkania. Koszulek, badży czy innych zawieszek nie przewiduję, akredytacja - 3 swoje piwa na podziękę dla gospodarza :)

Co Wy na to? potwierdzajcie mi na priva swoją obecność - łatwiej będzie zliczyć :)

 

Powiem tak ja zainicjowałem pomysł i rozpocząłem wątek ale organizatorami jesteśmy wszyscy którzy należymy do tych pozytywnie zakręconych ludzi połączonych wspólną pasją. Bardzo dziękuję że data została ustalona troszkę pode mnie bo niestety żaden weekend przez zmianowy tryb pracy w lipcu mi nie pasuje.

Co do samego planu to warzenie powinno się odbyć i pomysł żeby jarzyn waleczny zajął się dokończeniem fermentacji i rozlewem oraz rozsyłką wspólnej warki do uczestników zlotu bardzo mi się podoba i podpisuję się pod tym pomysłem.

Więc Solec Kujawski miejscem spotkanie ju definitywnie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot w Przyłubiu koło Solca Kujawskiego :P

...

Proponuję albyście podjęli decyzję co warzymy - 3 pierwsze propozycje w formie receptur wezmą udział w głosowaniu. OK? :)

Oto moja propozycja warzenia:

 

Koźlak holenderski

Traditional Bock

 

 

 

Type: All Grain

Batch Size: 20,00 L

Boil Size: 22,89 L

Boil Time: 60 min

Ingredients

 

3,00 kg Monachijski typ II - Weyermann (15,0EBC)

2,00 kg Pilzneński Bogutyn Młyn (3,9 EBC)

0,30 kg Caraaroma - Weyermann (350,0 EBC)

0,20 kg Caramunich I (Weyermann) (90,0 EBC)

0,20 kg Carared (90,0 EBC)

20,00 gm Marynka 2010r [G] [7,20 %] (60 min)

20,00 gm Lublin [A] [4,80 %] (15 min)

1 Pkgs Safale US-05 (FERMENTIS #US-05)

Yeast-Ale

Beer Profile

 

Est Original Gravity: 16,130 Plato Est Final Gravity: 4,355 Plato

Measured Final Gravity: 1,290 Plato Estimated Alcohol by Vol: 6,44 %

Bitterness: 20,5 IBU Est Color: 37,6 EBC

 

Mash Profile

Total Grain Weight: 5,70 kg Sparge Water: 11,50 L

Sparge Temperature: 75,6 C Mash PH: 5,4 PH

 

Step Time Name Description Step Temp

20 min Mieszanie Add 17,10 L of water at 37,6 C 35,0 C

20 min Białkowa Heat to 52,0 C over 2 min 52,0 C

40 min Maltozowa Heat to 63,0 C over 2 min 63,0 C

20 min Dekstrynująca Heat to 73,0 C over 2 min 73,0 C

10 min Mash Out Heat to 78,0 C over 2 min 78,0 C

 

Carbonation Type: Corn Sugar

Volumes of CO2: 2,4

Pressure/Weight: 113,3 gm

Edytowane przez Shooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, osobiście bawię się w piwa angielskie i belgijskie, koźlak to dla mnie terra incognita. Nie wiem czy warka tak wymagającego i skomplikowanego piwa jest dobrym pomysłem na tego typu spotkanie, jednak receptura bardzo mnie zainteresowała i z chęcią spróbowałbym - zawsze musi być ten pierwszy raz. Niech więc będzie, ja wezmę ze sobą chłodnicę miedzianą, będę trochę wcześniej bo będzie trzeba dopasować ją jakoś do dostępnego na miejscu kranu. Jak to wypada ze słodem? Ma ktoś zapas składników? Do tej receptury mam w domu Monachijski, Caraaromę i Marynkę, mam brać ze sobą śrutownik?

Wezmę ze sobą kratę swoich wynalazków, szkoda że na codzień jestem taki zamulony, jak bym się szybciej ogarnął, to uwarzyłbym bittera i rozlał do Corneliusa, opróżnilibyśmy go moją pompą angrama.

Edytowane przez Preis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za koźlakiem - będzie ciekawie :) Mam fermentor z kranikiem, skalowany więc nie ma problemu Jarzyn_waleczny. Ależ się już nie mogę doczekać. W ten weekend zrobię dodatkowo pszenicę na spotkanie - będzie świeżutka jak spod igły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę śrutownik o napędzie wiertarkowym, może do zlotu uda się go przerobić na silnik od wycieraczek.

Jaryn waleczny jeśli wygra aukcję weźmie garnek elektryczny. Do niego mogę wziąć chłodnicę. Jakby aukcja się nie powiodła, to wezmę garnek.

Słód pilzneński wezmę, ze specjalnych też powinienem mieć, ale sprawdzę jak wrócę do domu. Chmiel lubelski mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.