Skocz do zawartości

Spotkanie w środku Polski [Propozycja]


Raczek

Potwierdzenie obecności 2  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potwierdzasz swoje przybycie do Przyłubia 15-16 września ?

    • Tak będę napewno
      7
    • Niestety mnie nie będzie
      5
  2. 2. Czy potwierdzasz swoje przybycie do Przyłubia 15-16 września ?

    • Tak będę
      2
    • Niestety mnie nie będzie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak pisałem kilka postów wyżej zabieram caraaroma, caraminich I, Carared no i chmiele. Jarzyn waleczny wypadł i troszkę problem powstał kto zabiera uwarzone piwko do fermentacji i rozlewu w butelki jakieś propozycje ? Ja mam trochę za daleko żeby z tym jechać.... Drożdże ktoś wogóle zabiera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzyn - nieeeee! Skoro Ty z Solca to podjedziemy po Ciebie :) Zjazd rodzinny... pewnie nie będzie tak atrakcyjny :D Inaczej mamy problem z fermentorem - ja wyjeżdżam na wakacje w poniedziałek... No i nie poznam Shootera :( Jeśli będziemy w czwórkę plus Dario z małżonką i być może Tomek, to trzeba będzie przemyśleć warzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur...wa wszyscy sie wycofajcie najlepiej, Czlowiek czeka od miesięcy mozna powiedziec a u kazdy zjazdy rodzinne i inne pseudo powody zeby nie jechac. ja nie odpuszcze bede nawet gdyby mialy byc 3 osoby bo takie spotkania nie odbywaja sie codziennie dlatego jakies zjazdy rodzinne i inne tego typu powody mnie smiesza bo ja skoro wiem conajmniej od miesiaca o zlocie to robie wszystko zeby kazda inną sprawę zrzucić na drugi plan... taki już jestem i mam nadzieje że na miejscu nie okaże się że poza mną nie będzie nikogo innego. Nie ośmieszajmy się na oczach ludzi z forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczek, właśnie o to mi chodzi. Każdy sobie rezerwował czas, chociaż wolny weekend nie łatwo jest załatwić (mówię zarówno o pracy jak i kwestiach rodzinnych). A w tygodniu przed wszyscy się wycofują.

W innych rejonach kraju ludzie potrafią się zebrać i spotkać, a my - dupa. Normalnie zły jestem jak pies i jeszcze Śląsk przegrywa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma opcji żebym się nie zjawił, takiej okazji nie mogę przepuścić :). Niestety zamuliłem i wypiłem całe AIPA które miałem, chciałem je zabrać a tu patrzę, puste skrzynki...wezmę świeżego Saisona, po 3 tygodniach w butli jest bardziej niż pijalny. Mam nadzieję że gospodarz ma sporą lodówkę, podobno ma być około 30 stopni i te piwa trzeba gdzieś upchnąć heheh! Midriel, może skołujesz dmuchany basen jakiś i będziemy siedzieć w wodzie jak szlachta :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? warzymy? Czy nie warzymy i balujemy?

Będzie nas na pewno 5 z tego co widzę. U gospodarza pewnie też przewiną się ludzie jacyś bo ten dom jest otwarty :D

Damy radę uzbierać surowce? Każdy weźmie co ma i coś skręcimy :D Ja przygotuję drożdże belgijskie w kolbie w razie czego. Dario - będziesz z małżonką cały czas czy tylko przejazdem zajrzycie? Proponuję ze względów organizacyjnych dojazd między 9 a 10 na miejsce. Jakby co mój numer: 503 098 328.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłądniki widzę po postach mamy podzielone - ja mogę belgijskie drożdże wziąć w kolbie chyba że ktoś ma suche us-05. Małżonka ma zastrzeżenia do wiezienia pełnego fermentora ale chyba ją przekonam... tyle że postoi na burzliwej z 10 dni zanim wrócę...

A propos godziny między 10 a 11 - pomieszałem. I przypominam o własnym żarełku - zorganizuję jednorazowego grilla i może gospodarz odpali ognisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? warzymy? Czy nie warzymy i balujemy?

Będzie nas na pewno 5 z tego co widzę. U gospodarza pewnie też przewiną się ludzie jacyś bo ten dom jest otwarty :D

Damy radę uzbierać surowce? Każdy weźmie co ma i coś skręcimy :D Ja przygotuję drożdże belgijskie w kolbie w razie czego. Dario - będziesz z małżonką cały czas czy tylko przejazdem zajrzycie? Proponuję ze względów organizacyjnych dojazd między 9 a 10 na miejsce. Jakby co mój numer: 503 098 328.

 

No oczywiście że warzymy i balujemy ! Ja wezmę składniki które pisałem wcześniej że wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla tych co byli, kto nie był niech żałuje. Nie wiem czy chciałbym powtarzać imprezę z warzeniem :-D okazuje się, że kazdy z nas robi dobre piwo i kazdy robi je trochę inaczej. Do następnego razu!

Edytowane przez Midriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję tym co byli i nie zawiedli mimo pięknej pogody która jak mi się wydaje była powodem tak niskiej frekwencji. My nie zawiedliśmy i stawiliśmy się w liczbie 5 osób. Szczególne podziękowania dla Dario63 który przybył z żoną aż z Łodzi i przywiózł swoją "psotkę" która okazała się być świetna i zrobiła furorę wśród uczestników. Midriel Preis dzięki za zabranie sprzętu no i za świetnego saisona. Cermik również dzięki za przybycie. Było naprawdę grubo do następnego razu. Mam nadzieje że na zakończenie lata będzie okazja żeby spotkać się w gronie tych osób które były i tych które miały być na wspólną degustację tego co zostało uwarzone.

Edytowane przez raczek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.