Skocz do zawartości

Mistr Sládek - Svètlé pivo i tmave


MSB_XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Swietnie ! kiedys może jakas degustacja wyrobów ? wiosna więc czas na piwne degustacje tego co z zimy uważono ;-) :beer: > Jestes zatem kolego drugim piwowarem jakiego miło jest mnie poznac z naszego znamienitego grodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój browarek domowy za to się spalił ... jeno ciut doswiadczenia pozostało . Z kolegą Sirvantesem mam fajny kontakt - miły gosc, niekiedy wspólne warzenie, lub wspólne zatowarowanie z CP , lub wzajemna pomoc w organizacji "akcja poszukiwanie butelek" . :beer: Jak na razie mam tylko w butelkach Geordie Winter Warmer , i Bittera . Piwo jak w temacie chcę uwarzyc spokojnie w swięta

Edytowane przez MSB_XIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem przesyłkę - OK , wszystko się zgadza z zamówieniem.Drożdze BREWFERM TOP . Topfermentig brewing yeast Obergarige Bierhefe - saszetka na 10l piwa ( 6 gram ) . Producent nic nie pisze o gotowaniu - tylko o rozpuszczeniu o ekstraktu, myslę że jak rozpuszcze w garnku wrzątku ( tak jak brewkity Coopersa ) będzie bezpieczniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar :beer: 7 dnia = 2 Blg , jasne w brzeczce ma białą piankę na powierzchni, ciemne - brzeczka "standardowa" - obydwie brzeczki przyjemnie pachną . Jutro sobota pod znakiem " myju myju pucupucu butelek " i butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja warzylem tmnego, slaskiego sladka. Piwo wyszło rewelacyjne, smaczne już od początku, jednak pełnej krasy nabiera po jakiś 3ch miesiącach leżakowania. Także należy uzbroić się w cierpliwość ;-) . Bardzo fajny brewkit, mocny smak chmielowy. Nieco drogi, ale wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kontrola smaku i nagazowania , jak pisał mój przedmówca - prawda rewelacyjne, piana znakomita, długo się utrzymuje , Ciemne - wyrazne posmaki słodowe i karmelu , jasne - musi jeszcze poleżakowac ale przyjemny pils z niego będzie. Co do ceny - 35 pln więc dużo taniej niż Coopersy czy podobne "puszki" zatem że drogo to bym polemizował.

Ciemne 36-45 EBC , jasne 4-9 EBC.

Edytowane przez MSB_XIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do ceny - 35 pln więc dużo taniej niż Coopersy czy podobne "puszki" zatem że drogo to bym polemizował.

 

No to chyba ja cos przeplacilem, bo moje kosztowalo prawie 6 dych.. a gdzie masz takiego taniego dostawce??..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam surowców Mistra Sladka.. w następujący sposób.. Po zlaniu zatartego przeze mnie piwa.. jeśli to było ciemne typu stout.. na gestwę wsypuje 1kg suchego tmavego ekstraktu nachmielonego i 1 kg suchej, jasnej maltozy zalewam 15litrami wody żródlanej z biedronki... i piwo jak marzenie.. Po jasnych piwach .. jasny ekstrakt nachmielony i ciemny ,suchy , niechmielony.. jak do tej pory takie mieszanki mi pasują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.