Skocz do zawartości

Przechowywanie pustych butelek.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas myje butelkę po degustacji, ale większość szuka sposobu jak taką butelkę przechować czystą do następnego rozlewu. Przykrywanie transportera folią, zakładanie foli aluminiowej, czy jak gdzieś wyczytałem nakładanie obciętych z rękawiczek chirurgicznych paluszków są metodami albo nie skutecznymi, albo nie ekonomicznymi, lub czasochłonnymi. Jest metoda szybka i skuteczna na załatwienie problemu. Podczas mycia butelki należy umyć też zużyty kapsel i nacisnąć ręką na szyjkę. Tantiemy za pomysł proszę przelewać na konto kolegi Wena :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas mycia butelki należy umyć też zużyty kapsel i nacisnąć ręką na szyjkę .

Ale woda po myciu zaschnie na denku i trzeba to będzie szorować. Przynajmniej u mnie tak jest, bo mam dość twardą wodę. To już chyba to wsadzanie go góry dnem do kontenera będzie skuteczniejsze. Tylko skąd wząć tyle kontenerów (mam 1000 butelek :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 butelek...jestem pod wrażeniem. No będziesz musiał zakupić kontenery na rynku wtórnym :-) Jest na to patent :-)))

 

Idziesz do Tesco lub do kauflandu wkładasz w kontener jedno piwo i ...idziesz do kasy. Pani na kasie nabija piwo oraz...opakowanie zbiorcze w cenie 8PLN :-))) Nie w każdym sklepie się udaje ale w większości nie ma problemu. Dobra cena nie ?

 

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=674021

 

Sam testowałem - to działa :-)))))

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas spożywania piwa zawsze kapsel zmieni właściciela (na pamiątkę najczęściej) lub też zaczyna przypominać egzotyczną muszlę. Stosuje patent z folią aluminiową. Niestety czy kapsel czy folia lub inne pomysły ważne jest by przed zabezpieczeniem butelka ta była sucha wewnątrz.

 

Co do kontenerów to w Realu tez są one po 6 zł tylko trzeba 1 piwo dorzucić nie jest to wina kasjerki, a systemu, który nie umie sprzedać samego kontenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zaczynam odczuwać lekki nadmiar butelek - może ktoś potrzebuje?

A masz może na zbyciu butelki 0,33?

Bo za kilka tygodni do butelkowania będzie mój porter, Infama porter oraz Infama doppelbock. Chociaż część by warto zabutelkować w mniejsze butelki, a tych jak na lekarstwo...

 

A żeby być w temacie, to napiszę, że robię podobnie jak thobeta: po opróżnieniu i umyciu na suszarkę (taką zwykłą kuchenną). Jak wyschną do kontenerów (albo reklamówek) do góry dnem i tak czekają do następnego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas myje butelkę po degustacji, ale większość szuka sposobu jak taką butelkę przechować czystą do następnego rozlewu. Przykrywanie transportera folią, zakładanie foli aluminiowej, czy jak gdzieś wyczytałem nakładanie obciętych z rękawiczek chirurgicznych paluszków są metodami albo nie skutecznymi, albo nie ekonomicznymi, lub czasochłonnymi. Jest metoda szybka i skuteczna na załatwienie problemu. Podczas mycia butelki należy umyć też zużyty kapsel i nacisnąć ręką na szyjkę. Tantiemy za pomysł proszę przelewać na konto kolegi Wena :| .

Od dawna stosuje palce z jednorazowych rękawiczek gumowych (nie chirurgicznych), jest to ekonomiczne, para ok.25groszy, bardzo szybkie i palce są wielokrotnego użytku. Uzyskuje się idealne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Mycie kapsli i zatrzaskiwanie je na butelki to chyba zbyt dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja chociaz jeszcze jestem przed butelkowaniem 1 warki to robie nastepujaco :

klade butelki na szafke - nie mam kraty jak narazie - generalnie 4 butelki w rzedzie i nastepnie daje 1-2 warstwy gazety na to - poprostu przykladam - mi butelki wyschly a kurzu jakos tam nie widze - no ale moze to zly pomysl...

 

ps.

butelki oczywiscie przed polozeniem gazety myje

Edytowane przez rad998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy ja butelki po płukaniu odstawiam do góry d.. na stojak własnej konstruksji i za dzień lub dwa nakładam kapsel na szyjkę i do skrzynki. Żadna filozofia.A niedawno dałem ogłoszenie, że mam nadmiar butelek 0,66 i nikt się nie zgłosił. Wyrzuciłem ok 300 szt. Taka ilość jak pisał CODER 500szt to chyba nic wielkiego dla piwowarów warzących na bierząco. Ja mam ok 500 jeszcze pełnych w archiwum i z sezonu wiosennego. Dlatego taraz mogę warzyć spokojnie i z jeszcze większą cierpliwością czekać na efekty aktualnego warzenia. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.