Skocz do zawartości

Stout z brew-kit'u temperatura


k0j0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów;

Moim drugim piwem warzonym z brew kitu był stout coopers'a. Moje pytanie leży w temperaturze po butelkowaniu. Przy rozlewaniu do butelek piwo miało 2,5 blg dodałem słodu (ok 4 g na każdą butelkę 0,5 L) i tu pojawił się chyba błąd...

przestawiłem wszytskie butelki do piwnicy gdzie temperatura jest stała ok 15 stopni C. Po otwarciu próbnej butelki okazało się, że piwo nie jest prwaie wcale nagazowane. I tutaj moje pytanie: Czy przeniesienie do tepmeratury pokojowej 22 stopnie po 3 dniach od rozlania pomoże coś w nagazowaniu, czy też jest to taki błąd, że muszę pożegnać się z całą serią??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz to raczej uratować. Nawet jak nie będziesz miał gazu na full co do założenia, to się mocno nie przejmuj. Stout dobrze wchodzi lekko nagazowany. Ja ostatnio przy rozlewie właśnie takiego piwka dałem mniej (tyle że cukru) niż zwykle (blg końcowe też 2.5), niecałą miarkę dla 0.33 dla 0.5 butelki a miarkę dla 0.75 do litrówek i moim zdaniem wyszło w sam raz, nawet jak postał dłużej w kuflu (żona ma takie tempo;) ) to piło się bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozlewaniu do butelek piwo miało 2,5 blg dodałem słodu (ok 4 g na każdą butelkę 0,5 L) i tu pojawił się chyba błąd...

My tu gadu gadu, ale w jaki sposób dodałeś słodu do butelek? W formie ziarna? :)

Czy to jakiś błąd w pisowni, bo nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli.

 

Coopersowego Stouta trzymaj w butelkach ponad 2 miesiące, a odwdzięczy się niesamowicie ułożonym smakiem i aromatem, nawet z kilogramem cukru. Mój miał lekką infekcję, ale po 5 miesiącach był moim najlepszym piwem z puchy do tej pory.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... moje piwo Irish Stout Coopersa też miało jakąś infekcję ale wszystko ok.. piwo nawet dostało dyplom na Słowacji.

Potrzymać trochę w tem. pokojowej (ok 20°C) - powiedzmy miesiąc i powinno się nagazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym lekko odgrzać kotleta, sprawa także dotyczy stouta. Chciałbym zrobić stouta z puszki trochę inaczej niż podaje instrukcja, mam zamówiony muntons irish stout...i:

1. Chciałbym zrobić go trochę zbliżonego do guinness draught(wiem że to będzie daleko... het het) poprzez dodanie mieszaniny ekstraktu jasnego i pszenicznego(1,2+0,5). Nie jestem pewien czy ekstrakt chmielony nie bazuje już na pszenicy stąd chciałbym zrobić domieszkę, czy ktoś próbował/słyszał/czytał o podobnych rozwiązaniach?

2. Czy mutons to dobra baza do takiego eksperymentu?

3. Jeśli tak to czy wodę jakoś specjalnie przygotować? Zazwyczaj filtruję kranówkę przez filtry brita

4. z tego co poczytałem nie uzyskam ot tak piany i nagazowania w stylu guinnessa(w/g wiki jest to mieszaniana co2 i azotu), czy poprzez dodanie suchego ekstraktu lub innych proporcji cukru do refermentacji mam szansę zbliżyć się do takiej pianki? Może temperatura?

 

Jakieś propozycje inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.