Skocz do zawartości

różne odfermentowanie z tej samej gęstwy


waroms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nieco ponad tydzień temu zrobiłem jednego dnia dwie warki:

- Saison (13,5o)

- Belgian Blonde Ale (15,5o)

W obu przypadkach przed zadaniem drożdży kołysałem fermentorem przez pewnie 3 minuty.

Do obu piw dodałem tę samą gęstwę (pierwszy zbiór po Belgian Pale Ale 14,5o). Chyba jedyna różnica to ilość dodanej gęstwy do każdego fermentora: do Saisona dodałem 10 łyżek stołowych, a do BBA całą resztę ze słoja (nie było tego bardzo dużo, ale spokojnie mogło być 2 razy więcej niż do Saisona).

 

Wczoraj sprawdziłem gęstość:

- Saison ma 6o

- BBA ma 3,5o

 

Czy ta różnica w głębokości odfermentowania może wynikać z ilości zadanych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Przecież każda żywa komórka drożdżowa chce jeść. Jeśli jest ich więcej w brzeczce, to naturalnie, że więcej zjedzą (czyt. odfermentują) :)

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Wyeast Belgian Saison 3724.

Najpierw zrobiłem starter do Belgian Pale Ale (to tak na rozruch) a potem użyłem w Saisonie i BBA.

 

Mogłeś saisona zatrzeć w wyższych temperaturach, wtedy brzeczka słabiej dofermentuje.

Zacieranie (czas i temperatury) bardzo podobne.

 

Oczywiście, że tak. Przecież każda żywa komórka drożdżowa chce jeść. Jeśli jest ich więcej w brzeczce, to naturalnie, że więcej zjedzą (czyt. odfermentują) :)

To było jedyne sensowne wytłumaczenie które mi jako początkującemu przyszło do głowy.

Ale sądziłem że te drożdże się namnażają tak że koniec końców zjedzą podobnie. Z tym że jak drożdży mniej to potrzebują pewnie więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba piwa przelałem na cichą.

O ile w rurce fermentacyjnej Blonde w zasadzie nic się nie dzieje, o tyle w rurce Saisona bulgocze od kilkunastu godzin co 2-3 minuty. Tak to jeszcze przy żadnym piwie nie miałem. ;) W tej sytuacji mam nadzieję że odfermentuje do tych założonych 3o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że za wcześnie.

 

Uznałem, że skoro oba piwa warzone były tego samego dnia, oba zadane tą samą gęstwą, oba tak samo napowietrzane i oba fermentory postawione kilka centymetrów jeden od drugiego, to oba w tym samym czasie będą się nadawać do zlania na cichą.

 

No cóż - teraz pozostaje tylko czekać.

Saisona potrzymam na cichej dłużej, sprawdzę ze dwa razy odfermentowanie i będę butelkował dopiero jak się nie będzie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.