Jump to content
Marusia

IX Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, 12-13 maja 2012

Recommended Posts

Na początku mego listu ;) bardzo wszystkich przepraszam, że dopiero teraz wpisuję informację o Warsztatach - ostatnie miesiące gdzieś mi uciekły i teraz troję się i pięciorzę w celu nadrobienia zaległości :) Wszystkie informacje zawarłam na stronie Warsztatów: www.wrowar.pl, zatem tutaj tylko w skrócie - przede wszystkim PROGRAM:

Sobota, 12.05.2012

9.00-11.00

Szkolenie Wszystko, co chcesz wiedzieć o drożdżach, a boisz się zapytać

Gdzie: sala wykładowa w Zamku

11.30-13.30

Szkolenie Koszmar piwowara, czyli zakażenia w piwie

Gdzie: sala wykładowa w Zamku

14.00-16.30

Spotkanie piwowarów w lochach Zamku, wymiana doświadczeń, degustacje itepe

16.30-17.30

Degustacja piw domowych dla publiczności FDP

Po za tym:

10.00-17.00 Konkurs Piw Domowych

18.00 - ogłoszenie wyników KPD (amfiteatr)

Niedziela, 13.05.2012:

12.00 - Jak budowaliśmy browar - Jacek Materski (Hasintus) zda relację opatrzoną obrazkami z przebiegu powstawania browaru Artezan.

Na wykłady przyjmuję jeszcze zapisy: agnieszka@wolczaska.pl - prawdopodobnie i tak niezbędna będzie II edycja w niedzielę - godziny do ustalenia, ale podobne. Wtedy z Artezanem postaram się ustalić niekolidującą godzinę pogawędki.

Oprócz tego tradycyjnie przyjmuję zapisy piwowarów, którzy przyjadą ze swoim piwem do degustacji:

Minimalna ilość piw do przyniesienia to 8 x 0,5 l.

W prezencie dla uczestników spotkania w tym roku będzie na pewno tradycyjna koszulka Warsztatowa oraz jakiś dodatkowy gadżecik. Nie przewiduję w tym roku stoisk sklepów piwowarskich, zatem upominki od tychże odpadają. Mam jednak nadzieję, że gadżety to tylko miły, acz niekonieczny dodatek i nie wpłynie to na frekwencję.

Wpisujcie się zatem i przy nicku od razu wklepujcie rozmiar koszulki, wraz z informacją czy damska, czy męskasmile.gif

Oczywiście jeśli już się ktoś zapisał na wykłady czy na uczestnictwo w degustacjach na forum b.biz, lub mailem to tutaj już niech się nie dopisuje:)

Z piwowarskim pozdrowieniem - czekam na ewentualne pytania:)

Jeszcze jedna sprawa: zapisy do 14.04.2012 - do 15 muszę złożyć zamówienie na koszulki:)

A mam takie pytanie co do noclegów. Jest jakieś konkretne miejsce zorganizowane do wykupienia czy każdy musi coś sobie znaleźć?

oczywiście będe z piwkiem ;) proszę o koszulkę w rozmiarze L ,na warsztaty zapisałem się na browar.biz.mam nadzieję że na sobotę ...pozdr

może jakaś lista uczestników?

Jak się na b.biz zapisałeś jako piwowar, to pod jakim nickiem - nie będę 2 koszulek robić, nie ma tak dobrze:D Chyba, że chodzi Ci tylko o wykłady - odbędą się tylko w sobotę, degustacje w lochach zresztą też.

Uups

oczywiście będe z piwkiem ;) proszę o koszulkę w rozmiarze L ,na warsztaty zapisałem się na browar.biz.mam nadzieję że na sobotę ...pozdr

Edited by Marusia

Jak się na b.biz zapisałeś jako piwowar, to pod jakim nickiem - nie będę 2 koszulek robić, nie ma tak dobrze:D Chyba, że chodzi Ci tylko o wykłady - odbędą się tylko w sobotę, degustacje w lochach zresztą też.

oczywiście jako Uups i nie widzę się na liście , kasa wysłana jakby co ............pozdr

oczywiście jako Uups i nie widzę się na liście , kasa wysłana jakby co ............pozdr

Czyli jak rozumiem, chodzi Ci o wykłady. Nie mam takiego nicka na liście - może nie podałeś w zleceniu przelewu. Lista uczestników szkoleń jest zaktualizowana na browar.biz z prośbą o zgłoszenie ewentualnych niezgodności. Być może figurujesz pod imieniem i nazwiskiem - sprawdź i daj znać, najlepiej mailem : agnieszka[at]wolczaska.pl

Ja mam pytanie czy może ktoś z Krakowa jedzie i dysponował by wolnym miejscem na moją osobę lub chociaż na piwa?

Zgarniemy Cię :) Jedynie na niedzielę proszę się (o ile zdrowie pozwoli ;) przygotować na dodatkowe pozawrocławskie atrakcje :)

Info na PW

Widzę że też nie możesz się doczekać :) Ja tam lecę już w piątek popróbować co nieco, chyba będzie w tym roku trzeba zapiski robić co się spróbowało tyle piwek będzie :D

A mi się jeszcze nigdy nie udało wybrać na WWP. :( Nie to żebym nie chciał - zawsze coś mi cholera wypada w ten majowy weekend...

No cóż... nadrobię w Żywcu. :) Jeszcze tylko 5,5tyg. :beer:

Widzę że też nie możesz się doczekać :) Ja tam lecę już w piątek popróbować co nieco, chyba będzie w tym roku trzeba zapiski robić co się spróbowało tyle piwek będzie :D

Oj lista piwek wygląda obiecująco.... :okey:

Powiem więcej nawet genialnie :

POLSKA - 18 browarów / 63 piwa

CZECHY - 21 / 40

BELGIA - 6 / 12

USA - 2 / 2

UK - 1 / 4

NIEMCY - 1 / 1

Ktoś podliczył na sąsiednim forum 122

:)

Edited by Undeath

Last minute.

Jeśli ktoś szuka transportu ze Szczecina "do" i "z" Wrocławia, to mamy jedno (ewentualnie dwa) miejsce w samochodzie. Start jutro o 9 rano, powrót w niedzielę po południu.

Na ewentualne zgłoszenia czekam dzisiaj do godziny 21.