Skocz do zawartości

Kociołek ala Lidl problem


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Robię w lidlowskim kociołku 1800W nie używam grzałki zanurzeniowej, a zagotowanie do wrzenia zajmuję mi około 10-20 minut od skończonego wysłodzenia. Osiągam to podgrzewając od początku każdą porcje wysłodzin, gdy robię drugie wysłodzeniu to co mam w kociołku ma już około 93 stopni, przy trzecim mam już około 95 i potem po zakończeniu trzeciej około 80 i czekam do 20 minut na wrzenie! wystarczy mniejsze pomieszczenie i otoczyć kociołek okładziną do kaloryferów z castoramy i jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostrzeżenie dla użytkowników: jak się włączy kociołek przedłużaczem bez bolca, to lepiej go nie dotykać.

Dzisiaj mnie nieźle pokopało, w dodatku stałem w wodzie. :)

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się na elektryce, chociaż miałem na studiach, w każdym razie z przedłużaczem z bolcem jest OK.

Ostrzeżenie dla użytkowników: jak się włączy kociołek przedłużaczem bez bolca, to lepiej go nie dotykać.

Dzisiaj mnie nieźle pokopało, w dodatku stałem w wodzie. :)

Powinno wywalić zabezpieczenie :/

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa: jak się włączy kociołek przez przedłużacz bez uziemienia, to w określonej konfiguracji wtyczka-przedłużacz jest prąd na kociołku tylko wtedy, gdy pokrętło termostatu jest na OFF. Po włączeniu na ON, prądu na obudowie już nie ma.

Jeżeli włączę wtyczkę do przedłużacza obróconą o 180 stopni, to prąd na obudowie jest dopiero po włączeniu pokrętła na ON, czyli odwrotnie. Tym razem sprawdzałem oczywiście neonówką. ;)

Czy jakiś elektryk mi wyjaśni dlaczego tak jest? Kupiłem wprawdzie przedłużacz z uziemieniem i jest OK, ale mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz wtyczki w przedłużaczu bez bolca to w zależności jak wepniesz wtyczkę fazę raz masz na przewodzie fazowy(brązowym) a drugi raz na przewodzie neutralnym(niebieskim). Przy przedłużaczu z bolcem wtyczkę możesz wpiąć tylko w jednym położeniu, nie ma możliwości aby faza była na przewodzie neutralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz wtyczki w przedłużaczu bez bolca to w zależności jak wepniesz wtyczkę fazę raz masz na przewodzie fazowy(brązowym) a drugi raz na przewodzie neutralnym(niebieskim). Przy przedłużaczu z bolcem wtyczkę możesz wpiąć tylko w jednym położeniu, nie ma możliwości aby faza była na przewodzie neutralnym.

No to jest oczywiste, ale dziwi mnie dlaczego raz napięcie jest po włączeniu, a w innej sytuacji przed włączeniem. Rozebrałem to wszystko i z układu kabli mi to nie wynika, żeby tak miało być.

Przebicie raczej nie jest winowajcą, bo w drugim identycznym kociołku służącym tylko do zacierania jest to samo, tyle że ten używałem zawsze bez przedłużacza, bo stoi blisko gniazdka. A w takie przypadki nie wierzę, że zdarzyło się to (przebicie) dwa razy w tym samym miejscu i czasie.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum to raz fazę podajesz przed termostat i prąd płynie przez termostat, grzałkę a jak odwrócisz wtyczkę o 180 to fazę będziesz miał na wyjściu grzałki i prąd płynie najpierw przez grzałkę i następnie termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak bardzo wpływa intensywność gotowania na goryczkę? są na to jakieś obliczenia? ;)

a tak przy okazji - to czy ktoś osiągnął przełom gotując w lidlowskim kociołku używając tylko wbudowanej grzałki?

 

Amap wstawiłem fotkę z przełomu w garnku z lidla.

 

http://www.piwo.org/gallery/image/1763-przelom-w-pszenicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo wpływa intensywność gotowania na goryczkę? są na to jakieś obliczenia? ;)

a tak przy okazji - to czy ktoś osiągnął przełom gotując w lidlowskim kociołku używając tylko wbudowanej grzałki?

 

Na pokazach w Katowicach osiągnęliśmy w moim kociołku 2000 watt przełom - było nawet zdziwienie że się udało :D w fotach w mojej galeri można zobaczyć - link w stopce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pokazach w Katowicach osiągnęliśmy w moim kociołku 2000 watt przełom - było nawet zdziwienie że się udało :D w fotach w mojej galeri można zobaczyć - link w stopce :)

Podkręcałeś grzałkę???:D Ja mam fabrycznie 1800......

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w oryginale jest taki: http://allegro.pl/bezpiecznik-termiczny-172-stopni-c-max-10a-250v-fv-i2538802013.html

 

ale ja bym dał coś takiego: http://allegro.pl/wylacznik-termiczny-160-c-i2594214772.html trochę dalej od grzałki - ten jak zadziała to nie trzeba go wymieniać tylko jak ostygnie to załącza ponownie zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiktor. Uprzedziłeś moje następne pytanie, bo chciałem zapytać o bezpiecznik wielokrotnego użytku :)

uwierz mi wiem jaki to bezsens jednorazowy bezpiecznik termiczny. Trochę mi to roboty przy warzeniu dołożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry mają bezpieczniki termiczne w kociołkach elektrycznych? Padł mi i nie mogę odczytać.

zapytam sie przy okazji - jak sprawdzić w garnku lidlowskim przepalony bezpiecznik? kociołek przestał mi grzać, dioda sie nie świeci, cos tam sie przełącza w środku jak kręcę termostatem.... rozglądam sie za następnym egzemplarzem ale może da sie uratować to co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.