Skocz do zawartości

Kociołek ala Lidl problem


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

w instrukcji jak byk stoi że nie wolno go podnosić napełnionego tylko pusty

To one mają instrukcję? :D ja mam bifinett są to różne firmy a rączki mam nitowane i jest to porządnie zrobione nie raz nosiłem w nim wrzątek jak był pełny i było okej? bo jak to sobie producent wyobraża pisze że do gotowania też kompotów i podgrzewania zup, a czasem trzeba też przenieść go... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bifinett uchwyty są klejone do emalii i w instrukcji jak byk stoi że nie wolno go podnosić napełnionego tylko pusty. Ja podnoszę jak jest max. połowa objętości. A pełny można bezpiecznie przenieść chwytając za załomy pod dnem części emaliowanej ale wtedy dotyka się sciany garnka.

 

Czytałem i nie zauważyłem tego obostrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nitów tych nie widać od środka, trochę dziwne że twoje rączki są tylko na klej, raczej też muszą być na nity.Też nie widziałem w ostrzeżenia o tym żeby nie nosić pełnego garnka :) mam trochę jeszcze inny typ bo u mnie nie da rady kranika rozkręcić! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę strzelał bo nie mam przy sobie kociołka - wszystko wygląda (a wręcz powinno wyglądać) jak w standardowych garnkach kuchennych - uchwyt jest przykręcony (przynitowany) do metalowego płaskownika przyspawanego do garnka.....

albo cos w tym stylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę strzelał bo nie mam przy sobie kociołka - wszystko wygląda (a wręcz powinno wyglądać) jak w standardowych garnkach kuchennych - uchwyt jest przykręcony (przynitowany) do metalowego płaskownika przyspawanego do garnka.....

albo cos w tym stylu :D

 

AMEN!

 

1981frc możesz bo gdyby komuś rączki odpadły to zapewniam cię że poinformował by wszystkich na forum. Tylko to jajowacenie mnie zaskoczyło masz jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 3 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem kociolka z Lidla ale nowszej generacji. Kupilem go przez te strone http://www.lidl.de/de/Weitere-elektrische-Kochgeraete/SILVERCREST-Einkochautomat-SEAD-1800-A1. Jako ze mieszkam w UK i musialem zmienic kabel zasilania na dziendobry to gwarancji juz niemam. postanowilem go zmodernizowac: kranik kulowy 1/2" z redukcja na 3/4" ; opatulic go izolacja termiczna 2cm z folia alu i przerobic instalacje elektryczna w/g znalezionej j instrukcji angielskiego piwowara http://www.brewuk.co.uk/forum/topic/adapting-the-lidlsilvercrest-fruit-preserver-and-jam-maker-to-be-a-boiler. Przerobka ta pozwala gotowac nonstop (omija sie termostat). Kociolek ten ma wbudowany termometr i zegar ma za zadanie dogrzac do zadanej temp. i utrzemac przez okreslony czas np.przez 30min. Wszystko dziala jesli jest to ciecz a nie zacier slodu. Zacier nie cyrkuluje tu potrzeba mieszadla i to jest nastepna konieczna przerobka. Zrobilem juz 4 warki i rece mi odpadeja od krecenia wioslem od przerwy bialkowej do amylazy i dalej . Natomiast jak uzyskam potrzebna temp to dzieki izolacji trzyma przez 1h (z 64* przez 45' zeszlo do 60*). dlatego poszukuje ciekawych ptentow na mieszadlo bez toczenia frezowania moze byc spawanie MIG :)

ps. Uwierzcie mi w tej Anglii zdobyc jakiekolwiek materialy to jest sztuka nielada :(

 

Do milego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie jak zamówić ten nowszy garnek ze stronki *.de. Macie jakiś patent? W formularzu nie da się wpisać kraju jako polska. Koledze się udało do UK to może się podzieli wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 3 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem kociolka z Lidla ale nowszej generacji. Kupilem go przez te strone http://www.lidl.de/de/Weitere-elektrische-Kochgeraete/SILVERCREST-Einkochautomat-SEAD-1800-A1. Jako ze mieszkam w UK i musialem zmienic kabel zasilania na dziendobry to gwarancji juz niemam. postanowilem go zmodernizowac: kranik kulowy 1/2" z redukcja na 3/4" ; opatulic go izolacja termiczna 2cm z folia alu i przerobic instalacje elektryczna w/g znalezionej j instrukcji angielskiego piwowara http://www.brewuk.co.uk/forum/topic/adapting-the-lidlsilvercrest-fruit-preserver-and-jam-maker-to-be-a-boiler. Przerobka ta pozwala gotowac nonstop (omija sie termostat). Kociolek ten ma wbudowany termometr i zegar ma za zadanie dogrzac do zadanej temp. i utrzemac przez okreslony czas np.przez 30min. Wszystko dziala jesli jest to ciecz a nie zacier slodu. Zacier nie cyrkuluje tu potrzeba mieszadla i to jest nastepna konieczna przerobka. Zrobilem juz 4 warki i rece mi odpadeja od krecenia wioslem od przerwy bialkowej do amylazy i dalej . Natomiast jak uzyskam potrzebna temp to dzieki izolacji trzyma przez 1h (z 64* przez 45' zeszlo do 60*). dlatego poszukuje ciekawych ptentow na mieszadlo bez toczenia frezowania moze byc spawanie MIG :)

ps. Uwierzcie mi w tej Anglii zdobyc jakiekolwiek materialy to jest sztuka nielada :(

 

Do milego

a szlifierka kontowa dysponujesz? Dostep do kawalka blachy nierdzewki masz? Do 30 cm rurki aluminiowej o przekroju otworu w środku np 8mm?

jeśli tak to zajrzyj na moja galerie i jeśli taki wyczyn jak mój ci odpowiada to zrobić go nie trudno i dosyc szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo mieszadło to czas roboty jakieś 30 min. Oczywistym jest że do tego potrzeba jeszcze silniczka od wycieraczek np.

 

post-3292-0-99306500-1352367391_thumb.jpg

 

Może nie tak ładne jak Kolegi powyżej ale równie funkcjonalne i tanim kosztem zrobione. Do tego zakładasz łańcuszek z nierdzewki i zacieranie np: pszenicy, która lubi się przypalać, przebiega bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się do tematu z pytaniem. Jestem właśnie w trakcie przerabiania kociołka lidlowego - czujnik temperatury przełożony, izolacja się robi, filtrator z oplotu jest, kranik wymieniony. No właśnie kranik.. tu pojawia się problem, którego nie wziąłem pod uwagę podczas zakupów części. Zawór czerpalny ma końcówkę do przyłączenia węża fi 15, a z tego co widzę standardowe wężyki silikonowe mają fi 9. Jest jakiś prosty sposób na przyłączenie, czy muszę raczej poszukać wężyka silikonowego o większej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ups za szybko. Sry za tak dlugo zwloke ale tyle trwa zmiana operatora netu w UK mniejwiecej. hagi odpowiadam nie da sie kupic ze stronki Lidl.de nie poza granice. kumpel ma cure ktora mieszka w Niemczech i akurat jechal do niej w odwiedziny to sie podpiolem. Oplacilem i przeslali na adres niemiecki.

A boje z mieszadlem hmm opisze pozniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat zapytam czy ktoś ma z czymś takim doświadczenia:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2884545778

 

To nieco "szlachetniejsza" ;) odmiana kociołka lidlowskiego. Dodatkowo interesująca jest 3-kilowatowa grzałka bo z tego co można wyczytać wersja lidlowska cierpi jednak na pewien niedomiar mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.