Skocz do zawartości

Kociołek ala Lidl problem


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W piątek odebrałem przerobiony kociołek ala LIDL od kolegi joosefika za co w jego stronę dozgonny szacunek bo przerobił go po mistrzowsku.

Dzisiaj odbyło - odbywa (bo jeszcze chmielę) pierwsza warka na nowym sprzęcie ale problem pojawił się żeby doprowadzić brzeczkę do wrzenia (ponad godzinę a i tak mocno nie bulgocze) Pytanie do tych którzy na takim kociołku zacierają - chmielą stosujecie dodatkową grzałkę nurnikową ?? boję się czy instalacja w domu wytrzyma 1800W w kociołku i 750W grzałki zanurzeniowej.

 

Czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że instalacja powinna wytrzymać , czajnik potrafi mieć ponad 2000W,no chyba że masz jakąś lichą instalacje w domu. Natomiast ja chmiele w takim i robię tak że przykrywam pokrywa jak ostro zacznie wrzeć to do połowy odkrywam i przez jakis czas nadal ostro gotuje się, po czym wrzenie słabnie to znowu prawie całkiem zakrywam itd itd.Grzałke zanurzeniową mam ale niestosuję gdyż jak napisałem grzałka z kociołka jak dla mnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę przesadziłem z ilością wysłodziłem do 28l czyli prawie tyle co ma pojemność kociołek do tego brzeczka podczas wysładzania spadła do 55st więc podbić musiałem jeszcze raz tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- owiń kociołek matą do kaloryferów

- ja mam teraz dwa kociołki i robię filtrację bezpośrednio do włączonego, tak że brzeczka cały czas jest podgrzewana, doszedłem do takiej wprawy, że pod koniec wysładzania brzeczka prawie się gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gotowanie przy pełnym kociołku jest mizerne. Ja wspomagam się grzałką 900W (w zupełności wystarczy).

Czasem mam nawet wrażenie, że jest za mocna bo tak "kotłuje", że wychlapuje brzeczkę,

Bo w takim wypadku do grzałki powinno się stosować regulator napięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do wniosku że zacieranie i wysładzanie odbywać się będzie w kociołku a po filtracji każda wysłodzona porcja trafiać będzie do garnka na kuchence gazowej tak żeby jak najmniej czasu potrzeba było do osiągnięcia wrzenia i chmielenie odbywać się będzie na kuchence gazowej w garnku 33l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku z płyty z lat 70-tych daje radę kociołek 1800W + grzałka 2000W.

Mój blok jest nie z płyty z lat 50tych korki 16,5A ale zastanawiam się co lepsze każdą porcję wysłodzonej brzeczki wlewać do oddzielnego garnka 33l postawionego na gazie dzięki czemu brzeczka po wysładzaniu nie spadnie do 50st. a będzie miała temp. dużo wyższą poza tym kociołek ma całkowitą pojemność ok 29l więc przy gwałtownym wrzeniu może kipieć a nie chciałbym zapaskudzić całego pomieszczenia w którym będę zacierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kociołek ma całkowitą pojemność ok 29l więc przy gwałtownym wrzeniu może kipieć a nie chciałbym zapaskudzić całego pomieszczenia w którym będę zacierać.

Przy 20-25l jeśli nie przykryjesz szczelnie pokrywką to nie będzie tak wrzeć żeby wykipieć, grzałka jest na to za słaba. Mi raz ciut uciekło ale tylko dlatego, że niepotrzebnie zakryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20-25l jeśli nie przykryjesz szczelnie pokrywką to nie będzie tak wrzeć żeby wykipieć, grzałka jest na to za słaba. Mi raz ciut uciekło ale tylko dlatego, że niepotrzebnie zakryłem.

A czy przy takim wrzeniu że się tak wyrażę nie na ostro chmielenie jest mniej wydajne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo wpływa intensywność gotowania na goryczkę? są na to jakieś obliczenia? ;)

a tak przy okazji - to czy ktoś osiągnął przełom gotując w lidlowskim kociołku używając tylko wbudowanej grzałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak przy okazji - to czy ktoś osiągnął przełom gotując w lidlowskim kociołku używając tylko wbudowanej grzałki?

Co prawda kociołka używam od niedawna ale mam przełom jak najbardziej normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.