Skocz do zawartości

Prośba o piwo :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taką prośbę - jestem na etapie warzenia piwa z ekstraktów. Nidy natomiast nie miałem okazji spróbować piwa domowego robionego od "zera" czyli z procesem zacierania. Niestety jak na razie warunki domowe oraz charakter pracy nie pozwalają mi na tego typu rzeczy (zlot też raczej odpada) a bardzo chciałbym poznać smak piwa "prawdziwego", żeby zobaczyć różnicę. Czy któryś z szanownych forumowiczów byłby skłonny wysłać mi próbkę takiego piwa? Pokrywam wszelkie koszty. Preferowane piwa jasne. Z góry dziękuje za propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci raczej polecił wybranie się do Wrocławia na Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie: http://www.wrowar.pl/ Daleko nie masz, wpadniesz na parę godzin i da Ci to o wiele więcej niż samo spróbowanie, pogadasz z twórcami, zobaczysz warzenie na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hobby wymaga dużo czasu zwłaszcza jak się warzy dużo piw z procesem zacierania. Jeśli go nie masz raczej nie rozwiniesz skrzydeł.

 

Co nie znaczy że mam kupować piwo w sklepie. Każdy robi na tyle na ile mu czas pozwala. Nie wykluczam, iż w przyszłości warunki techniczne pozwolą mi na zacieranie... Ale trochę to zabrzmiało w stylu "odpuść sobie" (nie czepiam się), a takiego zamiaru nie mam. Jak mam czas to się bawię, życia poświęcić temu zamiaru nie mam. Podobnie mam z łowieniem ryb. Niektórzy poświęcają temu miesiące a inni weekendy. Przy czym to ciągle jest hobby i dla tego i dla tego. Pomyślałem tylko, że jeśli wszyscy piszą o tym, że ekstrakty i puchy przy piwie z zacieraniem to słabe piwa to chciałem spróbować - jakby mnie takie piwo powaliło to przerobiłbym kuchnię na warzelnię, ot. Ale chyba jednak zgodnie z poradą Masona wybiorę się kiedyś na jakieś warsztaty.

Edytowane przez mbanano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę to zabrzmiało w stylu "odpuść sobie" (nie czepiam się), a takiego zamiaru nie mam. Jak mam czas to się bawię, życia poświęcić temu zamiaru nie mam.

Nie to miałem na myśli. Chodzi o to że dobre piwo wychodzi dosyć rzadko. Wielu rezygnuje po kilku nieudanych próbach niedoczekawszy się super piwa. Ja na ponad 90 warek uwarzyłem może 20 jak dla mnie b. dobrych piw których bym się nie wstydził. Temat wymaga wiele poświęceń związanych z czasem właśnie, czytania, kombinowania receptur, doboru drożdży, chmieli, zlewania no i warzenia.

Broń Boże Ciebie nie chcę zniechęcać a wręcz przeciwnie na tym forum każdego zachęcamy i pomagamy. Ale sam napisałeś że nie masz czasu. Tylko im dalej w las tym więcej drzew. Żeby poczuć prawdziwą różnicę sam zapał niestety nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałem na myśli. Chodzi o to że dobre piwo wychodzi dosyć rzadko. Wielu rezygnuje po kilku nieudanych próbach niedoczekawszy się super piwa. Ja na ponad 90 warek uwarzyłem może 20 jak dla mnie b. dobrych piw których bym się nie wstydził. Temat wymaga wiele poświęceń związanych z czasem właśnie, czytania, kombinowania receptur, doboru drożdży, chmieli, zlewania no i warzenia.

Broń Boże Ciebie nie chcę zniechęcać a wręcz przeciwnie na tym forum każdego zachęcamy i pomagamy. Ale sam napisałeś że nie masz czasu. Tylko im dalej w las tym więcej drzew. Żeby poczuć prawdziwą różnicę sam zapał niestety nie wystarczy.

 

Dlatego napisałem, że się nie czepiam:) Wiem, że to hobby wymaga czasu i poświęcenia. Jestem początkujący, ale zaczynam poświęcać temu coraz więcej czasu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy i pewnie wcześniej czy później będę zacierał... Zresztą, swój zestaw dostałem od brata na urodziny na zasadzie a masz - pobaw się, a dziś nie może się nadziwić jak trafił z prezentem... Trzeba będzie więc wybrać się na jakies spotkanie albo zająć teściowi kawałek garażu w imię wyższych celów społecznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że, ja będę na kopalni ZG „Rudna” w Polkowicach w sobotę i niedziele (31.03 – 01.04). Zatrzymam się w Dworze Ziemowit na ul Nagietkowej 14A Jeżeli robota nie zostanie odwołana to mogę zabrać dla Ciebie kilka flaszek nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.