Skocz do zawartości

Rangi, staż, faktyczne doświadczenie.


guma77

Rekomendowane odpowiedzi

"Nowe forum" mam na myśli skrypt, nowe możliwości. Mam pytanie czy można rangę (expert, junior expert, itd) uzależnić od większej ilości czynników niż tylko od "wyprodukowanych" postów? Ja już wiem że ranga nie zawsze świadczy o wiedzy, ale nowi na forum mogą kierować się rangą. :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rangi przyznawać używając średniej ważonej, np 30% posty i 70% liczba warek (która jakby nie było jest pewnym wykładnikiem posiadanego doświadczenia). Tylko gorzej, że nie wszyscy piszą/uaktualniają faktyczną liczbę uwarzonych warek.

Edytowane przez Rafek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gorzej, że nie wszyscy piszą/uaktualniają faktyczną liczbę uważonych warek.

 

Ale mogą sobie uaktualnić do np. trzystu i od razu zostać uber-ekspertem. Chciałoby się powiedzieć, że papier jest cierpliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie do rozwiązania, każdy z nas róznie podchodzi do hobby piwowarstwa, przeznaczamy na to mniej lub więcej czasu i zaangażowania. Ja mam pełną świadomość, że osoby z krótszym stażem niż ja i mniejszą ilością warek posiadają większą wiedzę. Warzenie dostosowałem do swoich potrzeb i możliwości, w jakimś ograniczonym zakresie posiadłem głęboką wiedzę bo mam taką potrzebę - to co wykracza poza zakres moich zainteresowań jest mi zbędne i tu jestem laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wybrac 20 osob, ktore w ciagu ostatnich kilku lat wlozyly duzo serca i czasu w rozwoj forum i tym osobom zmienic opis na cos w stylu Mistrz piwowarski. ;)

 

ktoś kiedyś wpadł na podobny pomysł z jabłkiem. I 10 lat nie było spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu na rangi nie zwracam uwagi. One nie są po to żeby je brać dosłownie! :)

Na różnych tego typu stronach, w których brałem udział, np. forumy na temat Jeepów, na temat broni palnej lub dla menadżerów kasyn, wszystkie mają jakieś rangi, które w zasadzie nic nie znaczą poza ilością napisanych postów i może tym jak długo jesteś na forum. Jedyne rangi które mają jakieś znaczenie to Admin i Moderator, reszta to tylko "użytkownicy".

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty ostrzeżeń .... wracamy do plusów dodatnich i ujemnych ?? Rozumiem, że ostrzeżenia daje moderator ?

Co do rangi jaką dostają użytkownicy - fakt... wielu nabija sobie licznik nic nie wnoszącymi do dyskucji postami. Ale jakiś ranking trzeba zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ostrzeżenia były na nowym forum od zawsze, tylko nie w widoku postu, ale profilu. Po update pojawiło się po prostu w szablonie. Ostrzeżenie oczywiście może dać wyłącznie obsługa i widzi je tylko sam zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu na rangi nie zwracam uwagi. One nie są po to żeby je brać dosłownie! :)

I ja i Ty i ..., miałem na myśłi nowych użytkowników, którzy widzą "ekspert". Może zlikwidowanie "ekspert"? "+ i -" od użytkowników...,istnieją użytkownicy, którym zależy tylko na statystykach dla nich "+ i - " to sens istnienia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.