Skocz do zawartości

Jutro warzenie mały problem


Gelhrid

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro planuję swoją pierwszą warkę i mam parę prostych pytań:

1. Gdy już po chmieleniu ostudzi nam się brzeczka to w jaki sposób przelewamy do fermentatora? przez kranik i oplot czy przez dekantację?

2. Rozumiem, że drożdże na końcu dodajemy do fermentatora i nie mieszamy tak?

3. napowietrzamy brzeczkę przelewając na burzliwą przez dekantację (chyba sobie odpowiedziałem na pierwsze pytanie ale jestem bardzo zmęczony i na nic nie mam siły więc proszę o odpowiedz)

a ja idę spać i dobranoc;] Jutro rano czeka warka;d;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję swoją pierwszą warkę i mam parę prostych pytań:

1. Gdy już po chmieleniu ostudzi nam się brzeczka to w jaki sposób przelewamy do fermentatora? przez kranik i oplot czy przez dekantację?

2. Rozumiem, że drożdże na końcu dodajemy do fermentatora i nie mieszamy tak?

3. napowietrzamy brzeczkę przelewając na burzliwą przez dekantację (chyba sobie odpowiedziałem na pierwsze pytanie ale jestem bardzo zmęczony i na nic nie mam siły więc proszę o odpowiedz)

a ja idę spać i dobranoc;] Jutro rano czeka warka;d;d

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, czyżbyśmy zmierzali do forum onetu?

Tomek czuwa, całe szczęście.

 

ad1. jak się ochłodzi dekantujesz jak chcesz, może być przez dodatkowy filtr

ad2 ja mieszam jeszcze z drożdżami żeby je rozdzielić, zwłaszcza jak dodaję gęstwę

ad3 napowietrzamy przed dodaniem drożdży poprzez przelewanie, mieszanie, bełtanie, napowietrzacz akwariowy lub o2 z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy lager? Jeśli ale to się nie przejmuj żadnym napowietrzaniem, przelej z wysoka zimną brzeczkę do fermentora i hurra drożdże. Jeśli lager, to (wg mojej praktyki) możesz wlać drożdże i solidnie przemieszać/przebełtać wydezynfekowanym mieszadłem. Zadawałem lagerowe drożdże do brzeczki napowietrzonej tylko przy przelewaniu z kadzi zaciernej i wiem, że może to dawać niezadowalający efekt (b. długa fermentacja albo w ogóle niemrawy start - burzliwa nawet do 6 tygodni przy lekkim piwie 10* )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak solidnie napowietrzam kilkukrotnie przelewąjąc brzeczkę z jednego fermentatora do drugiego, zresztą na forum często były wzmianki by była solidnie napowietrzona i tego się trzymam. Pawulonek a jaka różnica czy górn czy dolna bo nie qmam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pawulonek a jaka różnica czy górn czy dolna bo nie qmam.

Co prawda pytanie do kogo innego, ale odpowiem. Dolna fermentcja wymaga zdecydowanie większej ilości drożdży, lepsze napowietrzenie to lepsze rozmnażanie drożdzy, wyjątek to spora ilość gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.