Skocz do zawartości

Jakiś pomysł na warkę z 5kg pilzneńskiego?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Robię warki po 20 ltr i została mi reszta słodu. Na dolniaka to już nie mam warunków a chcę coś jeszcze uwarzyć na górnej. Niestety drożdże zostały mi W34/70 tak więc będę musiał coś dokupić i tu mój dylemat. Moze macie pomysł na coś nietypowego? Chętnie przetestuję jakąś recepturkę. Zacieranie infuzyjne.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie. Robię warki po 20 ltr i została mi reszta słodu. Na dolniaka to już nie mam warunków a chcę coś jeszcze uwarzyć na górnej. Niestety drożdże zostały mi W34/70 tak więc będę musiał coś dokupić i tu mój dylemat. Moze macie pomysł na coś nietypowego? Chętnie przetestuję jakąś recepturkę. Zacieranie infuzyjne.

Z góry dzięki.

 

Skoro musisz dokupić drożdże, to warto przy okazji zakupić wszystko czego potrzebujesz (np. brakujące słody czy chmiele) aby obniżyć koszty przesyłki. Jeżeli nie chcesz nic kupować weź słód jaki masz, nachmiel brzeczkę jak lubisz i dodaj drożdże jakie masz, nawet W34/70 i też będziesz miał piwo - może bezstylowe ale też może być całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie planuje zakupów bo przede mną sporo wydatków a i kasy mało. Tak myślałem nad tymi W34/70 tylko że nie za bardzo wiem co z nich wyjdzie. To są dolniaki a ja już nie mam temperatury na dolną. Najniżej mam 16 st a i tak idzie już do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze możliwość zastosowania gestwy z fermentujacej wlasnie warki ciemnego. Są to drozdze s-33. Co sądzicie o takim rozwiazaniu? Tyle ze one zawsze mi dosyc kiepsko schodza, może wykombinowac z teego cos na slodko? Da radę? I np porzadny aromat chmielu z delikatna goryczka. Mam w zapasie sybille i ze 20 gr lubelskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze możliwość zastosowania gestwy z fermentujacej wlasnie warki ciemnego. Są to drozdze s-33. Co sądzicie o takim rozwiazaniu? Tyle ze one zawsze mi dosyc kiepsko schodza, może wykombinowac z teego cos na slodko? Da radę? I np porzadny aromat chmielu z delikatna goryczka. Mam w zapasie sybille i ze 20 gr lubelskiego.

 

Możesz zrobić kolońskie na samym pilsie i s-33 Co do słabego schdzenia , zrób 40 / 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobię eksperyment. Wrzucę słód do wody o temp 40°C i będę stopniowo podgrzewał do temp 72°C do momentu negatywnej próby. Zobaczymy co wyjdzie a gęstwa z ciemnego pewnie już mu bardziej nie zaszkodzi :D skoro nie ma innych przeciwskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę słód do wody o temp 40°C i będę stopniowo podgrzewał do temp 72°C do momentu negatywnej próby.

Jeśli już eksperyment to zasyp zrób w ok 32-35°C to się załapie i przerwa zakwaszająca. :)

A tak w ogóle to eksperyment ciekawy, pod warunkiem że masz mieszadło. Jeśli nie masz, to mieszać przez godzinę non stop zacier... trochę męczące będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym przeciwwskazaniem może być kolor. Jeśli nie zależy Ci na super jasnym piwie to śmiało możesz użyć gęstwę z ciemnego.

 

Zawsze można gęstwę przepłókać wodą , kolor zmieni się nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mieszadla wiec problemu nie będzie, a pomyśl z tem 32 St tez dobry. O i watek posuwa się dalej a mój problem się rozwiazuje i może powstanie jakies ciekawe piwko. Mam już kilka warek zrobionych wdg stylu teraz czas cos innego zatrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.