Skocz do zawartości

Spotkanie z Weną


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu spotkałem się z kolegą Wena. Efektem była wymiana chmielu, słodu, piwa i przede wszystkim doświadczeń (ja bardziej słuchałem niż mówiłem :) ) .Mało nam okazji żeby porozmawiać z innym piwowarem, a tym bardziej z tak doświadczonym kolegą. Twierdzę że godzina rozmowy jest więcej warta niż trzy miesiące czytania i pisania w necie. Przejdę do konkretów czyli warek jakie degustowałem nie mając doświadczenia w ocenianiu efektów pracy piwowarskiej. Warka #84 oczarowała mnie złożonością smaków słodowo-karmelowo-minimalnie chmielowych, po prostu miód w gębie. Smaczki pamiętane z dzieciństwa tylko nie pamiętam dokładnie z czego. Nawet moja żona była pod wrażeniem jako totalny nie piwosz. Otwarłem ją 30min. po transporcie i nastąpiła erupcja piany :) . Następnego dnia pozbawiłem kapsla warkę #83. Okazał się w smaku i aromacie bardziej czystym pilsem o łagodnie słodowym i chmielowym smaku. Dzisiaj otwarłem warkę 68. Okazała się mocniejszą odmianą pilsa, goryczkową, ciemniejszą, oraz nie wiem jak to ująć, bardziej ekstraktywną. Wszystkie trzy piwa były bardzo ładnie nagazowane i klarowne. Do degustacji zostały mi jeszcze dwa piwa czyli pszeniczne #80 i warka którą zostawię sobie na specjalną okazję #85 zdobywca 2 miejsca VI Konkursu Piw Domowych w Żywcu. Jestem pewien że w przyszłym roku zamelduję się w czerwcu w Żywcu. Z premedytacją przyjadę pociągiem żeby nie mieć dodatkowych stresów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać recepturę na warkę #84 ? Bardzo mi smakowała, chyba że jest to Twoja tajemnica.

No chyba przesadziłeś z tym słodzeniem, aż się zarumieniłem jak panna na wydaniu.

Nic a nic nie przesadziłem, piszę jak czuję :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.