Skocz do zawartości

2012.11.24/25 - KPD im. Sławomira Pahlke - reaktywacja


anteks

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Agnieszka rzadko zagląda, pozwolę sobie zamieścić

 

Konfraternia wycofała się z organizacji tytułowego KPD po różnych perypetiach do których nie ma sensu wracać i ich rozpatrywać. Nie może to jednak być, że konkurs imienia naszego Zacnego Kolegi o niewątpliwych i nie do przecenienia zasługach dla rozwoju współczesnego polskiego piwowarstwa komercyjnego znika z mapy polskich konkursów piw domowych i to w dodatku w niesympatycznej otoczce. Dlatego też w porozumieniu z Browarem Amber oraz Magdaleną Pahlke, czyli małżonką ś.p. Simona ogłaszam wznowienie konkursu na nowych zasadach i w jednej, jedynej (przynajmniej na razie) kategorii:

 

Porter 18 blg - dolna fermentacja.

 

Dlaczego taka kategoria?

Grand Imperial Porter z Browaru Amber to ostatnie piwowarskie "dziecko"

Sławka Pahlke i uznaliśmy, że zasługuje na osobną kategorię. Nie jest to konkurs na klon tego piwa, jedynie parametry zawartości ekstraktu i rodzaju fermentacji mają być zachowane.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest dość późno na ogłaszanie takiej kategorii i frekwencja w pierwszym konkursie może nie być powalająca, ale od czegoś trzeba zacząć nową erę tego Konkursu i nie chcieliśmy czekać z tym do przyszłego roku. Szczegóły wkrótce - a kto ma takiego porterka uwarzonego, niech chowa kilka sztuk już teraz, żeby do listopada się uchowały

Link do tematu na browar.biz

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1044332#post1044332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kategoria ogłoszona już praktycznie po sezonie lagerowym.

Tak jak wspomniałam w pierwszym poście:

Zdaję sobie sprawę, że jest dość późno na ogłaszanie takiej kategorii i frekwencja w pierwszym konkursie może nie być powalająca, ale od czegoś trzeba zacząć nową erę tego Konkursu i nie chcieliśmy czekać z tym do przyszłego roku. Szczegóły wkrótce - a kto ma takiego porterka uwarzonego, niech chowa kilka sztuk już teraz, żeby do listopada się uchowały

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cieszyć się że komuś się chce zrobić konkurs i znaleźć sponsorów na nagrody (załóżmy że tym razem dotrą do zwycięzców) to jeszcze narzekają. Sezon sezonem a najwięcej piwa produkuje się latem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cieszyć się że komuś się chce zrobić konkurs i znaleźć sponsorów na nagrody (załóżmy że tym razem dotrą do zwycięzców) to jeszcze narzekają. Sezon sezonem a najwięcej piwa produkuje się latem właśnie.

Możesz uściślić skąd masz te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdź do jakiegokolwiek browaru i zapytaj się kiedy produkują najwięcej piwa. Pewnie że w domu większość latem nie warzy - bo zwykle nie ma warunków, ale w przemyśle latem się idzie na granicy mocy produkcyjnych.

 

Sądząc po wyraźnym wysokim poziomie dwuacetylu w niektórych piwach, można śmiało powiedzieć, że moce produkcyjne w upalne lato są przekraczane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to jednak chodzi o konkurs dla piwowarów domowych, którzy w większości robią piwa w sezonie zimowym nie wyłączając piw dolnej fermentacji ;)

 

Ja u siebie nie zauważyłem tej prawidłowości... Ale u mnie ani zimy ani lata nie ma. Więc sezon trwa 12 miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odchodząc od tematu, to ja w sezonie jesienno-zimowym uwarzę tyle piwa, że mi na resztę roku w zupełności starcza i nie muszę marnować energii swojej i tej z gniazdka, żeby mieć co pić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kategoria ogłoszona już praktycznie po sezonie lagerowym.

 

Nie bój. Bracki KPD został ogłoszony nieco ponad miesiąc przed terminem przesyłania piw i było ponad 20 piw w konkursie. Inna sprawa, że tu będą ograniczały frekwencję widełki ekstraktu. Choć z racji, że to porter wagi lekkiej można się jeszcze pokusić o jego uwarzenie. Spokojnie dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor, nie narzekam tylko zastanowiło mnie to Twoje zdanie które poprzednio zacytowałem /wiem że Vettis warzy latem i to tyle/ . W konkursie brać udziału nie będę - nie zdążyłem uwarzyć w tym roku sezonie żadnego lagera, nie mówiąc już o porterze. Zresztą nie po drodze mi z tym stylem.

Popieram tą akcję, bo wiem jak Marusia do tego emocjonalnie podchodzi. Konkurs na pewno dojdzie do skutku i w odróżnieniu do tych dwóch poprzednich - nie będzie wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popieram tą akcję, bo wiem jak Marusia do tego emocjonalnie podchodzi.

 

Oczywiście chciałeś napisać PROFESJONALNIE, prawda? :D

 

Konkurs na pewno dojdzie do skutku i w odróżnieniu do tych dwóch poprzednich - nie będzie wtopy.

 

Ręczę głową, no, chyba, że tym razem Amber nawali;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gadu gadu, a czas leci. Mam prośbę do Was o info na PW, osoby mające piwo/planujące jeszcze uwarzyć (ostatnia chwila, o ile oczywiście ktoś ma warunki na dolniaki) o pożądanych parametrach, żeby je wysłać na tytułowy konkurs. Planujemy imprezę na tip-top i nie chciałabym, żeby ze względu na późny termin ogłoszenia kategorii się okazało, że nie ma z czego wybieraćbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to temat o zeszłorocznym konkursie

W temacie jest "2012.11.24/25" - więc to zdecydowanie jest tegoroczny.

O ile się oczywiście odbędzie, bo chyba Marusia na razie "bada" czy w ogóle ktoś jest chętny na uczestnictwo w konkursie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.