Skocz do zawartości

Zacieranie na kuchence gazowej 1,7kW w garze 30l - starczy mocy?


Rekomendowane odpowiedzi

Po zielonej Perle źle mi się gretą kapsluje, ostatnio 2 szyjki mi pękły. ogólnie nie lubię tych butelek.

Co do gotowania na kuchence to polecam gar o takiej średnicy by stał na wszystkich palnikach (o ile pamiętam to min 45cm) wtedy niecałe 50l zagotuję szybciej, niż 25l w małym garnku.

Jedyny problem z takim garnkiem, to zdejmowanie z pieca - raczej 2 osoby potrzeba do tego.

http://allegro.pl/garnek-emaliowany-o-srednicy-45-cm-50-litrow-i2235119653.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak piwa zmienia się podczas dojrzewania, czasami na lepsze, czasami na gorsze. Nie ma w każdym bądż razie porównania z tymi co podałeś, bo domowe zawiera żywe drożdże. Ogólna zasada jest taka, że piwa mocne muszą dłużej dojrzewać, a np. z pszenicami nie ma co za długo czekać.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Nie to że nie da się używać, ale bezpieczne używanie może być kłopotliwe, mieszkanie może zamienić się w komorę gazową. Moc cieplna uzyskiwana przez taboret nie bierze się z niczego, pochodzi ze spalania gazu i powstają potężne ilości spalin. Wentylacja standardowego mieszkania nie jest przystosowana do odprowadzania tak dużej ilości spalin, ....

 

Oczywiście zdrowie jest najważniejsze. Nie raz wszystkie palniki na mojej kuchence gazowej szły pełna mocą a moc tych palników to właśnie 7kW ( i mniej więcej wszystkie kuchnie 4 palnikowe tyle mają). Myślę (choć pewności nie mam) że każda wentylacja powinna dać radę odprowadzić spaliny z kuchni o takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zupełnie pewien, ale czy wentylacja do gazu z butli (propan-butan jak sądzę) nie powinna być umieszczona gdzie indziej niż wentylacja dla gazu do kuchenki (ziemny)? Majaczy mi się też, że właśnie z tego powodu w blokach nie wolno stosować butli gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zupełnie pewien, ale czy wentylacja do gazu z butli (propan-butan jak sądzę) nie powinna być umieszczona gdzie indziej niż wentylacja dla gazu do kuchenki (ziemny)? Majaczy mi się też, że właśnie z tego powodu w blokach nie wolno stosować butli gazowych.

 

Tu nie chodzi o spalony gaz.

Wrazie wycieku ziemny ( lżejszy od powietrza) ulotni się przez wentylację umieszczoną wysoko.

Propan butan jest cięższy od powietrza , wrazie wycieku spłynie w najniżej położone miejsce w bloku , a to nie jest bezpieczne.

Jeżeli zachowasz minimum ostrożności i nie będziesz używał butli z lewego źródła( bez środka zapachowego) możesz śmiało warzyć , wentylacja da radę. Większość kuchenek domowych ma 6-9kw , architekci musieli to wziąść pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zupełnie pewien, ale czy wentylacja do gazu z butli (propan-butan jak sądzę) nie powinna być umieszczona gdzie indziej niż wentylacja dla gazu do kuchenki (ziemny)? Majaczy mi się też, że właśnie z tego powodu w blokach nie wolno stosować butli gazowych.

 

Nie ma takiego zakazu. Jest inny jakiś podobny. W blokach można normalnie używać butli. U mnie w mieście we wszystkich 70 blokach są butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego zakazu. Jest inny jakiś podobny. W blokach można normalnie używać butli. U mnie w mieście we wszystkich 70 blokach są butle.

Z tego co słyszałem to zakaz obejmuje używanie 2 różnych rodzajów gazu , ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to zakaz obejmuje używanie 2 różnych rodzajów gazu , ale mogę się mylić.

 

Owszem, u mnie w mieście nie ma instalacji gazowej na gaz ziemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.