Skocz do zawartości

Powitać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki Piwowarów

Na imię mam Krzysiek mam 23 lata, mieszkam pod Bydgoszczą studiuję w Toruniu.

Zdarzyło mi się w życiu zrobić kilka win.

Piwowarstwem zainteresowałem się jakieś 1,5 miesiąca temu nie pamiętam już w jakich okolicznościach, przyswoiłem więc trochę teorii a w ramach praktyki zamówiłem ostatnio z CP zestaw startowy Puch mistrz Pro (teraz trochę żałuje) i paczkę glukozy (zacieranie w warunkach akademika to raczej ciężka sprawa).

Tak z ciekawości czego zapomniałem dokupić?

 

Życzcie mi powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Na pierwszy rzut oka to chyba w zestawie nie ma wężyka do dekantacji. Nigdy nie robiłem z brewkita, ale ci co robili piszą, że przy brewkitach cichej nie robili także wężyk póki co byłby ci nie potrzebny ale jakbyś chciał robić cichą to wężyk możesz w motoryzacyjnym kupić. Życzę powodzenie w piwowarzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak z ciekawości czego zapomniałem dokupić?

Wydaje się że wszystko masz do uwarzenia pierwszego piwa!

 

zacieranie w warunkach akademika to raczej ciężka sprawa

Zależy od organizacji. Zrób pierwsze z puchy to pewnie znajdzie się miejsce na kolejne eksperymenty w 'celach naukowych' i wierny fanklub piwoszy-amatorów :D - przynajmniej o puste butelki nie będzie trudno. Moja rada: wychować brać studencką od samego początku to nie będzie problemu ze żmudnym myciem brudnych flaszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk mam, co prawda służy mi do wina ma dość dużą średnice i jest starszy ode mnie :)

O butelki też się nie martwię mam ok. 40 w szafce i chyba drugie tyle w domu.

A co do fanklubu to już się kilku "pomagierów" zadeklarowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej wiedzy na forum jest kilku akademikowych piwowarów :) Do piwa z puchy masz wszystko, co niezbędne, jeśli zaś chodzi o zacieranie, to musisz poczytać i zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepsze (choćby czy będziesz używał do filtracji fermentatora false-bottom czy lodówy turystycznej). Przed moim pierwszym zacieraniem również miałem na koncie z 5 puszek. Życzę Ci powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.