Jump to content
Sign in to follow this  
Jarzyn_waleczny

Powitać

Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki Piwowarów

Na imię mam Krzysiek mam 23 lata, mieszkam pod Bydgoszczą studiuję w Toruniu.

Zdarzyło mi się w życiu zrobić kilka win.

Piwowarstwem zainteresowałem się jakieś 1,5 miesiąca temu nie pamiętam już w jakich okolicznościach, przyswoiłem więc trochę teorii a w ramach praktyki zamówiłem ostatnio z CP zestaw startowy Puch mistrz Pro (teraz trochę żałuje) i paczkę glukozy (zacieranie w warunkach akademika to raczej ciężka sprawa).

Tak z ciekawości czego zapomniałem dokupić?

Życzcie mi powodzenia...

Witamy. Na pierwszy rzut oka to chyba w zestawie nie ma wężyka do dekantacji. Nigdy nie robiłem z brewkita, ale ci co robili piszą, że przy brewkitach cichej nie robili także wężyk póki co byłby ci nie potrzebny ale jakbyś chciał robić cichą to wężyk możesz w motoryzacyjnym kupić. Życzę powodzenie w piwowarzeniu :)

Cześć!

Tak z ciekawości czego zapomniałem dokupić?

Wydaje się że wszystko masz do uwarzenia pierwszego piwa!

zacieranie w warunkach akademika to raczej ciężka sprawa

Zależy od organizacji. Zrób pierwsze z puchy to pewnie znajdzie się miejsce na kolejne eksperymenty w 'celach naukowych' i wierny fanklub piwoszy-amatorów :D - przynajmniej o puste butelki nie będzie trudno. Moja rada: wychować brać studencką od samego początku to nie będzie problemu ze żmudnym myciem brudnych flaszek :)

Wężyk mam, co prawda służy mi do wina ma dość dużą średnice i jest starszy ode mnie :)

O butelki też się nie martwię mam ok. 40 w szafce i chyba drugie tyle w domu.

A co do fanklubu to już się kilku "pomagierów" zadeklarowało.

Wedle mojej wiedzy na forum jest kilku akademikowych piwowarów :) Do piwa z puchy masz wszystko, co niezbędne, jeśli zaś chodzi o zacieranie, to musisz poczytać i zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepsze (choćby czy będziesz używał do filtracji fermentatora false-bottom czy lodówy turystycznej). Przed moim pierwszym zacieraniem również miałem na koncie z 5 puszek. Życzę Ci powodzenia :)

Witam Kolegę.

W końcu i nasz region się ożywia i ujawnia się coraz więcej Piwowarów.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Witam na forum i pozdrawiam z Rydułtów :beer: . Jeden student chyba z Krakowa chciał warzyć piwo w wannie. :) Tego pomysłu Ci nie polecam