Skocz do zawartości

[piwolog] Złote Lwy, Amber, Polska


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

dsc_7949.jpg?w=640&h=959

Złote Lwy – jasny lager

Ekstrakt 12,2Blg, alkohol 5,6%

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel

Pamiętam, że Złote Lwy zrobiły na mnie spore wrażenie, gdy spróbowałem ich po raz pierwszy kilka lat temu. Piwo było pełne i aromatyczne, czym niesamowicie odbiegało od znanych mi piw komercyjnych. Chciałem po nie sięgać częściej, ale cena nieco odstraszała. Niemal 5zł za lagera, to było dla mnie nie do przełknięcia. Dzisiaj to samo piwo kosztuje w markecie za 3,50zł. Pytanie czy nadal jest tak smaczne. Czy nie straciło na jakości wskutek obniżenia ceny.

Wygląd: Złote, krystaliczne. Piana biała, grubopęcherzykowa, dość szybko opada ładnie oblepiając szkło.

Aromat: chmiel w wydaniu trawiastym, zbożowy, chlebowy, słodowy.

Wysycenie: średnie, mogło by być minimalne wyższe.

Smak: lekko słodowy, ale w ogólnym odczuciu raczej kwaskowy. Goryczka na poziomie średnim, przyjemna, szlachetna, krótka. Lekko wyczuwalny alkohol.

Odczucie w ustach: półwytrawne, lekkie, orzeźwiające.

Wrażenie ogólne: Mam mieszane uczucia co do tego piwa. Z jednej strony jest to całkiem przyzwoity, lekko nachmielony lager. Sesyjny, lekki w odbiorze, nieskomplikowany. Idealny jako piwo dnia powszedniego.

Ocena: 6/10

811 811 811 811 811 811 811 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17311308&post=811&subd=bimbelt&ref=&feed=1

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.