Skocz do zawartości

Mętne Grodziskie po cichej


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie w tej sytuacji - tak, choć należałoby zaznaczyć, że ze względów historycznych wypadałoby do Grodziskiego karuku użyć :P

Edytowane przez dżony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie w tej sytuacji - tak, choć należałoby zaznaczyć, że ze względów historycznych wypadałoby do Grodziskiego karuku użyć :P

maść na szczury, maść na szczury...

 

PS W odróżnieniu do wielu kolegów nie staram się podchodzić do warzenia piwa jak zabiegu magicznego tylko jak do procesu biotechnologicznego który chciałbym zrozumieć, więc robienie czegoś co uważam że jest pozbawione sensu tylko dlatego że tak by wypadało, choć nie jest to niczym uzasadnione uważam za nierozsądne

 

Równie dobrze można by nakazywać mieszania w kotle tylko zgodnie z ruchem wskazówek zegara (ze słońcem) bo w ramach myślenia magicznego we wszystkich społeczeństwach przednowoczesnych wszelkie czynności codzienne wykonywano w ten sposób, wyjątek stanowiły działania związane z pogrzebem i ogólnie światem zmarłych...

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maść na szczury, maść na szczury...

 

Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza :P

Dla mnie Piwo Grodziskie powinno się składać z żelaznych punktów, takich jak:

- woda grodziska,

- słód pszenny dymiony dębiną podczas suszenia,

- chmiel polski aromatyczny,

- drożdże grodziskie,

- karuk.

I każde odstępstwo od tej listy w moim mniemaniu powinno skutkować umieszczeniem przed nazwą takiego piwa przedrostka "à la" lub "prawie jak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza :P

Dla mnie Piwo Grodziskie powinno się składać z żelaznych punktów, takich jak:

- woda grodziska,

- słód pszenny dymiony dębiną podczas suszenia,

- chmiel polski aromatyczny,

- drożdże grodziskie,

- karuk.

I każde odstępstwo od tej listy w moim mniemaniu powinno skutkować umieszczeniem przed nazwą takiego piwa przedrostka "à la" lub "prawie jak".

 

Zgadzam się z tym (może tylko nieco ingerując w kolejność) i w związku z tym odpowiadając anteksowi: ani razu, parę razy (bodaj cztery) warzyłem coś inspirowanego grodziskim, ale nie mając słodu pszennego wędzonego,ani nie mając okazji spróbowania wzorca to były tylko luźne wariacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.