Jump to content
Sign in to follow this  
waroms

1% podatku dla Bieszczadów

Recommended Posts

Witam. I zachęcam do wspierania oddolnych inicjatyw tym bardziej że to nic nie kosztuje. :)

 

 

Niewielkie lokalne organizacje i stowarzyszenia działające dla dobra publicznego, mają często ogromne problemy ze znalezieniem funduszy na swoją działalność statutową. Dlatego zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku dochodowego na rzecz podmiotów działających w Bieszczadach. Mamy nadzieję, że razem z Państwem i dzięki Państwa pomocy uda nam się zrobić więcej.

 

 

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WETLINY I OKOLIC

Środki pozyskane z 1% zostaną przeznaczone, zgodnie z Uchwałą Walnego Zebrania, na rzecz rekonstrukcji XIX-wiecznej chaty bojkowskiej, z pięknym dwuspadowym, słomianym dachem z naczółkami. Bojkowie to grupa etniczna, która w wyniku wysiedleń przeprowadzonych tuż po II Wojnie Światowej zniknęła z tych terenów.

Aby przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia należy w formularzu podatkowym wypełnić rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” - wpisując tam numer KRS 0000060245, a następnie wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku.

 

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia znajduje się na stronie www.wetlina.org a sporo informacji na temat tego co w ostatnich latach Stowarzyszenie robiło jest tutaj: http://www.bieszczady.pl/1_dla_Stowarzyszenia_Rozwoju_Wetliny_i_Okolic?newsID=5771

 

 

 

RATUJMY CERKIEW W BYSTREM

Bieszczadzkiej cerkwi w Bystrem k/Ustrzyk Dolnych grozi zagłada. Niestety jest w tak złym stanie, że w każdej chwili może się zawalić. Jesienią 2011 roku służby konserwatorskie cofnęły obiecaną dotację na remont. Przyznano jedynie 10.000 zł na dokumentację obiektu.

Aby przekazać 1% podatku na rzecz ratowania cerkwi w Bystrem należy w formularzu podatkowym wypełnić rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” - wpisując tam numer KRS 0000131582, a następnie wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku.

 

Więcej informacji na temat cerkwi i działań podjętych dla jej ratowania znajduje się na stronie www.cerkiewwbystrem.pl

post-2692-0-68683300-1331920496_thumb.jpg

post-2692-0-78176100-1331920520_thumb.jpg

Edited by waroms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.