Skocz do zawartości

Jak to jest że wycisnąłem ze słodu więcej niż przewidział twórca?


Rekomendowane odpowiedzi

Zacierałem dzisiaj Altbier od BA. Instrukcja zacierania mówi 12* BLG na 20 litrów. Sam śrutowałem słód (monachijski typ 1)(4,3 kg). Teraz niespodzianka. Wyszło mi 12,5* BLG jednak przy 22 litrach. Jak to możliwe że dało się więcej wycisnąć z tego słodu niż to przewidział twórca receptury? Areometr jest dobry. Jakiś specjalny słód, czy drobna śruta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierałem dzisiaj Altbier od BA. Instrukcja zacierania mówi 12* BLG na 20 litrów. Sam śrutowałem słód (monachijski typ 1)(4,3 kg). Teraz niespodzianka. Wyszło mi 12,5* BLG jednak przy 22 litrach. Jak to możliwe że dało się więcej wycisnąć z tego słodu niż to przewidział twórca receptury? Areometr jest dobry. Jakiś specjalny słód, czy drobna śruta?

W ilości warek zero za dużo Koledze się dopisało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorzy receptur w sklepach piwowarskich w taki sposób tworzą zestawy, aby początkowy piwowar mógł bez problemu osiągnąć 20 litrów piwa przy zakładanej w tej recepturze gęstości. Słód jest grubiej śrutowany, pewnie dlatego żeby nie mieć problemów z filtracją. Receptura mogła zakładać 60% wydajności, nie oznacza to, że więcej nie możesz z tego słodu wyciągnąć, miałeś po prostu lepszą wydajność podczas warzenia :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt filtracja szła mozolnie. Mam wkład filtrujący od BA nie przerabiany. Zastanawiam się czy nie wywiercić jeszcze kilku dziur. Normalnie kupuję ześrutowane zestawy bo nie chce mi się śrutować. Wiadomo dlaczego. Obawa czy śruta będzie dobra i nie będzie problemów. Niestety robiłem zapasy i obawiałem się że mi się ten cały ześrutowany słód zepsuje. Dlatego kupiłem słód nieśrutowany.

 

Na dodatek to był gęsty zacier na początek 20 minut w 10 litrach. Potem dodałem 5 litrów wody. Przepis od BA mówi:

I przerwa 50°C, 20 min

dodać gorącej wody

II przerwa 64°C, 30 min

III przerwa 70°C, 30 min

podgrzać do 77°C

 

Dlatego też był wyjątkowo treściwy.

 

Z tego wszystkiego zapomniałem wsadzić reduktora osadów. No trudno wsadzę jak będę przelewał na cichą.

Edytowane przez Rageofhonor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak dużo litrów nie ubywa. Po burzliwej lagerów zostaje sama gęstwa. Po cichej lagerów zwykle przechylam fermentor a to co zostanie wlewam do plastikowego pojemnika i daje do ostatniej butelki. Podobnie jest w przypadku górniaków które czasami też robię w wiadrze. To najbardziej mętne leci do ostatniej butelki albo zostanie wypite gdy nie wystarczy na pół butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem reduktora, ale ostatnio również zapomniałem. Już więcej go chyba nie będę używał, chyba że będę miał znacznie większy fermentor. Gęstwę na następne piwko zbieram po przelaniu na cichą, a po cichej na dnie niewiele tego zostaje, więc reduktor jest zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.