Skocz do zawartości

Ta sama warka różny smak butelek.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj piliśmy z ojcem Dortmunder i zdziwił mnie inny smak niż zwykle. Piwo przypominało smakiem i zapachem trochę pszeniczne. Smaczne było tylko nie smakowało to jak powinien Dortmunder smakować. Co może być przyczyną innego smaku tego samego piwa z dwóch różnych butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina brązowych i zielonych butelek tzn. nasłonecznienia piwa.

Różne mogą być powody, ale na pewno wina nie leży po stronie koloru butelek. Zielone czy brązowe to bez różnicy. Jak pszeniczne? Dość dziwne. Różny poziom nasycenia (przez niedokładne rozprowadzenie w piwie składnika do refermentacji), inna temperatura piwa w trakcie spożycia, aż po takie prozaiczne rzeczy jak zakąski w trakcie czy przed piciem, to wszystko ma wpływ na odczucia smaku. Trudno stwierdzić, co spowodowało akurat w Twoim przypadku takie odczucia.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że kapsel niedokładnie uszczelnił i piwo się trochę natleniło.

 

To musiało by się wiązać z nienagazowaniem, oraz ewentualnym pojawieniem się kożucha pochodzącego z infekcji tlenowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dortmundery są jakieś pechowe :) Ja kiedyś miałem 20L dortmundera o pięknym bukiecie owocowym z wybijającą się nutą zielonego jabłka oraz lekko podniesionej kwaskowatości. Swoją drogą bardzo smaczne.

 

Stawiał bym na infekcje. Sprawdź czy tylko dotyczy jednej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolejne dwie butelki mają podobny smak i zapach co wczoraj. To bardzo ciekawe. Smak jest bardzo dobry. Jednak brakuje mi tej owocowej nuty która była przedtem. Może przyczyną jest za wysoka temperatura w pokoju w którym trzymam butelki. Albo rzeczywiście jakaś infekcja. Jednak gdyby faktycznie to była infekcja piwo było by chyba mętne i miało nieprzyjemny smak i zapach. Może nie wszystkie butelki były idealnie domyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że to nie jest kwas tylko ta lekka nutka aromatyczna spotykana w piwach pszenicznych. Jak Paulaner itp. To jest dla mnie zagadką. Może jakiś osad z poprzedniej warki wszedł w interakcję z drożdżami. Chyba że jest jeszcze jakiś czynnik o którym nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdyby faktycznie to była infekcja piwo było by chyba mętne i miało nieprzyjemny smak i zapach

Kiedyś bodaj Wiktor wkleił na forum tabelkę z jakiegoś podręcznika z opisami rozmaitych infekcji i mikroorganizmów je powodujących, jest ich bardzo wiele i powodują przeróżne efekty.

Aromaty od kloacznego po pieczone jabłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem z kegami - to samo piwo 2 różne smaki. Jedno skończyło się w 10 dni drugie nawet tygodnia nie przetrwało. Teraz idą lagery i też im długiej przyszłości nie wróżę ...

A wszędzie tutaj się pisze, że piwowarstwo uczy cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie w tamtych pozostał jakiś osad.

A czy przypadkiem nie robiłeś ostatnio jakiegoś przeniczniaka albo czegoś na S-33 (mój belg na S-33 ma nuty "przeniczne")? Może nie umyłeś/domyłeś butelki i ostało się w niej trochę drożdży, które ożyły i dojadły cukier podczas refermentacji przy okazji dorzucając trochę estrów? Może to po prostu infekcja... drożdżami z poprzedniej warki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj otworzyłem pilsa bohemskiego, który podejrzewałem, że będzie zainfekowany. Na chwilę obecną piwo jest idealnie nagazowane (miesiąc w butelkach), no ale co to jest miesiąc dla pilsa?? W dodatku właśnie czułem wyraźnie smak i zapach jak w pszenicznym. Smak nie był odpychający, wypiłem raczej z przyjemnością, choć więcej się nawąchałem niż napiłem piwa. Czy dalsze leżakowanie ma w ogóle sens? Czy ładować to piwo na stół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.