Skocz do zawartości

kożuch w brzeczce


MSB_XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis otwieram fermentor do zrobienia pomiaru - i zdziwienie - na gónej warstwie pływa "kożuch" w formie jakby kry badam wydezynfekowanym termometrem - konsystencja podobna do kożucha jaki robi sie w przegotowanym mleku. Biorę na język - mdłe a pod koniec sierpka nuta . A może tak ma byc ? poniżej link do owego brewkita.

 

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/ekstrakty_slodowe/brewkity_nachmielone/geordie_winter_warmer_1,5_kg

 

fot w załączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze jest kożuch przy drożdżach US-05 , na języku mdłe , a pod koniec cierpkie.

Piwa wychodzą dobre, a po leżakowaniu wręcz pyszne. U Ciebie chyba jest ok. Jak kożuch gruby to ok. Jak cienki to niepewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włsnie chyba za duży rozmiar fot. był , teraz po kompresji powinno byc OK. ps. kożuch gruby - więc mnie uspokoiłes ;-). ps 2 jak się w nowej odsłonie formu dodaje fot ?

Edytowane przez MSB_XIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod ten temat bo wydaje mi się podobny. Warzyłem żytnie http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/zytnie_12_blg, drożdże zadane to MauriBrew WEISS - Y1433. Data warzenia to 21 kwietnia.

Jakoś po tygodniu podejrzałem fermentację i wyglada ona tak:

DSCF9346.JPG

 

DSCF9345.JPG

 

Próbowałem tydzień temu - z 10,5 Blg zeszło do 4 i w smaku nie było nic dziwnego. Do tego to co jest przy powierzchni wygląda i pachnie jak drożdże. Macie jakieś skojarzenia cóż to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne , i jak przedmówcy i mnie uspokajali tak samo bym Tobie zalecał , w mysl zasady "jak nie wali z brzeczki - będzie piwo przednie "

ps w jakiej temp. prowadziłes fermentację ?

Edytowane przez MSB_XIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się pod wątek.

Mam bardzo podobny kożuch na wierzchu, piwo warzone z brewkita coopersa "european lager" - drożdże te które były dołączone.

Minął już tydzień od rozpoczęcia fermentacji (fermentacja w temp ok 22 stopnie). Wydaje mi się że kożuch sam z siebie nie opadnie - co mam robić? Przelać na cichą - kranikiem czy wężykiem? A może jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.