Skocz do zawartości

Wkład filtracyjny


Przemyss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie dotyczące wkładu filtracyjnego.

Wkład będzie umieszczony w kotle 70l podgrzewanym na taborecie.

Do wkładu chcę dospawać nogi przy brzegu, przez środek będzie przechodziło mieszadło które też będzie miało łopatkę pod wkładem.

W załączniku przesyłam projekt który dostałem, zastanawiam się właśnie czy tych otworów nie zrobić jednak wzdłużnie.

Co o tym sądzicie ?

Wkład filtracyjny.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką będziesz miał odległość między dnem wkładu a dnem gara? Czy ścianki wkładu będę miały otwory ?

też mi się wydaje, ze to mieszadło pod filtrem to przerost formy. Mieszasz gęstą część żeby temperatura rozchodziła się równomiernie.

Taki wkład porównać można do płaszcza wodnego, nie grzejasz w nim płynu żywym ogniem. Najrozsądniej byłoby zastosować pompę pobiarającą brzeczkę z dna ku górze filtra, ew. ręczne zlewanie kranikiem .

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką będziesz miał odległość między dnem wkładu a dnem gara? Czy ścianki wkładu będę miały otwory ?

też mi się wydaje, ze to mieszadło pod filtrem to przerost formy. Mieszasz gęstą część żeby temperatura rozchodziła się równomiernie.

Taki wkład porównać można do płaszcza wodnego, nie grzejasz w nim płynu żywym ogniem. Najrozsądniej byłoby zastosować pompę pobiarającą brzeczkę z dna ku górze filtra, ew. ręczne zlewanie kranikiem .

Odległość między dnem będzie ok 40mm. Co do pompy to pewnie i do tego dojdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość między dnem będzie ok 40mm. Co do pompy to pewnie i do tego dojdę.

 

chcesz ten wkład dać w kadzi zacierno-filtracyjnej? bo jeśli tak to czeka Cię dobre 30 minut na klarowanie brzeczki z taką martwą przestrzenią.

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku przesyłam projekt który dostałem, zastanawiam się właśnie czy tych otworów nie zrobić jednak wzdłużnie.

O jakie otwory Ci chodzi? Bo jeśli o szczeliny to nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, jakiego kształtu będą. Szczelina, trójką, gwiazdka, to bez znaczenia, ważna jest tylko wielkość. Oczywiście najłatwiejszy do umycia będzie wkład, w którym otwory będą po prostu okrągłe. Zrób takie, jakie Ci wygodnie i jakie masz możliwości.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie dotyczące wkładu filtracyjnego.

Wkład będzie umieszczony w kotle 70l podgrzewanym na taborecie.

Do wkładu chcę dospawać nogi przy brzegu, przez środek będzie przechodziło mieszadło które też będzie miało łopatkę pod wkładem.

W załączniku przesyłam projekt który dostałem, zastanawiam się właśnie czy tych otworów nie zrobić jednak wzdłużnie.

Co o tym sądzicie ?

To jest moim zdaniem wszystko nie tak. Jak chcesz dać to sito w postaci fałszywego dna to zapomnij o ogrzewaniu taboretem od spodu. To nie zadziała. Jaka jet grubość tej blachy z której masz zrobione sito? Może się wygnie pod ciężarem młóta. Zamiast dospawać nogi, lepiej zrobić pod sitem stelaż z kątownika, tak aby podpierał sito po kilku promieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie otwory Ci chodzi? Bo jeśli o szczeliny to nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, jakiego kształtu będą. Szczelina, trójką, gwiazdka, to bez znaczenia, ważna jest tylko wielkość. Oczywiście najłatwiejszy do umycia będzie wkład, w którym otwory będą po prostu okrągłe. Zrób takie, jakie Ci wygodnie i jakie masz możliwości.
To ma wielkie znaczenie! Ma być szczelina obojętnie w jakiej formie, kreska kwadrat itp. W otworach młóto będzie się zachowywało jak korek w zlewie czyli tak jak wiadro z BA.
Jak chcesz dać to sito w postaci fałszywego dna to zapomnij o ogrzewaniu taboretem od spodu. To nie zadziała. Jaka jet grubość tej blachy z której masz zrobione sito? Może się wygnie pod ciężarem młóta.
Mylisz się. Mam FD 1,2mm i to w dodatku ze zawiasem. Opiera się tylko na obwodzie kega i prawie nic się nie wygina. Grzeję gazem, a wyrównywanie temp. realizuję przez zwracanie gorącego zacieru/brzeczki spuszczanego zaworem i wlewanego od góry. Warto pomyśleć o małej pompie. Mieszadło nie przy samym dnie, ale ok. 3-5 cm nad.

Mieszanie pod dnem nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że wkład będzie miał 2 mm grubości.

Zmieniłem ułożenie szczelin, nowy projekt w załączniku.

Wydaje mi się, że taki układ będzie miał większy wpływ na rozkład temperatur.

Mam FD 1,2mm i to w dodatku ze zawiasem. Opiera się tylko na obwodzie kega i prawie nic się nie wygina. Grzeję gazem, a wyrównywanie temp. realizuję przez zwracanie gorącego zacieru/brzeczki spuszczanego zaworem i wlewanego od góry.

Jejski powiedz mi jeżeli masz taki układ to faktycznie trzeba czekać 30 min na klarowny filtrat ?

Bo jeśli tak, to chyba sobie odpuszczę takie rozwiązanie.

Wkład filtracyjny_wer2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma wielkie znaczenie! Ma być szczelina obojętnie w jakiej formie, kreska kwadrat itp. W otworach młóto będzie się zachowywało jak korek w zlewie czyli tak jak wiadro z BA.

Tak myślisz? A widziałeś kiedyś kocioł Speidel? Jakie w nim są otwory? Okrągłe właśnie. Uwierz mi, że nie mam przez to kompletnie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślisz? A widziałeś kiedyś kocioł Speidel? Jakie w nim są otwory? Okrągłe właśnie. Uwierz mi, że nie mam przez to kompletnie żadnych problemów.

Nie wiem jak jest w mniejszych ale: "W Speidlu 200 l płyty filtracyjne wykonano z blachy naciętej w standardowe w piwowarstwie otwory podłużne." Opis z browamatora, faktycznie na zdjęciu są podłużne otwory pod kątem 90 stopni. Czyli jeszcze inaczej niż na moich projektach:

http://www.browamator.pl/zdjecia/6/2/7/8171_Speidel_200_l_foto_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przemyss, jak Twoje sito? Kombinowałeś coś?

Niestety na projekcie się skończyło.

Projekt wysłałem do wyceny i koszt cięcia wodą mnie zaszokował: 800 zł.

Zmieniłem koncepcję i teraz robię filtrator z z rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przemyss, jak Twoje sito? Kombinowałeś coś?

Niestety na projekcie się skończyło.

Projekt wysłałem do wyceny i koszt cięcia wodą mnie zaszokował: 800 zł.

 

 

 

Może lepiej było sito dać do wypalenia laserem? A nie na wodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.