Skocz do zawartości

norin89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdecydowałem się wreszcie na budowę chłodnicy zanurzeniowej. Przekopałem kilka tematów związanych z chłodnicą na forum i chciałbym się upewnić czy miedziana rurka którą wybrałem będzie się nadawać - http://allegro.pl/sh...item=2190670127. Czy ktoś może używał rurki miedzianej w otulinie? Czy trudno pozbyć się takiej otuliny? Poza tym brakuje informacji na temat grubości ścianek :/ Po przeczytaniu dyskusji (chyba nierozstrzygniętej) na temat grubości rurki zdecydowałem się na fi 8mm (jako kompromis).

 

Mam jeszcze jedno pytanie - chciałbym podłączać chłodnice pod szlauch ogrodowy. Mógłbym prosić o jakieś rady co do przejściówki? Jaka przejściówka, jak przymocować?

 

EDIT: Sprzedający odpisał na moje pytanie - grubość ścianki to 1mm.

Edytowane przez norin89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam chłodnice zrobioną z dokładnie takiej samej rurki fi 8 . Na pewno będzie sie nadawać. Otulina łatwo schodzi po lekkim podgrzaniu w słońcu. W sklepach z akcesoriami wod-kan powinieneś dostać przejsciówkę z 8 fi na 1/2 cala czyli na standardowy wąż ogrodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

W sklepach z akcesoriami wod-kan powinieneś dostać przejsciówkę z 8 fi na 1/2 cala czyli na standardowy wąż ogrodowy.

 

Nigdy w żadnym stacjonarnym sklepie nie spotkałem takiej redukcji. A już na pewno nie w wodno-kanalizacyjny. Bo niby do czego rurka 8 mm miała by być używana w armaturze wodno-kanalizacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nigdy w żadnym stacjonarnym sklepie nie spotkałem takiej redukcji. A już na pewno nie w wodno-kanalizacyjny. Bo niby do czego rurka 8 mm miała by być używana w armaturze wodno-kanalizacyjnej?

 

bielok, jak to do czego? oczywiście jako rura kanalizacyjna :smilies:

a tak szczerze to szansa znalezienia czegoś takiego jest prawie żadna - ja zjechałem 6 sklepów u siebie próbując znaleźć przejściówkę na 12 mm. Jak już to hurtownia z artykułami do klimatyzacji - tam się stosuje takie średnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wreszcie na budowę chłodnicy zanurzeniowej. Przekopałem kilka tematów związanych z chłodnicą na forum i chciałbym się upewnić czy miedziana rurka którą wybrałem będzie się nadawać - http://allegro.pl/sh...item=2190670127.

 

Ty masz trochę taniej http://autogaz-market.pl/akcesoria-montazowe/50-rurka-miedziana-fi8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używam takiej chłodnicy, otulina schodzi prawie sama. Uwaga: mam 12m i wg mnie to jest za dużo na gar 29l. Starczyłoby 6m.

Chyba nawet u tego samego gościa kupowałem.

 

Witam,

 

Kolega pisze, że 12 m to za dużo na gar. Chodzi o całkowitą długość rurki, czy też rurki zużytej na spiralę.

 

Jaką długość rurki Koleżanki i Koledzy polecacie do wykonania chłodnicy z miedzi o średnicy 8 mm? Brzeczka ok. 20 litrowa, w garze 30 litrowym z Olkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówkę sobie sklepałem młotkiem i zalutowałem, chce mieć wiedzę na przyszłość jak to zrobić bez żmudnej pracy :okey:

 

Ja zrobiłem tak- korek- zaślepka 1/2cala rozwiercona (wiertłem 6,5mm) i wlutowana w otwór rurka chłodnicy 6,35mm, lekko rozlepana w lejek od środka) zdjęcie na galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niedługo będę sprzedawał swoją chłodnicę, miedź fi8, 12m, już zwinięta :) Zastąpię ją wymiennikiem/chłodnicą z rury karbowanej. Jeszcze nie ogłaszam, bo to kwestia kilku tygodni, kiedy zgram nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.