Skocz do zawartości

KEGi i Kegaratory


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie na to. Koleś sprzedaje oryginalny pojemnik do płukania dużych kegów

 

http://allegro.pl/item576239550_urzadzenie_do_mycia_instalacji_piwnej_keg_tanio.html

kiedyś widziałem na allegro za chyba 30zł ' date=' w tej cenie można kupić 30l KEGa którego można wykorzystać też do piwa[/quote']

Ja widziałem kiedyś jak za 200 poszło.

 

 

Chciałem zapytać szanownych kolegów, bo za niedługo wyprubuję 19-tkę.

Jako, że dałem rezerwy do refermentacji to czy należy jeszcze podłączyć butlę i nagazować parę dni przed wyszynkiem?

Jeśli tak to jak długo i czy tylko otworzyć zawór i zostawić czy otworzyć zawór, dodać gazu i można odłączyć?

I jak się robi bez refermentacji (tz kiedy, czy zakręcić i czy jest jakaś regulacja (bo ja widzę tylko odkręcić i zakręcić a na mamometrze różnicę w ciśnieniu).

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to. Koleś sprzedaje oryginalny pojemnik do płukania dużych kegów

 

http://allegro.pl/item576239550_urzadzenie_do_mycia_instalacji_piwnej_keg_tanio.html

kiedyś widziałem na allegro za chyba 30zł ' date=' w tej cenie można kupić 30l KEGa którego można wykorzystać też do piwa[/quote']

http://allegro.pl/show_item.php?item=545062064

za 27 zł poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to. Koleś sprzedaje oryginalny pojemnik do płukania dużych kegów

 

http://allegro.pl/item576239550_urzadzenie_do_mycia_instalacji_piwnej_keg_tanio.html

kiedyś widziałem na allegro za chyba 30zł ' date=' w tej cenie można kupić 30l KEGa którego można wykorzystać też do piwa[/quote']

Ja widziałem kiedyś jak za 200 poszło.

 

 

Chciałem zapytać szanownych kolegów, bo za niedługo wyprubuję 19-tkę.

Jako, że dałem rezerwy do refermentacji to czy należy jeszcze podłączyć butlę i nagazować parę dni przed wyszynkiem?

Jeśli tak to jak długo i czy tylko otworzyć zawór i zostawić czy otworzyć zawór, dodać gazu i można odłączyć?

I jak się robi bez refermentacji (tz kiedy, czy zakręcić i czy jest jakaś regulacja (bo ja widzę tylko odkręcić i zakręcić a na mamometrze różnicę w ciśnieniu).

Z góry dzięki za info.

Może znajdzie się jakaś dobra duża i odpowie przed świętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieron, mało mam w tym praktyki, ale tyle wiem:

 

- jak dasz za małe cisnienie, nigdy nie nagazuje się poprawnie

- jak dasz prawidłowe (wyliczone z tabel w zalezności ot temperatury) nagazuje się w tydzień, dwa i zostanie poprawne nawet jak potrzymasz za długo

- jak dasz za duże, nagazuje się jeszcze szybciej, więc trzeba przerwać odpowiednio szybko, żeby nie przegazowac

 

moja rada: podłącz do swojego reduktora i próbuj co dzień, jak będzie OK, odłącz.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać szanownych kolegów, bo za niedługo wyprubuję 19-tkę.

Jako, że dałem rezerwy do refermentacji to czy należy jeszcze podłączyć butlę i nagazować parę dni przed wyszynkiem?

Jeśli tak to jak długo i czy tylko otworzyć zawór i zostawić czy otworzyć zawór, dodać gazu i można odłączyć?

I jak się robi bez refermentacji (tz kiedy, czy zakręcić i czy jest jakaś regulacja (bo ja widzę tylko odkręcić i zakręcić a na mamometrze różnicę w ciśnieniu).

Z góry dzięki za info.

Zależy jak dużo dałeś do refermentacji i jak długo to stoi, najlepiej podłącz butlę z reduktorem (ustaw ciśnienie ok 1 Atm - na redutorze masz regulację) - i podłącz do Keg-a - jak pokaże jakieś 1,5 do 2 Atm - to nie dodawaj gazu więcej, dopiero podczas rozlewu podłącz butlę z ciśnieniem na reduktorze ok. 1,5 Atm - gdy będzie większe ciśnienie (2 lub więcej) to przy kegach Pepsi - bardzo się pieni i leci gęste jak śmietana.

 

Gdy chcesz nagazowac bez refermentacji - podłącz ciśnienie 2 Atm - nabij keg - i możesz odłączyć butlę,

następnego dnia - tak samo - podłącz i do 2 Atm - odłączyć

i tak z 5 dni - i masz nagazowane - potem w dniu rozlewu - ja obiżam do 1,5 Atm (zaworkiem w Kegu) - i można rozlewać.

 

Oczywiście można dłużej dogazowyać, jak i mieć butlę podłączoną stale. Warunkiem takiego nagazowania jest niska temp. - u mnie kegi stoja wtedy w max. 10 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że odezwali się praktycy bo chyba rzeczywiście podchodziłem zbyt restrykcyjnie do kwestii higieny instalacji :) - sporo się wyjaśniło.

 

A więc jedziemy dalej z osprzętem. Szukam kolumny - ta propozycja wydaje się cenowo korzystna

Podwójna, solidna. Może trochę przekombinowana, ale nie o tym chciałem pisać.

Moja wątpliwośc polega na tym że patrząc na zdjęcia zauważam brak "wajchy do regulacji przepływu" widocznej w kranie na

tej aukcji i opisanej w tym wątku jako konieczna, żeby piwo się nie pieniło za bardzo.

 

Czyli co? Nada się czy się nie nada? Na zdrowy rozum po co kolumna do piwa, która nie nadaje się do rozlewu piwa, ale ja na allegro już różne cuda widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry - kolumna fajna, atrakcyjna cenowy, ale krany bez regulacji przepływu nie sprawdzą się przy rozlewie,

zwłaszcza przy stosowaniu kegów po Pepsi - nie wyobrażam sobie nalewania piwa bez możliwości regulacji.

 

Możesz natomiast kupić tę kolumnę i wymienić krany - ale to dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry - kolumna fajna, atrakcyjna cenowy, ale krany bez regulacji przepływu nie sprawdzą się przy rozlewie,

zwłaszcza przy stosowaniu kegów po Pepsi - nie wyobrażam sobie nalewania piwa bez możliwości regulacji.

 

Możesz natomiast kupić tę kolumnę i wymienić krany - ale to dodatkowy koszt.

i dlatego jej cena wywoławcza tylko 99 zł. Normalnie taka kolumna kosztuje w granicach 400-500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry - kolumna fajna' date=' atrakcyjna cenowy, ale krany bez regulacji przepływu nie sprawdzą się przy rozlewie,

zwłaszcza przy stosowaniu kegów po Pepsi - nie wyobrażam sobie nalewania piwa bez możliwości regulacji.

 

Możesz natomiast kupić tę kolumnę i wymienić krany - ale to dodatkowy koszt.[/quote']

i dlatego jej cena wywoławcza tylko 99 zł. Normalnie taka kolumna kosztuje w granicach 400-500zł

No to tajemnica się wyjaśniła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny problem...

 

Kupiłem na allegro tą kolumną, wysłałem kaskę i koleś nagle pisze mi, że zawieruszyła się nakrętka do mocowania kolumny do blatu.

 

No i co mam teraz zrobić? Wygląda mi że raczej nie powinno być problemu z dokupieniem jakiejś nakrętki na wymiar, ale... no właśnie nigdy kolumny takiej nie miałem w rękach.

Pytanie zatem nr 1 - czy się da i ile by to kosztowało (bo zamierzam żądać obniżenia ceny o wartość nakrętki)?

 

I przy okazji pytanie nr 2 w związku z kompletowaniem przeze mnie pozostałego sprzętu:

Czy 100 zł za podwójny reduktor to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji pytanie nr 2 w związku z kompletowaniem przeze mnie pozostałego sprzętu:

Czy 100 zł za podwójny reduktor to dobra cena?

Moim zdaniem 100 PLN za podwójny reduktor to dobra cena. Tylko pamiętaj, że potrzebujesz reduktora o stałym ciśnieniu a nie stałym przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ok nowe wieści: osprzęt prawie skompletowany.

 

Kupiłem reduktor wraz z wężykami (2x2,5 piwny 3/8 cala, 2x2,5 do co2) juz zaciśniętymi na reduktorze. Reduktor funkiel nówka prezentuje się zacnie.

Kolumna przyszła. Brudna trochę ale ostatecznie kosztowała mnie 75zł więc nie będę wydziwiał. Nie obejdzie się chyba jednak bez rozkręcania całości żeby upewnić się że nie ma żadnego syfu nigdzie.

 

Pozostała tylko butla co2. Zapewne skuszę się na 6kg. Wielki to kloc, ale na allegro jest to stosunkowo najtańsza opcja (ok 100zł) bo wszystkie mniejsze są za podobną cenę albo droższe.

 

Pytanie tylko: w jaki sposób podłączyć wężyki piwne do kolumny? Widziałem, że jest do tego jakaś złączka. Ale czy to jest jakaś specjalna złączka (piwna) czy można to kupić gdzieś w sklepie typu castorama czy leroy merlin?

 

EDIT

@Darko

 

Dzwoniłem do bolidu. Pani poprosiła o zdjęcie. Przesłałem na maila, ale odpowiedzi nie otrzymałem w sprawie tej nakrętki. Potem jakoś w natłoku spraw wypadło mi to z głowy. Jak będę coś wiedział albo uda mi się jakoś zamocować kolumnę to dam znać.

Edytowane przez Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki podłączysz króćcami na śrubunku ze specjalnym gwintem (takim jak przy głowicach do kega albo ciut większym, poprzatrz na swój kran). takie złączki dostaniesz w Bolidzie albo IBC. Możesz też zastosować szybkozłączki John Guest (IBC) dużo praktyczniejsze, ale i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam możliwość wejścia w posiadanie takiej butli. Czy ona nada się do opróżniania Kegów? Aktualnie jest w niej tlen medyczny. Czy ten osprzęt się sprawdzi? Poooooowoli szykuję się do Kegowania, bo mnie butelki wkurzają :)

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszkę mnie nie było... sporo zajęć i w ogóle, ale teraz ostro zabieram się za kończenie kegeratora.

 

Darko, trochę nie do końca zrozumiałem Twojego posta (króćce na śrubunkach z gwintem?) - w dalszym ciągu nie za bardzo wiem co kupić.

Dlatego zamieszczam foto i prośbą o linka do złączki która mi to połączy.

 

Rozumiem że łącze te dwa wężyki... w takim razie do czego są te dwie rurki miedziane?

Edytowane przez Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że łącze te dwa wężyki... w takim razie do czego są te dwie rurki miedziane?

Rozumiem, że to są przewody z kolumny. Otóż do rurki miedzianej podpinasz wodę lodową ze schładzarki. Chodzi o to, żeby zimna woda przepływając przez miedzianą rurkę chłodziła przewody z piwem w kolumnie. Jak mocniej szarpniesz, to prawdopodobnie wyciągniesz tę rurkę, bo to jest jedna rurka zgięta na pół. W kegeratorze raczej nie będziesz miał jak jej podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.