Skocz do zawartości

KEGi i Kegaratory


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego pomarzyć, wszystko jest do zrobienia. Myślę, że nie kosztowałoby to więcej niż 4-8 tys zł. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i cenę komercyjnego zestawu do wyszynku piwa, to jest to koszt do przełknięcia.

I to juz razem z wypełnieniem kegów. To tylko kilka desek, i lodówka sklepowa jak do lodów, a kranów nie musiz mieć tyle ile na tych zdjęciach. A no i trochę marmuru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomarzyć' date=' wszystko jest do zrobienia. Myślę, że nie kosztowałoby to więcej niż 4-8 tys zł. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i cenę komercyjnego zestawu do wyszynku piwa, to jest to koszt do przełknięcia.[/quote']

I to juz razem z wypełnieniem kegów. To tylko kilka desek, i lodówka sklepowa jak do lodów, a kranów nie musiz mieć tyle ile na tych zdjęciach. A no i trochę marmuru ...

Nie no, to ja się odnosiłem do tego konkretnego projektu i konkretnej zamrażarki na 5 kegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomarzyć, wszystko jest do zrobienia.

Zgadzam się w 100 procentach. Myślałem o marzeniu dążącym do realizacji (w tej czy innej formie) w skończonym horyzoncie czasowym :lol:

 

Ja już nawet obiecałem, że to zrobię hmm. Tylko nie wiem jeszcze kiedy

W takim razie uzbrajam się w cierpliwość :)

 

Myślę, że nie kosztowałoby to więcej niż...

Jeśli już wspomniałeś o finansach. Jaki budżet trzeba by przewidzieć na kegerator w prostej wersji? Myślę o takim zestawie: 2 kegi (ok 100zł) + butla 2kg (ok 100zł ?) + 2-drożny regulator (? zł)+2 komplety szybkozłączek (? zł) + węże ?mb (? zł) + pozostałe (? zł). Wiem, że wszystko zależy od drogi pozyskiwania elementów. Tyle, że ja się kompletnie nie orientuję w cenach. Może w opcjach używane/nowe lub jak to wyszło w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomarzyć' date=' wszystko jest do zrobienia. Myślę' date=' że nie kosztowałoby to więcej niż 4-8 tys zł. Biorąc pod uwagę funkcjonalność i cenę komercyjnego zestawu do wyszynku piwa, to jest to koszt do przełknięcia.[/quote'']

I to juz razem z wypełnieniem kegów. To tylko kilka desek, i lodówka sklepowa jak do lodów, a kranów nie musiz mieć tyle ile na tych zdjęciach. A no i trochę marmuru ...

Nie no, to ja się odnosiłem do tego konkretnego projektu i konkretnej zamrażarki na 5 kegów.

Ja też. Tam w sumie nie ma dużo kombinacji. Widac że wystarczy trochę inwencji twórczej i niewiele materiału, żeby coś fajnego stworzyć. A te deski to jednak nie deski tylko sklejka - jeszcze taniej.

Te krany to chyba nie mają regulacji przepływu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wspomniałeś o finansach. Jaki budżet trzeba by przewidzieć na kegerator w prostej wersji? Myślę o takim zestawie: 2 kegi (ok 100zł) + butla 2kg (ok 100zł ?) + 2-drożny regulator (? zł)+2 komplety szybkozłączek (? zł) + węże ?mb (? zł) + pozostałe (? zł). Wiem, że wszystko zależy od drogi pozyskiwania elementów. Tyle, że ja się kompletnie nie orientuję w cenach. Może w opcjach używane/nowe lub jak to wyszło w twoim przypadku.

Szybkozłączki ok. 100 zł., krany 150 zł, węże grosze, plus stara lodówka i po robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kilka desek, i lodówka sklepowa jak do lodów

OK precyzuję :lol: Chodziło mi o formę i pomysł. W taki sposób podchodząc do tematu piwo to też żadna filozofia - ot parę składników i koniec, a jednak jednym smakuje lepiej, innym gorzej. Jeśli chodzi o mnie, to tak jak mistrzowskiego piwa pewnie jeszcze długo nie uwarzę to tych kilku desek też łatwo bym w ten sposób nie poskładał :)

 

Szybkozłączki ok. 100 zł., krany 150 zł, węże grosze, plus stara lodówka i po robocie

Dzięki za orient na ceny.

 

Tak czy owak. Czekam na techniczne opisy waszych poczynań w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kilka desek' date=' i lodówka sklepowa jak do lodów[/quote']

OK precyzuję :lol: Chodziło mi o formę i pomysł. W taki sposób podchodząc do tematu piwo to też żadna filozofia - ot parę składników i koniec, a jednak jednym smakuje lepiej, innym gorzej. Jeśli chodzi o mnie, to tak jak mistrzowskiego piwa pewnie jeszcze długo nie uwarzę to tych kilku desek też łatwo bym w ten sposób nie poskładał :)

No właśnie, bo tu nie o koszt chodzi a o pomysł. A tak jak przyglądnąłem się zdjęciom to na prawdę nie ma dużo pracy, żeby cos takiego wykonać. Koszty oczywiście jakieś musisz ponieść, ale sklejka nie jest droga. Malujesz to ładną bejcą, kładziesz kawałek marmurku a efekt faktycznie fajny.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry napisał/a:
skybert napisał/a:

Jeśli ktoś chce to załączę zdjęcia, jak tylko poczytam jak to się robi.

 

Jasne!

Opisywany wcześniej przezemnie mój kegerator: (mogę zrobić bardziej szczegółowe zdjęca gdyby ktoś chciał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę: Nalewak z dwoma kranami, reduktor do butli, głowica, chłodziarka (3-letnia). Komplet za 500zł. facet wyjeżdża za granicę i chce się szybko pozbyć. Warto? Chłodziarka mi nie potrzebna, jeśli będę budował, to raczej coś na wzór konstrukcji Kopyra. Ale jeśli to okazja... co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę: Nalewak z dwoma kranami, reduktor do butli, głowica, chłodziarka (3-letnia). Komplet za 500zł. facet wyjeżdża za granicę i chce się szybko pozbyć. Warto? Chłodziarka mi nie potrzebna, jeśli będę budował, to raczej coś na wzór konstrukcji Kopyra. Ale jeśli to okazja... co o tym sądzicie?

Dużo zależy jaka kolumna. Czy nowa i jaka. Nowe są warte około 150-200zł. reduktor 100zł, głowica 60-80zł.

 

Jako zestaw się opłaca. Ale skoro Tobie chłodziarka niepotrzebna to resztę możesz mieć za +/- 300-350 zł. Może kupując zestaw za 500 i sprzedając chłodziarkę wyjdziesz na tym lepiej ale będziesz się z tym musiał trochę "pobujać".

Edytowane przez Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy są używane, zostają po likwidacji barów. Mam nadzieję w ciągu dwóch tygodni wybrać się na oględziny..

Ciekawe zatem jaki jest ich stan, jak były konserwowane itp.

 

Niemniej powiem Ci, że ja bym nie bawił się w takie rzeczy. Nie jest to chyba jakaś wielka okazja. Lepiej kupić wszystko funkiel nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje nowy zestaw ?
Dużo zależy jaka kolumna. Czy nowa i jaka. Nowe są warte około 150-200zł. reduktor 100zł, głowica 60-80zł.

Ceny z allegro. Za dwukranową trzeba liczyć 200-220. Standardowe kształty (wyglądają ok). Jakieś udziwnione są dużo droższe.

Edytowane przez Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nalewak włoskiej firmy Celli kupiłem na allegro za 57 zł + koszty przesyłki.

Jak już wcześniej wspominałem węże dostałem za darmo od znajomego barmana z osiedlowego pubu. Szybkozłączki kupiłem będąc kiedyś za ?wielką wodą? ale te można przecież dostać w IBC albo w BA.

Kolumna kosztowała 100 zł ale była z używanym kranikiem. Przyda się w plener. Też kupowana na allegro. Za reduktor zapłaciłem 82 zł ale z wężem wysokociśnieniowym, z kluczami i z blachą montażową, także mam możliwość wyprowadzenia zegarów na zewnątrz chłodziarki i przymocowania ich np. do tylnej ściany. Przy czym butla z co2 może być wtedy w środku kegeratora. Na razie wydaje mi się to zbędne, bo trzeba wiercić dodatkowe otwory i tym samym rozszczelnię dodatkowo chłodziarkę.

Butlę kupiłem w lokalnym sklepie zajmującym się sprzedażą gazów spawalniczych i technicznych za 130 zł już napełnioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem zorientowania się w cenach zdałem pytanie do dwóch firm. Odpowiedź otrzymałem bardzo szybko. To co na pewno pominąłem, to szybkozłączki do kegów.

Może komuś przydadzą się te dane.

http://bolid.pl

1. kran do piwa chromowany - 01929 - 116,00 zł

2. ociekacz mały inox - 71520 - 42,00 zł

3. butla CO2 6 kg - 60206 - 180,00 zł

4. butla CO2 2 kg - 01189 - 160,00 zł

5. wąż gazowy do CO2 - 00099 - 2,05 zł/mb

6. wąż piwny przezroczysty - 00100 - 2,80 zł/mb

7. zaciski Oetiker 11-13 - 02094 - 0,90 zł

8. rozdzielacz trójdrożny - 71702 - 15,00 zł

9. reduktor RDG/CO2 1z - 51703 - 162,00 zł

10. reduktor RDG/CO2 2z - 51707 - 165,00 zł

11. reduktor RDG/CO2 1 - 51702 - 145,00 zł

12. reduktor RDG/CO2 2 - 51704 - 162,00 zł

 

http://ibcpolska.pl

Kran-cena 100,00 pln netto

Reduktor podwójnu-cena 210,00 pln netto

Klucz do kranu 10,00 pln netto

Opaska zaciskowa 9-11 -cena 0,50 pln netto

Końcówka na wąż -cena 6,00 pln netto

Butla CO2 2L-cena 210,00 pln netto

Wąż zbrojony do CO2-cena 2,00 pln za mb

edit: kompletne szybkozłączki(do gazu i produktu)-cena 44,00 pln netto.

Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem zorientowania się w cenach zdałem pytanie do dwóch firm. Odpowiedź otrzymałem bardzo szybko. To co na pewno pominąłem, to szybkozłączki do kegów.

Może komuś przydadzą się te dane.

http://bolid.pl

1. kran do piwa chromowany - 01929 - 116,00 zł

2. ociekacz mały inox - 71520 - 42,00 zł

3. butla CO2 6 kg - 60206 - 180,00 zł

4. butla CO2 2 kg - 01189 - 160,00 zł

5. wąż gazowy do CO2 - 00099 - 2,05 zł/mb

6. wąż piwny przezroczysty - 00100 - 2,80 zł/mb

7. zaciski Oetiker 11-13 - 02094 - 0,90 zł

8. rozdzielacz trójdrożny - 71702 - 15,00 zł

9. reduktor RDG/CO2 1z - 51703 - 162,00 zł

10. reduktor RDG/CO2 2z - 51707 - 165,00 zł

11. reduktor RDG/CO2 1 - 51702 - 145,00 zł

12. reduktor RDG/CO2 2 - 51704 - 162,00 zł

 

http://ibcpolska.pl

Kran-cena 100,00 pln netto

Reduktor podwójnu-cena 210,00 pln netto

Klucz do kranu 10,00 pln netto

Opaska zaciskowa 9-11 -cena 0,50 pln netto

Końcówka na wąż -cena 6,00 pln netto

Butla CO2 2L-cena 210,00 pln netto

Wąż zbrojony do CO2-cena 2,00 pln za mb

W takim razie wychodzi na to, że u nich najlepiej kupić specjalistyczną drobnicę - węże, końcówki, złączki itp, natomiast grubsze sprzęty np. na allegro.

Ja sprawdziłem swoje zakupy: reduktor podwójny kupiłem za 100zł, butlę co2 6kg - 130zł. Krany są do kupienia za ok 50zł/szt (nie wiem czy jest jakaś różnica w jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykonałem telefon do pepsipolska, i po 15 min stałem się posiadaczem 8 szybkozłączek poserwisowych za friko. Właśnie się moczą w chlorze.

 

Bart

Poserwisowych.. tzn? Mają jakieś wady? Czy to w pełni sprawne szybkozłączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.