Skocz do zawartości

KEGi i Kegaratory


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam włoskie 2 krany i mają niecałe 16mm , niestety nie mam takiej nakrętki do przykręcenia i czuję, że ciężko będzie coś dopasować (ale chyba w chłodnictwie się używa takich rozmiarówek)

Krany ze sprężynką jeśłi to coś zmieni, dość długi gwint + nakrętka i rurka do montażu nie chce się zmieścić w rurze fi60, muszę pokombinować przy budowie nalewaka.

 

ja mam taki i ma 5/8 http://www.aukcjoner.pl/gallery/005813549-.html#I1

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio uruchomiłem zakupione jakiś czas temu antałki i przystosowałem do tego krany, ale żeby znaleźć taki gwintownik to graniczyło z cudem, dlatego zrobiłem gwint wewnętrzny (ingerując w konstrukcję kranu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca do położenia "zamknięty", więc ma sprężynkę.

 

Na 7/16 cala to chyba będzie średnica otworu 13mm, dobrze liczę? Pewien nie jestem, bo nie mierzyłem, ale wydaje mi się, że to było więcej...

 

Zamierzam zrobić tak jak opisał Kopyr - wywiercić dziurę, wepchnąć kran, podłożyć jakąś podkładkę od wewnątrz i dokręcić nakrętką. Tyle że kran został na wsi, a sklep z wiertłami/otwornicami mam tutaj, 100km od kranu do którego nie da się zadzwonić i zapytać o średnicę. :beer:

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek zerknij na to to jest kran celli http://www.aukcjoner.pl/gallery/005813549,3-kran-do-piwa-do-kolumny-piwnej-keg-beczka-piwo-.html i ma 5/8 bo wpiątek byłem w sklepie i sprawdzałem nakrętkę 1/2cala i była ciut za ciasna.

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość włoskich kranów ma gwint 5/8 cala - właściwie to standard. Będziesz potrzebował wiertło lub otwornicę 16mm.

Niektóre amerykańskie wynalazki albo specjalne krany mają inne gwinty. Jeśli kran taki jak na zdjęciu to 5/8" na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy krany jak na zdjęciu, z gwintem o długości 35mm będą ok do wmontowania w drzwi lodówki? Czy może występują krany z dłuższym gwintem? Nie mam jeszcze lodówki na kegerator i nie wiem czy gwint nie będzie za krótki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie montował do samej blachy tylko zrobił dużą podkładkę (blacha z której jest zrobiona lodówka jest dość cienka). Do wykonania podkładki wykorzystałem blachy przyklejane do korespondencji doręczanej przez InPost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie montował do samej blachy tylko zrobił dużą podkładkę (blacha z której jest zrobiona lodówka jest dość cienka). Do wykonania podkładki wykorzystałem blachy przyklejane do korespondencji doręczanej przez InPost.

Zdecydowanie popieram. Ja użyłem kawałek sklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym wszystkich przestrzec przed źle pojętą oszczędnością :)

Zastanówcie się dobrze przed zakupem używanej lodówki.

Po pierwszym wyrównaniu rachunków za energię może się okazać, że można było za to kupić całkiem niezłą nową lodówkę z poborem ~200kWh rocznie.

 

Co też mnie się zdarzyło. :) Ku przestrodze. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich przestrzec przed źle pojętą oszczędnością :)

Zastanówcie się dobrze przed zakupem używanej lodówki.

Po pierwszym wyrównaniu rachunków za energię może się okazać, że można było za to kupić całkiem niezłą nową lodówkę z poborem ~200kWh rocznie.

 

Co też mnie się zdarzyło. :) Ku przestrodze. :cool:

Kupując lodówkę w pierwszej kolejności patrzyłbym na pobór prądu - w mieszkaniu kiedyś też zmieniałem tylko ze względu jej żarłoczności, a nie tego, że coś jej dolegało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdobyłem lodówkę na kegerator!! :D Ale mam pewną wątpliwość. Otóż butla którą mam (6kg, 85cm wysokości) nie zmieści mi się do wnętrza, stąd też muszę wężyk z CO2 przeprowadzić przez ściankę. Tylko nie wiem gdzie wiercić, aby nie trafić na parownik. Jest jakaś ogólna zasada gdzie umieszcza się parowniki w lodówkach? To jest jakiś kilkuletni model Ardo.

Nie chciałem zakładać nowego wątku, dlatego pytam tu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lodówka jest z zamrażalnikiem, to parownik jest wokół niego. Jak bez - to w tylnej ściance. Najbezpieczniej wiercić w boku.

A najlepiej kupić butlę 1,5 kg, wejdzie do lodówki "sześćdziesiątki"

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio kupiłem keg 30L po piwie Carlsberg, czy ktoś orientuję się jaka jest waga tej beczki?. Wymiary ma inne niż standardowe kegi, śr. 30 cm, wys.55 cm. Czy głowica typu flasch A będzie pasować?

 

post-2869-0-74608800-1343120865_thumb.jpegpost-2869-0-23482500-1343121300_thumb.jpeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.