Skocz do zawartości

filtracja w oplocie


pepe11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrobiłem 2 warki na takim filtratorze - jako tako to szło.

Zrobiłem do mojego kociołka FD z tacy zakupionej na allegro i już więcej filtratora raczej nie dotknę.

A koszt tacy to max 20zł i kilka tarczek do dremel-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z zapytaniami pw

-dla wszystkich zainteresowanych podaję nr aukcji tacy którą zastosowałem jako FD : 2328776530 sprzedawca: ewa11067

tarcze do szczelin: http://allegro.pl/dremel-409-tarcza-tnaca-24-mm-0-6-mm-36-szt-i2339722950.html lub http://allegro.pl/tarcze-tnace-19mm-do-dremel-itp-kmpl-100-szt-i2370100771.html i spokojnie na taką tacę jak moja zużyjecie minimum 15 tarczek (zanim szlifierka się rozpędziła tarczki już nie było :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak kolega pisze wężyk do WC najlepszy, polecam przejście się do najbliższego sklepu budowlanego ja zakupiłem 100cm za 15 zł robota 15 minut http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/?do=findComment&comment=147707 masz tu zdjęcia jakby były wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w markecie budowlanym i znalazłem w koszu z gratami na przecenie taki 80cm ale do łączenia rur średnica węża to 1 " ,nadaje się taki czy za gruby i będzie się zgniatał?

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie używam wężyka spustowego do filtratora z oplotu i w sumie nie narzekam - po prostu stawiam baniak na szafce, pod nim na krześle wiaderko z casto - na tyle wysoko, żeby nie chlapało i już. Dzięki temu filtracja i wysładzanie są grawitacyjne, a nie na zasadzie zassania. No i co jakiś czas przelewam brzeczkę do gara i od razu grzeję - skraca czas potrzebny na zagotowanie całej przed chmieleniem.

 

Pewnie dłużej, ale ogólnie nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w ogóle nie używam wężyka spustowego do filtratora z oplotu i w sumie nie narzekam

 

A jeżeli jednak ktoś decyduje się na wężyk, powinien być silikonowy, czy wystarczy igielitowy? Mając na uwadze temperaturę płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co jest na browamatorze jest do 80*

Ja używam go do dostarczenia i odebrania wody z chłodnicy brzeczki.

Jedyny stres to to wyparzanie ( wrzucam chłodnice na 10 minut przed końcem gotowania ) ale odpukać, nie stopił się jeszcze :)

A do dekantacji i zlewania z kranika używam wężyka silikonowego ( on jest do 300* )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura zależy od użytego plastyfikatora. Sylikon powinien być "pewniejszy" ale wszystkie produkty sprawdzane są w temp. min 40C przy użyciu Etanolu 10%, Etanolu 95% oraz Izooktanu. Jeżeli to wytrzymuje, to powinno wytrzymać gorąca brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy materiał z jakiego jest wykonane kolanko ma znaczenie dla samego procesu? Wczoraj znów podskoczyłem do Casto i były żeliwne, chromowane i ocynkowane kolanka.

 

Czy kupować żeliwne i nie wnikać?

Ja też mam pytanie z jakiego materiału kupić takie kolanko.Mosiądz,ocynkowane czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.