Skocz do zawartości

Rozlew do butelek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój Pilsner doczekał się w końcu momentu rozlania go do butelek, w związku z tym mam pytanie jak najlepiej odmierzyć ilość cukru niezbędą na refermentację. Najwygodniej byłoby mi wsypywać go bezpośrednio do butelek. Nie mam jednak miarki do cukru, czy miarka w postaci łyżeczki się nada ? Nie chcę bawić się w przelewanie piwa z kega z powrotem do balona, tym bardziej że nie mam w nim kranu. Chyba że lepiej tak zrobić. Poradźcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niegłupie, znalazłem w domu łyżeczki miarowe, ale chyba strzykawka będzie dobra. Ile tego cukru odmierzyć na ~40L piwa.

Pilsner Coopers z puchy.

 

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html

 

(uwaga, od pszeniczniaków odjąć przynajmniej 1 ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łyżeczka cukru drobnego będzie więcej ważyła niż grubego a glukoza jeszcze więcej. Bawiłem się i łyżeczką i strzykawką niestety zdarzały się granaty i bardzo słabo nagazowane butelki. Przygotuj syrop, przelej do balona i wężykiem lej do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem dzisiaj butelkę i jest słabo nagazowane. Wiem że jeszcze ma czas, ale czy jak nie osiągnę pożądanego poziomu nagazowania to mogę dolać jeszcze trochę syropu żeby się "dogazowało" ?

 

I jak długo drożdże żyją w butelkach ? Będą w stanie ruszyć ?

Edytowane przez pendzacy_jelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę butelkowałeś 4 dni temu, zapomnij o tym piwku na co najmniej miesiąc!!! Nie próbuj, nie otwieraj!!! Cierpliwości, będzie dobrze!!! Z czasem metodą prób i błędów ilość cukru do refermentacji będzie taka jaką lubisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem po tygodniu na balkon, próbowałem dzisiaj jedną butelkę i jest już lepiej, choć jeszcze trochę brakuje. Czy temperatura w okolicach zera nie będzie za niska ?

 

Jesli piwo nie jest jeszcze nagazowane to ta temp. zatrzyma prace drozdzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.