Skocz do zawartości

Aukcje piwo.org // homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawy zakupów można ustalić indywidualnie z elroyem. Sam kiedyś zapytałem na PW ile będzie kosztowała wysyłka dwóch saszetek drożdży Wyeast. Padła kwota 5zł, chociaż zamawiając przez sklep musiałbym zapłacić 19zł za przesyłkę kurierską.

 

Odrobina wyobraźni.. Jak pisali koledzy - po drugiej stronie też siedzi człowiek, którego można zapytać i z którym można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(...)Wbrew temu co chciano wmowić mi wcześniej, będe warzył z gotowych zestawów słodów i to ześrutowanych, bo tak jest mi wygodniej.

I warto dać pare zlotych więcej za tą wygodę(...)

warze od nie dawna ale z tego co widziałem jest możliwość śrutowania praktycznie każdej ilości słodu ,

 

co do drożdży, jako kompletnie zielony w temacie widząc coś co się nazywa zestawem surowców mam nadzieję że tam jest wszystko co potrzeba, i teraz powiem tak, gdyby trzeba było drożdże zaznaczać jako dodatkową opcje, mógłbym pomyśleć że jest to jakiś dodatek, coś zbędnego, a potem musiałbym je osobno domawiać.

 

i jeszcze co do gotowych zestawów fajne na początek, a potem czy nie zbyt ograniczające??

 

z powodu mojego zajęcia (gra na gitarze) mogę nawet pokusić się o analogie do "gitarzysty"

 

jak zaczynasz, grasz znane kawałki, jak wszyscy dla wprawy, ale gitarzystą jesteś dopiero jak potrafisz napisać/zaimprowizować jakiś fajny własny kawałek.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, temat był obumarły oprzez długi czas a tu nagle ożył...

Wszystko co miałem powiedzieć, to żem powiedział a elroy niech robi tak jak chce...

 

Na koniec muszę napisać jeszcze raz: wprowadzenie opcji wyboru nikomu nic nie odbiera

Bo odnosze wrażenie, że wielu, nie wiedzieć czemu, odczytuje moje wpisy tak jakbym chciał kupującemu zrobic krzywde.

 

Ba. Wprowadzenie opcji wyboru likwiduje sztuczne zawyżanie ceny w oczach klienta, a przede wszystkim w łatwy sposób umożliwia dokładanie do konkretngo zestawu kilku rodzajów drożdzy do wyboru.

Czyli zdecydowanie nas ubogaca, cytując za o.Dyrektorem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zagapieniu kupując zestawy surowców w HB nie myślałem do tej pory o prośbie wykluczenia z zestawu drożdży. Wielu piwowarów jedno opakowanie drożdży suchych ma na kilka warek (przygotowując starter). Dodanie opcji o drożdżach byłoby sygnałem dla kupujących, że tu jest pewna możliwość modyfikacji. Można ostrzec kupującego, że zamawia zestaw bez drożdży i nie uwarzy sobie piwa bez nich (choć podobne ostrzeżenie trzeba by o śrutowaniu zastosować :beer: ).

 

Inna sprawa to samo kupowanie zestawów. Są one dla mnie najlepszą formą zakupów. Nie mogę się zgodzić, że kupując zestaw jest drożej. Przeliczyłem niedawno dwa zestawy i różnice są bardzo niewielkie (zakładając kupowanie surowców również w HB).

 

Podsumowując. Dla mnie (podejrzewam, że również dla osób w HB) wygodniejszym rozwiązaniem byłoby uzupełnienie serwisu o możliwość zrezygnowania z drożdży, ponieważ od tej pory pewnie będę zawracał o to głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię, ale moim zdaniem konstruktywnej krytyki (podanie problemu + zaproponowanie rozwiązania) nie można podciągnąć pod wymądrzanie się. Takie dyskusje mają pomóc podjąć decyzję o tym czy i w jakim kształcie wprowadzić proponowane przez klientów zmiany. Atak i zakładanie złej woli ze strony użytkownika do niczego nie prowadzi. A wyśmiewanie się z nazwy browaru ... skoro elroy może sobie dowolnie wybrać nawę sklepu to 13Robert może dowolnie nazwać swój browar nawet nazwą ptaszka.

 

Przy okazji. Pozdrowienia dla ekipy HB i dzięki za stale rozszerzany asortyment zestawów do zacierania. :beer:

 

edit:

Co do drożdży - masz być może rację, jest to w sekundzie do zrobienia i nie widzę przeszkód aby to dopisać. Klient nasz Pan, a czas pokaże, czy ktoś będzie wybierał zestawy bez drożdży.

Dokładniej prześledziłem wątek. Skoro opcja rezygnacji z drożdży i tak ma się pojawić, to wątek przyniósł jakiś skutek :)

Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:

 

Sklep homebrewing nie dość, że ma dziwaczną niepolską nazwę, to w ofercie jest popełniony ogromny błąd, gdzie do każdego zestawu słodów automatycznie dodawane są drożdze, zamiast opcji wyboru dla kupującego.

Dziękuję za uwagę.

Pablo zauważ że to nie jest propozycja zmian a zarzut. Ta sama treści napisana w zupełnie inny sposób miała by inne brzmienie. A tak brzmi jak zarzut. Mam wrażenie że nie tylko dla mnie.

Sam widzisz kto zaczął rozmowy o nazwach. Co więcej autor tego posta co najmniej dwukrotnie nazwał erloya złodziejem:

 

Najgorszym jest sztuczne zawyżanie ceny .....

tak jakby Erloy brał kasę za coś czego nie ma w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję ten temat, ale chyba nie ma to większego sensu :)

 

Inaczej odebrałem te wypowiedzi.

"dziwaczna nazwa" - każdy ma swój gust i zdanie, to raczej nie jest zarzut;

"błąd w ofercie" - wyrażenie zdania, trochę kontrowersyjne, ale od razu zarzut?

 

Co więcej autor tego posta co najmniej dwukrotnie nazwał erloya złodziejem...

To jest powód dla którego odpowiadam. Złodziejem nie nazwał, ani nie stwierdził, że elroy bierze kasę za nic! Osobiście odebrałem posty 13Robert jako formę troski o HB, popartą sensownymi argumentami (przynajmniej jeśli chodzi o drożdże). Przytoczyłem też swój przykład, że jakoś nie zwracałem na to uwagi (nie przyszło mi to do głowy i nie kontaktowałem się ze sklepem) a miałbym pewnie już zaoszczędzoną kasę na kolejną warkę.

 

Po raz kolejny podkreślam. Nikogo nie bronię. Moje zdanie dotyczy tylko formy dyskusji i odbioru a nie użytkownika 13Robert.

 

To tyle w tym temacie z mojej strony :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziejem nie nazwał, ani nie stwierdził, że elroy bierze kasę za nic!

A jak dla mnie, to właśnie zarzut o sztuczne zawyżanie ceny jest sugerowaniem, że elroy jest nieuczciwy. Sam pomysł, żeby drożdże były opcjonalne może być OK, ale forma w jakiej został podany absolutnie nie.

A co do zestawów, jak już wielokrotnie napisano: zestaw ma to do siebie, że jest zestawem :) tak samo jak o drożdże można się spierać o chmiel albo jakiś słód. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyśmiewanie się z nazwy browaru ... skoro elroy może sobie dowolnie wybrać nawę sklepu to 13Robert może dowolnie nazwać swój browar nawet nazwą ptaszka.

A gdzie ja się śmiałem? Zapytałem tylko... Skoro w słowniku piwowarskim nie ma słowa brzęczka, a myślałem, że jakoś ma się kojarzyć, to chyba mogę zapytać?

A że ornitologiem nie jestem, to nie wiedziałem. Swoją drogą sympatyczna ptaszyna :):beer:

http://ptaki.polska.pl/galerie/slide,Brzeczka_Bagna_Sredzkie,pid,270975,gid,271020,cid,189.htm?sh=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy pozwólcie,że zakończę...

Po 1 Mamy KAPITALIZM, wolny rynek i demokrację a co za tym idzie Tomek może nazywać sklep jak mu się podoba i wara od tego komukolwiek... tak samo jak nikt nie ma prawa szydzić z nazwy brorwaru 13Robert ( przytoczę tutaj nazwę pewnej firmy budowlano-remontowej "Papudrok" co w gwarze poznańskiej oznacza partacza).

Po 2 Z racji wolnego rynku ceny ustalane przez właściciela są dowolne i jeżeli którykolwiek z właścicieli jakiegokolwiek sklepu zażyczy sobie 1500 zł za KG słodu to jego sprawa, a Wy/Ty/My nie musimy u niego kupować... (patrz kapitalizm, demokracja i wolny rynek)

Po 3 Nasze forum (po tylu postach chyba mogę tak napisać) cenię za wysoką w porównaniu do innych kulturę wygłaszania własnego zdania a kolega 13Robert się nie popisał...

Po 4 Gotowy (zestaw surowców) oznacza http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2462551

Po 5 Jeżeli 13Robert masz ochotę robić kilka warek na starterze z jednej saszetki zamawiaj słody podłóg spisu z owego zestawu podanego na stronie sklepu tylko w większych ilościach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :lol:

 

Sklep homebrewing nie dość, że ma dziwaczną niepolską nazwę, to w ofercie jest popełniony ogromny błąd, gdzie do każdego zestawu słodów automatycznie dodawane są drożdze, zamiast opcji wyboru dla kupującego.

Dziękuję za uwagę.

Pablo zauważ że to nie jest propozycja zmian a zarzut. Ta sama treści napisana w zupełnie inny sposób miała by inne brzmienie. A tak brzmi jak zarzut. Mam wrażenie że nie tylko dla mnie.

Sam widzisz kto zaczął rozmowy o nazwach. Co więcej autor tego posta co najmniej dwukrotnie nazwał erloya złodziejem:

 

Najgorszym jest sztuczne zawyżanie ceny .....

tak jakby Erloy brał kasę za coś czego nie ma w zestawie.

1.

Podtrzymuje w pełni swoje zdanie o dziwacznej niepolskiej nazwie. To jest poważny błąd marketingowy.

Ponadto. Trudno formuować by mi było wnioski o udoskonalenie czegokolwiek, gdyby nie miało się zarzutów co do poszczególnych zagadnień, które chce się udoskonalić.

Komentarz:

 

2.

Jesli uzytkownik bielok ma problemy z interpretacją, to są to wyłącznie jego problemy.

Dokładnie napisałem tak:

Najprawdopodobniej jest to też jedna z przyczyn utraty wielu klientów, także tych którzy pobieżnie porównując ceny zestawów slodów dochodzą do przekonania, że cena jest zawyżona.

Bo sztucznie jest ona zawyżona. Taki marketingowy samobój elroya.

I równiez w pełni podtrzymuje to co napisałem.

 

3.

Browar nazwałem na cześć mojego ptaszka.

I by być jeszcze bardziej złośliwym, na co dzień wymawiam "brzęczka" gdy mówie o moich dokonaniach piwowarskich podczas "panelów" degustacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel. :lol:

Drodzy koledzy i koleżanki też (gdyby miały zamiar teraz włączyć się do dyskusji) proszę Was nie ciągnijcie już tej dyskusji. Robert13, mam nadzieję, przeczytał nasze argumenty, ale jednak on wie lepiej. Nie ma sensu go więcej przekonywać. Z tego mogą tylko jakieś kwasy na forum wyniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.