Skocz do zawartości

Aukcje piwo.org // homebrewing.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O proszę. Zwyczajnie wcześniej na niego nie trafiłem. Teraz na pewniaka, nie patrząc na daty założyłem, że to coś nowego :)

 

Sorry za zamieszania. Pozdrawiam :smilies:

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elroy

A gdzie napisałem cokolwiek złego o gotowych zestawach surowców jako takich albo o tym, że to nie jest najpopularniejszy produkt w sklepie?

 

@kopyr

Tlumacząc łopatologicznie co napisałem:

Jeśli klient jest zdecydowany kupic cztery zestawy słodów (wiadomo koszty wysyłki) po 32zł plus jedną saszetke drożdzy załózmy za 10zł (bo standardowo pod rząd robi 3-4 warki na gęstwie z poprzednich), a w drugim sklepie jest zmuszony zakupić trzy zbędne saszetki, czyli zapłacić o 30zł więcej, to wybór jest oczywisty.

 

I to jest to sztuczne zawyżenie ceny, ktore na pewno powoduje utrate znaczącej ilości klientów.

I to zawyżenie konkretne, bo za 30zł klient ma kolejnych 20 litrów piwa gratis, a przeca to nie są osobnicy, którzy piwa nie lubią.

 

 

 

Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez 13Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient jest zdecydowany kupic cztery zestawy słodów (wiadomo koszty wysyłki) po 32zł plus jedną saszetke drożdzy załózmy za 10zł (bo standardowo pod rząd robi 3-4 warki na gęstwie z poprzednich), a w drugim sklepie jest zmuszony zakupić trzy zbędne saszetki, czyli zapłacić o 30zł więcej, to wybór jest oczywisty.

Cóż... w takim razie pozostaje Ci oferta sklepu, który nie "zmusza" do nabywania zestawu z drożdżami.

W opisie zestawu masz podane ile i jakich słodów zawiera. Jeśli kupujesz 3-4 zestawy, to co za problem kupić zamiast nich większą ilość różnych słodów i w domu odważyć tyle ile potrzeba? Wyjdzie jeszcze taniej, bo np. 1 kg słodu to 3 zł, 5 kg. słodu to około 20 zł, a za 20 kg zapłacimy około 70zł. Taki sam zarzut można wystawić pod adresem "zdziercy sprzedawcy", który dodaje do zestawu chmiel. A ktoś może mieć w ogródku własny chmiel i nie chce obcego, sklepowego granulatu :smilies:

Jak dla mnie problem sztuczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma zawierać drożdże i basta, dlatego że jest to zestaw, czyli komplet surowców.

 

Robercie zrobiłeś 3 warki, czy za każdym razem przed warzeniem kupujesz zestaw w sklepie piwowarskim?

 

Na takie coś to mogą sobie pozwolić osoby które mogę podjechać do sklepu w piątek, kupić i warzyć w sobotę (przykładowo w Częstochowie:smilies:), normalnie przy zakupach przez internet, jeżeli planujesz warzyć dalej sugeruję zakupić co najmniej surowców na 5 przyszłych warek, więcej zaoszczędzisz na wysyłce niż na rzeczonych drożdżach :smilies:

 

Większość piwowarów ma w domu konkretne worki słodów bazowych i jakieś ilości pozostałych, chmielu itd, i z nich komponuje receptury.

Nikt nie broni takich jak w zestawach HB.

 

Co do nazwy sklepu, mam pytanie, który ma ładniejszą niż nasz forumowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden :smilies: Ale ten nasz akurat drenuje ostro moją kieszeń 400zł w 2 tyg. bo początki lekko drogie są :)

Później będzie tylko gorzej :) A tak poważnie to niestety, każde hobby kosztuje, ale to jest i przyjemne i pożyteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później będzie tylko gorzej :smilies: A tak poważnie to niestety, każde hobby kosztuje, ale to jest i przyjemne i pożyteczne :)

Jeżeli oprócz tego, że jesteśmy piwowarami, jesteśmy też piwoszami, to hobby nic relatywnie nie kosztuje :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admiro

Oczywiście, że powinien zawierać ale w opcji, podobnież jak śrutowanie.

Zrobiłem trzy warki kupując zestawy na raz i przegladając oferty w różnych sklepach doszedłem do wniosku jaki opisałem powyżej.

 

 

@natrix

Nie mam zamiaru odpowiadac na tak trywialne pierdoły, że "nikt cie nie zmusza do zakupów" albo obliczeń, ktore każdy umie sobie zrobić.

Wbrew temu co chciano wmowić mi wcześniej, będe warzył z gotowych zestawów słodów i to ześrutowanych, bo tak jest mi wygodniej.

I warto dać pare zlotych więcej za tą wygodę, natomiast dobranie rodzajów warek tak, by ferementować ich kilka na jednej gęstwie, nie wymaga żadnych poświęceń i daje wymierne oszczedności: jeden zestaw słodów gratis oraz natychmiastowe podjęcie fermentacji przez nastaw.

 

 

@flood

Jestem dumny z mojej nazwy, a rozważania czy jest ona tak czy siaka nie mają podstaw merytorycznych.

Gdyby Browar Brzęczka, kusił klientów swoją ofertą, wówczas istniałyby ku temu bardzo liche przesłanki.

A tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać pierdoły trzeba było napisać do Tomka że chcesz zestaw bez drożdży , myślę że dało by się to załatwić :beer:

Dokładnie. Mam wrażenie, że wiele osób zapomina ,że sklep internetowy to jest obsługiwany przez ludzi i tak naprawdę z tymi osobami robi się interes. Strona internetowa proponuje wygony schematyczny sposób wyboru produktów (w końcu jest to tylko platforma!), ale nie zapominajmy, że jest to tylko oprogramowanie, które umożliwia nam dokonanie zakupu w danym sklepie u konkretnej osoby! Zawsze można zadzwonić ,napisać maila, czy staromodnie wysłać list i chyba w 99% przypadków można zamówić dokładnie to na co ma się ochotę i ilości jakie potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można od razu zrobić tak, by klient nie miał powodow do wysyłania listów, próśb i temu podobnych.

 

Najgorszym jest sztuczne zawyżanie ceny w oczach klienta, bo odpowiedzcie sobie sami, co zrobi klient gdy zobaczy, że tu zestaw kosztuje 42zł a gdzie indziej taki sam 32zl.

 

Myślicie że statystyczny potencjalny klient doczyta, że jeden jest z drożdzami a drugi bez?

U ludzi liczy sie pierwsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można od razu zrobić tak, by klient nie miał powodow do wysyłania listów, próśb i temu podobnych.

 

Najgorszym jest sztuczne zawyżanie ceny w oczach klienta, bo odpowiedzcie sobie sami, co zrobi klient gdy zobaczy, że tu zestaw kosztuje 42zł a gdzie indziej taki sam 32zl.

 

Myślicie że statystyczny potencjalny klient doczyta, że jeden jest z drożdzami a drugi bez?

U ludzi liczy sie pierwsze wrażenie.

Tak, to ciekaw jestem co sobie pomyśli klient o sklepie, w którym kupił zestaw bez drożdży? Albo jak je domówi, to może pomyśli, że go chcieli zrobić w balona, bo nie podali kosztu drożdży. Każdy kij ma dwa końce. Np. pomysł z dopłacaniem za osobne pakowanie słodów w zestawie, z jednej strony wygląda na oszczędność, a z drugiej na naciąganie klienta. Wszystko zależy jak się podejdzie do sprawy.

 

Dyskusja jest jałowa. W HB.pl jest tak, a gdzie indziej siak. Nie można autorytatywnie stwierdzić, że tak jest źle, a tak dobrze. Jest po prostu inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszym jest sztuczne zawyżanie ceny w oczach klienta, bo odpowiedzcie sobie sami, co zrobi klient gdy zobaczy, że tu zestaw kosztuje 42zł a gdzie indziej taki sam 32zl.

 

Myślicie że statystyczny potencjalny klient doczyta, że jeden jest z drożdzami a drugi bez?

U ludzi liczy sie pierwsze wrażenie.

Idąc tą drogą , sprzedawca powinien sprzedawać wszystko za 1 zł a pod spodem dopisek,oczywiście małymi literami, że cena nie obejmuje........ Nie na tym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@natrix

Nie mam zamiaru odpowiadac na tak trywialne pierdoły, że "nikt cie nie zmusza do zakupów" albo obliczeń, ktore każdy umie sobie zrobić.

Słusznie. Nikt Cię nie zmusza, ani do zakupów ani do odpowiedzi, ani do obliczeń (w które wkradł się mi błąd polegający na zgubieiu paru groszy, choć to tak trywialne :) )

 

 

@natrix

Wbrew temu co chciano wmowić mi wcześniej, będe warzył z gotowych zestawów słodów i to ześrutowanych, bo tak jest mi wygodniej.

I warto dać pare zlotych więcej za tą wygodę, natomiast dobranie rodzajów warek tak, by ferementować ich kilka na jednej gęstwie, nie wymaga żadnych poświęceń i daje wymierne oszczedności: jeden zestaw słodów gratis oraz natychmiastowe podjęcie fermentacji przez nastaw.

Jest sklep, który daje opcje kupna zesawu bez drożdży. Olej zdziercę który wciska do każdego zestawu drożdże i daj fory temu, który tego nie czyni. Niech ma za swoje! Wilcy wokół nas nie ludzie! :beer: Niech poczuje prawo rynku i wysublimowany gust wybanej klienteli :)

 

A na poważnie: kupując większe ilości słodu również można osiągnąć równie wymierne oszczędności a i użycie tej samej gęstwy nie będzie problemem. I też nie wymaga wielkich poświęceń :)

 

I jeszcze jedno: Kto chciał Ci wmówić, żeby nie warzyć z gotowych zestawów? Były sugestie, jak rozwiązać ten, jakże istotny problem, ale jakiegoś zmasowanego raczej nie było. A o śrutowaniu to w tym wątku już wcale nie było mowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flood

Jestem dumny z mojej nazwy, a rozważania czy jest ona tak czy siaka nie mają podstaw merytorycznych.

A rozważanie nazwy sklepu ma podstawy merytoryczne? Mógłby się nazywać dowolnie...

 

Zastanawia mnie natomiast przyczyna nazwania browaru nazwą ptaszka...

 

A co do decyzji zakupowych - jedni wolą delikatesy, inni wybierają hipera. Często kupując te same produkty - niektórzy lepiej czują się w delikatesach.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert13 koniecznie chcesz przekonać Elroya że źle prowadzi swój biznes. A przy okazji sporo innych osób które włączyły się do dyskusji. Zgłosiłeś swoje uwagi - OK, Elroy przyjął to do wiadomości jako sugestię klienta przy czym dodał, że generalnie nikt mu podobnych uwag nie zgłaszał, więc zapewne nie będzie nic zmieniał. Szczególnie, że zestawy sprzedają się bardzo dobrze. I koniec tematu. Więc po co dalsza jałowa dyskusja?

W trosce o biznes Elroya kruszysz kopie o 8zł za drożdże, a potem stwierdzasz że kupujesz zestawy bo Ci tak wygodniej. Mimo, że wiesz że przepłacasz bo równie dobrze można kupić dwa worki słodu, 3 rodzaje drożdży i zaoszczędzić wielokrotność tych 8 zł. Osobom kupującym zestawy też tak jest wygodniej.

 

Dla większości aktywnych forumowiczów problem jest zapewne zupełnie wirtualny bo kupują słód workami, chmiel kilogramami a drożdże po kilka paczek :)

 

Jesteś przekonany że Elroy robi źle? Załóż własny biznes i puść go z torbami :beer: Albo zaoferuj mu swoje usługi doradcze. Może skorzysta.

Edytowane przez Terry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się zaoszczędzić to trzeba przed sezonem usiąść, pomyśleć jakie piwa chce się warzyć, znaleźć receptury, policzyć słody, kupić 25 kg pilzneńskiego i innych słodów itd.

 

Nie wiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.