Skocz do zawartości

Jaka jest właściwie różnica między cukrem kandyzowanym


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie jaki to ma być belg. To ma być Belgijski Tripel 19* BLG na 21 litrów wg. receptury Borysa Banasiaka. Mi wyszło tylko 18* BLG ale też chyba więcej nastawu ok 22-23 litry. Nie posiadam typowych belgijskich drożdży. Mam S-04 i S-33. Które bardziej się do tego stylu piwa nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaki to ma być belg. To ma być Belgijski Tripel 19* BLG na 21 litrów wg. receptury Borysa Banasiaka. Mi wyszło tylko 18* BLG ale też chyba więcej nastawu ok 22-23 litry. Nie posiadam typowych belgijskich drożdży. Mam S-04 i S-33. Które bardziej się do tego stylu piwa nadają?

 

To piwo jasne więc cukier biały kryształ, co do drożdży to moim zdaniem nie ma się co porywać na piwa belgijskie bez dedykowanych drożdży.

Twój wybór to żaden wybór, ale jeżeli już musiałbym użyć, to s-33 w wyższych temperaturach 23-25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie posiadam drożdży płynnych i nigdy jeszcze nie miałem takiej przyjemności a po drugie są one stanowczo za drogie. Nie wiem jak to się opłaca chyba że ktoś odzyskuje gęstwę po fermentacji. Bo inaczej 40 parę złotych to za dużo jak na jedną warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj znajdziesz fragment dyskusji o recepturze na Tripla z uwzględnienieniem S-33

http://www.piwo.org/topic/5444-belgian-tripel/page__view__findpost__p__112513

Z tychże powodów ja zrezygnowałem z belgów na tych drożdzach.

 

Co do kosztów. Myślałem dokładnie tak samo. Z perspektywy jednak widzę, że umiejętne zaplanowanie receptur pozwoliło na zrobienie 3 warek + 4 cydrów z podebranej gęstwy. Zapytaj też na forum, czy ktoś z Krakowa nie poratuje Cię gęstwą? Ja niestety właśnie rozdysponowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w Polsce bardzo ciężko jest kupić prawdziwy cukier trzcinowy, po prostu jest on bardzo drogi i nie ma u nas wystarczającego rynku zbytu. Najczęściej jest to po prostu aromatyzowany i barwiony cukier biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie posiadam drożdży płynnych i nigdy jeszcze nie miałem takiej przyjemności a po drugie są one stanowczo za drogie. Nie wiem jak to się opłaca chyba że ktoś odzyskuje gęstwę po fermentacji. Bo inaczej 40 parę złotych to za dużo jak na jedną warkę.

Jeżeli drożdże płynne są dla Ciebie za drogie, to nie porywaj się na piwa, gdzie są one potrzebne. Na S-04 zrobisz dobre brytyjskie piwa, na US-05 możesz robić style amerykańskie, na W34/70 dolniaki. Niestety dla belgów nie ma dobrych suchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.