Skocz do zawartości

wariacje na temat grodziskiego


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Uwarzyłem ostatnimi czasy 45 l grodziskiego. Bardzo fajne lekkie piwo wyszło. Ale tak sobie myślę o małej modyfikacji zasypu, bo nie do końca pasuje mi wędzonka. Może dam nieco więcej pilznenskiego zamiast wędzonego, a może coś z kolorowych słodów. Może ktoś z szanownych, bardziej doświadczonych piwowarów zasugeruje cos od siebie? A może jakiś całkiem inny przepis na górne piwo na drożdżach S33?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca jeszcze tyle czasu..... To co mam się wypije i uwarzy sie nowe :) Poki co Anteks z chęcią wyślę Tobie z 2 flaszki do oceny. Mówię poważnie. Opinia doświadczonego piwowara zawsze bezcenna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz Lukasie "pobawić się" z grodziszem naśladując to co robili w Grodzisku próbując ratować zakład - czyli Grodzisza Specjalnego (wersja 12 blg), albo coś w rodzaju a'la Bernardyńskie (ciemny grodzisz 14Blg). To jest Twój browar i nikt Ci nie zabroni eksperymentować, tylko pamiętaj - koniecznie podziel się z nami wynikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym uwarzyć na święta coś ala Grodzisz.

"Na stanie mam":

- 2 kg wędzonego jęczmiennego Weyermanna,

- 5 kg pszenicznego, i inne nie istotne...

Drożdże tylko suche, S-33 czy WB-06 znajdą się.

 

Myślę nad:

http://www.wiki.piwo...j_Smyk_(anteks)

 

i (rozmowa na czacie):

"ja zrobiłem z 3kg pszenicznego, klarowność jest ok

wsypujesz słody do 5l o temp 40*, ustalasz na 37* i przerwa 30min

dolewasz 2l gorącej do50* i czekasz 20min

następnie 3l do 70* i czekasz 30min

próba jodowa, 2l do 75* (tu dodałem łuskę) i filtracja

wysładzanie 6l, 4l, 3l

ja jeszcze zrobiłem taki myk, że nie było cichej, po burzliwej dałem zeatynę"

 

ale... jak to chmielić? To dopiero drugie zacieranko z mojej strony i dla mnie za mało danych.

 

Da się z tych produktów zrobić coś przyjemnego dla zwyczajnego zjadacza chleba (rodzinka) który w życie wędzonki (piwka) nie miała w paszczy?

 

kurde bo jutro bym co uwarzył :smilies: :smilies: :smilies:

Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteks no tez ciekawe. Zwłaszcza, że dzisiaj wygarnąłem gęstwę z 34/70 (a co mi tam) i ładnie se urosła w lodówce. Ale na dolniakach to tak jak lagera trzeba? 12 stopni itd.? Bo jeszcze mam jednego lagerka na cichej, wczoraj przelany.

Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest smaczne a żona już wypiła 1,5 skrzynki :) Znajomi też nie narzekali. Choć czuje trochę niedosyt wędzonki następnym razem będę próbował zamiast zasypu słodu pszenicznego sam słód wędzony a do filtracji łuska ryżowa na wspomożenie :) Zrób coś podobnego a zapewniam że będziesz bardzo zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak codziennie?

Ej, kur...na przestańcie, na czacie rozmawialiśmy o grodziszu, więc zapisałem bo pamięć moja dobra ale krótka, ale się czepiacie...eh...

oj tam, oj tam jak mawia mój młodszy syn :smilies:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.