Skocz do zawartości

Nagazowanie ile czasu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Otworzyłem wczoraj swoje pierwsze piwo a raczej napój chmielowy zrobiony z resztek po przelewaniu na cichą, oczywiście ciekawość wzięła górę i otworzyłem butelkę po jednym dniu refermentacji. Niestety gazu prawie brak. W smaku piwo jest dobre ale z gazem byłoby jeszcze lepsze :) Ile czasu muszę poczekać żeby pojawił się co2 w butelkach ? 3 dni wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo :(

Tak jak z nalewkami postoją kilka miesięcy i się układają doskonale, smak się przegryza. Kolega wyprodukkował w zeszłym roku śliwowicę, ale był pazerny i zrobił jej "za dużo" przeciągnął destylację i wyszedł rozpuszczalnik. Po pół roku w piwnicy były już prawie same śliwki. Czas robi swoje. Chyba pójdę do sklepu. Jakie piwo sklepowe pijacie/polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał jeszcze 80 butelek tego trunku ;)

Mam do tego całą szafkę wszelkich wódek, nalewek i likerów i do tego 20 butelek wina jabłkowego :D

Jakby ktoś miał zepsute piwo w oklicach trójmiasta to mogę to zawsze puścić na organki i odzyskać wolty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jest najbardziej szkoda nie piwa, które się zepsuło i musiałem wylać, tylko tego, które wypiłem zanim zrobiło się doskonałe. ;)

Uffff a już sądziłem że to ze mną coś nie halo ;) pierwsza skrzynka lagera z puchy poszła w gardło zanim nabrała właściwych bąbelków, a właściwych bąbelków nabrało po ponad miesiącu - 3 tygodnie to minimum ale nie optimum. Trening cierpliwości... ciężki ale opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jest najbardziej szkoda nie piwa, które się zepsuło i musiałem wylać, tylko tego, które wypiłem zanim zrobiło się doskonałe. ;)

 

Po pewnym treningu od razu wiadomo, że piwo rokuje nadzieje na wybitność i trzeba odłożyć zapasik w piwniczce.

Ale to trzeba ćwiczyć, choćby dlatego warto pić młode piwa.

 

Ale w tym wątku chodzi o cytuję "napój chmielowy zrobiony z resztek", nie sądzę, żeby wiele wyszlachetniał z wiekiem, po co się ma człowiek katować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym treningu od razu wiadomo, że piwo rokuje nadzieje na wybitność i trzeba odłożyć zapasik w piwniczce.

Ale to trzeba ćwiczyć, choćby dlatego warto pić młode piwa.

 

Ale w tym wątku chodzi o cytuję "napój chmielowy zrobiony z resztek", nie sądzę, żeby wiele wyszlachetniał z wiekiem, po co się ma człowiek katować

coder, pozwól mieć nadzieje...

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom odkapsluje chyba dzisiaj kolejną butlencję :D

Reszta czeka w kegu na swoją kolejkę. Fajne to warzenie piwa :)

 

Oj fajne fajne. Zaraziłem tym brata, nawet jego żonie smakuje to piwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spiłem pół butelki i jest już gaz :D pewnie za tydzień lub dwa będzie już całkiem dobrze nagazowane. Tylko pewnie nie przetrwa bo zostały cztery butelki :P

A gdzie dokładnie -okolice trójmiasta. Może czasem trzeba pograć na organkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa dolnej fermentacji, gdy były poddane lagerowaniu w temperaturze bliskiej zera potrzebują nawet 2-3 miesiące na nagazowanie (w temp. 10°C). Po prostu drożdże są już słabe, jest ich mało i wolno im idzie praca. Dlatego nie ma co się niecierpliwić i trzeba czekać, co jakiś czas (np. co 10 dni) otwierając butelkę i kontrolując gaz. Ja w tym celu butelkuje z każdej warki 3-4 bączki do szybkiego spicia.

Zamiast przenosić piwo do ciepłego żeby jak najszybciej się nagazowało, lepiej w spokoju potrzymać je dłużej w optymalnej temperaturze.

Edytowane przez korko_czong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.