Skocz do zawartości

stara gęstwa


przemski

Rekomendowane odpowiedzi

mam gęstwę stojącą w lodówce od 18 grudnia, a więc już 2,5 miesiąca

 

czy warto ją rozruszać czy lepiej dać sobie spokój i kupować nowe drożdże? - na wszelki wypadek dodam że gęstwa pachnie OK i nie wykazuje żadnych złych oznak, zbiła się bardzo mocno i płyn nad nią zrobił się mocno ciemny

 

a jeśli taką gęstwę warto jednak rozruszać to mam pytanie czy zadawać nią piwo czy zrobić to przez starter? a jeśli starter to jak duży? kilkustopniowy?

 

pewnie to nie ma znaczenia ale dodam że są to drożdże W1762 Abbey II, przerobiły u mnie 2 piwka, czyli teraz po długiej przerwie byłyby użyte po raz trzeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem tak starych drożdży, czasami zdarzyło mnie się zadać drożdże po miesiącu od zbioru, może 1,5 miesiąca. Piwo wyszło jak zwykle, jedynie musiałem czekać dłużej na start. Na Twoim miejscu zrobiłbym starter, jeśli już chcesz używać takiej gęstwy. Najwyżej zepsuje Ci się 2 litry brzeczki a nie ponad 20 czy jeszcze więcej. Zrób starter i oceń czy wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie upieram, po prostu pytam, jeśli z tego powodu miałbym wylać 40 litrów piwa i kilka godzin mojej pracy to pewnie że nie warto - 40 zeta na nowe opakowanie wyjdzie taniej, po prostu nie wiem gdzie jest ta rozsądna granica wieku gęstwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek-Pasieka nawet jeśli twoje drozdże nie są zakazone to i tak pewnie już straciły swoje pszeniczne walory.

 

przemski ---> Nie jestem pewien, ale bodajże Czes pisał w "Piwowarze", że gęstwa już po tygodniu głoduje i "zżera" się :D Ja nie mam doświadczenia w tym temacie - ale gęstwy drożdżowej mającej 2,5 miesiąca bym nie użył. Może niech wypowie się ktoś bardziej kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego w mojej nie wymieniałem, nie zadawałem, raz tylko po kilku dniach od postawienia zlałem piwo znad gęstwy i zalałem wodą (oczywiście nie z kranu tylko sterylnie), stoi ot-tak w lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie chodzi o abbey II? Ja używam jej do teraz. Ostatnio wyciągnąłem z lodówki po miesiącu stania i jak tylko ciepła dostała to podwoiła objętość. Po zadaniu do BGSA na drugi dzień z wiadra wychodziła. Myślę że warto by zrobić starter i ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie chodzi o abbey II? Ja używam jej do teraz.

 

to ta sama co Ci podsyłałem, cieszę się że u Ciebie pracuje

moje wątpliwości budzi sam fakt że tak długo stała bez ruchu - ale faktycznie obudzę ją starterem i zobaczę co z tego wyjdzie, jak nie będzie wykazywała objawów zakażenia (na ile umiem to ocenić...) to dam drożdżom popracować a przy najmniejszych wątpliwościach: kibelek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lać wszystko. Truposze to dość dobra pożywka dla ich następców.

Po to się robi starter, żeby nie pchać do fermentora starego, martwego syfu. Jak robisz na mieszadle to odczekaj pół godziny i zlej ciecz z drożdżami znad osadu martwych drożdży. Jak nie masz mieszadła to zamieszaj i postępuj podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieraz i starsze gęstwy lałem. Ważne aby z niej nie śmierdziało. (Raz mi gęstwa ponad pól roku stała i waliło z niej zgniłymi jajami.)

Zlej płyn z góry i zbierz wierzchnia warstwę łyzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja właśnie zrobiłem eksperyment.

W lodówce stał słoik gęstwy Bavarian Lager od grudnia 2011. Myślę sobie - wyleję. Otwieram słoik - żadnych niepokojących zapachów. Nic. Odlałem trochę płynu - próbuję. Zero kwasu. Robiłem akurat jakiś starter - myśle - zrobię i z tych staruchów - zobaczymy. Po 24 h czysta piana i normalny zapach. Starter 4 dniowy stoi teraz w piwnicy w 14 stopniach. Pytanie? Rozruszać go jakimś hellem czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.