Skocz do zawartości

Opóźniony start dolnej fermentacji


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę uwarzyłem pilsa (25l) i zadałem starterem (Pilsner Urquell), niestety do dziś rano fermentacja nie zaczęła się. Brak bąbelków CO2 na powierzchni brzeczki. Temp. ~13 st. C. Starter trzymałem również w podobnej temp. Gęstość wyszła mi trochę wyższa niż planowałem 16 BLG. Jak myślicie, czy mogę jeszcze liczyć, że te drożdże wystartują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zimnych startów przy pierwszym użyciu drożdży, fermentacja ruszała nieraz po paru dniach, kosztowało to mnie wiele nerwów. Przy pierwszym użyciu drożdży zaszczepiam starterem brzeczkę w temperaturze pokojowej, a po pierwszych oznakach fermentacji wstawim do zamrażarki w temperaturę docelową. Przy kolejnych warkach na tych drożdżach stosuję zimne starty, gęstwa gwarantuje rozpoczęcicie fermentacji bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wolne starty" dolniaków zwykle są spowodowane małą ilością komórek drożdży. Starter 1L, a nawet 2L to raczej mało, żeby start był w miarę szybki (<48h). Jak się zada całą gęstwę z poprzedniego piwa, wtedy startują już w normalnym tempie.

 

Dlatego lepiej na początek robić jakieś lekkie piwko 10°Blg, żeby się namnożyły porządnie, a solidne robić jako kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie miałem podobny problem. Zadałem starter z drożdży Pilsner Urquell 3L. Długo próbowały ruszyć, następnie pojawiła się oznaki fermentacji ale drożdże stanęły. Zadałem gęstwą S23 ale niestety było za późno - 100% apteka. Może to jakaś felerna partia ? Jaki producent tych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie na urquellach uwarzyłem 5 warek.

Starter kręcony na mieszadle w 2,5L kilka ładnych dni a i tak pierwsza warka z 10,5 odfermentowała do 2,5 także niezbyt głęboko. Ogólnie jestem zadowolony z tych drożdży, ale powoli fermentują i ciężko zejść na nich poniżej 3,5 BLG przy wyższej gęstości początkowej.

Poczekaj jeszcze, bo te drożdże są b. leniwe. Nie mają ochoty nawet opaść na dno po fermentacji. Pływają po wierzchu po 3 tygodniach jak górniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja fermentowałem dwa sezony na urquelach. Warka nigdy nie zatrzymała się powyzej 2,5 blg (mówię o standartowych lagerach powiedzmy do 14 blg). Piwa także świetnie się klarowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie miałem podobny problem. Zadałem starter z drożdży Pilsner Urquell 3L. Długo próbowały ruszyć, następnie pojawiła się oznaki fermentacji ale drożdże stanęły. Zadałem gęstwą S23 ale niestety było za późno - 100% apteka. Może to jakaś felerna partia ? Jaki producent tych drożdży?

 

Hmm ...mnie w tym sezonie Urquelle też nie ruszyły. Activator sporo przed terminem ale niestety słabo mu szło z 17L brzeczki z blg 10,5. Po 60 godzinach dodałem S-33.

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ...mnie w tym sezonie Urquelle też nie ruszyły. Activator sporo przed terminem ale niestety słabo mu szło z 17L brzeczki z blg 10,5. Po 60 godzinach dodałem S-33.

 

Lukasz

 

Ruszyły wtedy tylko górniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.