Skocz do zawartości

Przejściówka z wężyka na kran


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę w końcu zrobić tę chłodnice zanurzeniową, zaopatrzyłem się w 8m miedzianej rurki fi8, teraz potrzebuję jakiejś przejściówki z wężyka fi8 (średnica wewnętrzna) na rozmiar kranu (to chyba 3/4"?), może ktoś zna jakieś internetowe sklepy lub konta na allegro gdzie takie coś można by dostać?

 

Byłem w dwóch marketach budowlanych w Gdańsku i nigdzie czegoś takiego nie dostałem :ble:

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli studzisz w wannie tak jak ja, to wąż od słuchawki prysznicowej zakończony jest gwintem 1/2'. Wystarczy chłodnicę zakończyć odpowiednią końcówką i podłączyć. W przypadku korzystania z kranu kuchennego to tak, jak proponuje mrblaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym już sto

Chcę w końcu zrobić tę chłodnice zanurzeniową, zaopatrzyłem się w 8m miedzianej rurki fi8, teraz potrzebuję jakiejś przejściówki z wężyka fi8 (średnica wewnętrzna) na rozmiar kranu (to chyba 3/4"?), może ktoś zna jakieś internetowe sklepy lub konta na allegro gdzie takie coś można by dostać?

 

Byłem w dwóch marketach budowlanych w Gdańsku i nigdzie czegoś takiego nie dostałem :ble:

Chodzi o zwykły gwint rurowy 3/4"? Przecież możesz zastosować zwykłe szybkozłączki ogrodowe. Jeśli chodzi natomiast o gwint występujący z bateriach kuchennych lub łazienkowych, to najlepiej sprawdza się coś takiego:

http://www.gardena.com/pl/water-management/hose-connectors/element-gwintowany-do-strumienia-perlistego-308000/

 

Team podłączania chłodnicy do baterii wraca jak bumerang...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

http://www.prema.pl/pdf/produkty/80.1020.14.08.pdf'>http://www.prema.pl/pdf/produkty/80.1020.14.08.pdf

Propanuję coś takiego

 

Do kupienia w sklepie internetowym

 

http://www.prema.pl/

Nie wiedziałem, że takie złączki są dostępne i męczyłem się z lutowaniem końcówek. Przy miedzianych chłodnicach dla wielu osób problemem jest szczelne i trwałe połączenie rurki miedzianej z wężem doprowadzającym wodę, a w/w wystarczy przykręcić. Podejrzewam że takie złączki można kupić w sklepach stacjonarnych z osprzętem do pneumtyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę w końcu zrobić tę chłodnice zanurzeniową, zaopatrzyłem się w 8m miedzianej rurki fi8, teraz potrzebuję jakiejś przejściówki z wężyka fi8 (średnica wewnętrzna) na rozmiar kranu (to chyba 3/4"?), może ktoś zna jakieś internetowe sklepy lub konta na allegro gdzie takie coś można by dostać?

 

Byłem w dwóch marketach budowlanych w Gdańsku i nigdzie czegoś takiego nie dostałem :ble:

Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem. Ale:

 

Większość nowych baterii kuchennych ma końcówkę z gwintem bodaj 22x1. (Ja tak mam).

Przejściówkę z 22x1 na 1/2” można kupić w marketach budowlanych. Do 1/2” to już podbierzesz, co chcesz. Ja na tą przejściówkę wkręcam wąż z oplotu do baterii:

http://armaturasanitarna.com/index.php?p420,waz-w-oplocie-stalowym-do-baterii-1-2-z-krotka-koncowka-l-60-cm-ferro-wbs82-tania-wysylka/]w%C4%85%C5%BC

 

Czyli jedna strona to 1/2 cala, druga strona to 10mm. Na końcówkę z gwintem nałożony mam odpowiedni wężyk zaciśnięty opaską.

 

Jak chcesz to taką przejściówkę z 22x1 na 1/2 cala Ci wyślę. W Rzeszowie można ją kupić w każdym dużym markecie budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna strona to 1/2 cala, druga strona to 10mm. Na końcówkę z gwintem nałożony mam odpowiedni wężyk zaciśnięty opaską.
Nie udało mi się uzyskać szczelności przy stosowaniu opasek zaciskochych, bez względu na siłę z jaką były skręcne (od lekkiej do zgniatającej rurkę), na poczatku chłodzenia przy zwiększonym ciśnieniu wody były przecieki, szczelność dało dopiero wlutowanie końcówki. Omawiane wyżej złączki od pneumtyki są konstrukcyjnie przystosowane do wysokiego ciśnienia, myślę że dadzą szczelne i trwałe połączenie na wyjściu z chłodnicy miedzianej. Połączenie węża doprowadzającego wodę z baterią, czy kranem to pikuś, na rynku jest wiele złączek, przejściówek, szybkozłączek itd. tylko przebierać w ofertach. Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w dwóch marketach budowlanych w Gdańsku i nigdzie czegoś takiego nie dostałem :ble:

Podejdź do człowieka z obsługi i powiedz by Ci połączył kran z wężykiem.

Dokładnie tak zrobiłem w Praktikerze/Castoramie - poszedłem z wężem od prysznica i wężykiem i poprosiłem by połączył jedno z drugim.

Trochę pokombinował i złożył mi to z trzech różnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jak dla mnie to straszne kombinacje (chyba że nie wiem o co chodzi). Ja to mam tak zrobione:

2012 02 28 08.51.45

 

Ogólnie tę przejściówkę wpuszcza się do wężyka i zaciska żeby pod wpływem ciśnienia nie wyleciała.

 

Kupiłem ją w pierwszym lepszym markecie budowlanym więc z dostępnością raczej problemów być nie powinno

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jak dla mnie to straszne kombinacje (chyba że nie wiem o co chodzi). Ja to mam tak zrobione:

 

 

Ogólnie tę przejściówkę wpuszcza się do wężyka i zaciska żeby pod wpływem ciśnienia nie wyleciała.

 

Kupiłem ją w pierwszym lepszym markecie budowlanym więc z dostępnością raczej problemów być nie powinno

Nie chodzi o takie połączenia, tu jest przejsciówka z mosiądzu który jest twardy i sztywny, na nim opaska zaciska się równomiernie po obwodzie dajc szczelność. Największy problem z połączniami chłodnicy miedzianej przy stosowaniu opasek jest styk rurki miedzianej z następnym elementem (rurka np. igielitowa). Zaciskając opaskę na miedzianej rurce chłodnicy deformujemy ją, miedź jest elastyczna, miękka i powstaje przeciek - prawdopodobnie uzyskałoby się szczelność bardziej dokręcając opaskę, ale siła potrzebna na uzyskanie takiego efektu niszczy wcześniej gwint na opasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo prostszy sposób : Jak sie wykonało filtr z oplotu - to zostaje wężyk gumowy. Ten wężyk za pomocą zacisku zakładamy na chłodnicę. Korzystając z węża ogrodowego wklejamy jakim bardzo dobrym klejem ten wyjęty z filtra, sklejamy, dla pewności dajemy obejmę. Na drogi koniec zakładamy szybkozłączkę ogrodową i podpinamy do kranu - proste ? :D Fotki https://picasaweb.google.com/ajerkuchy/ChOdnicaZanurzeniowaCuF8?authuser=0&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.