Skocz do zawartości

Ile pijecie? ;)


leech

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że im bardziej wciąga mnie warzenie tym więcej, że tak powiem "testuję" swoje wyroby. Mam obawy czy to nie jest pierwszy poziom alkoholizmu ;) Piję +- 3 piwa dziennie ale gdybym się nie kontrolował to pewnie jeszcze te 3 więcej z przyjemnością bym skonsumował. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wszyscy mówią o uzależnieniu. Ale nie uzależnienie jest największym problemem picia alkoholu. Tutaj na tą chorobę ma wiele czynników wpływ.

Gorszym problemem jest negatywny wpływ na nasze ciało. Wiele chorób jest połączonych z nadmiernym spożyciem alkoholu. Dlatego zaleca cię picie nie więcej niż 3-4 unitów dziennie przez męższczyznę i 2-3 unitów przez kobietę. Do tego zaleca się 2 dni bez alkoholu.

1 unit = 10g czystego alkoholu

 

Czyli piwo 500ml 5,5% alkoholu = 2.8 unitów

lekki ale 500ml ok 3.7% = 1.9 unitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobre towarzycho, to 3 lub 4 piwa spokojnie :) A teraz jak co roku (odkąd zacząłem pić piwo) Wielki Post bez jakiegokolwiek alkoholu :) Statystycznie odhaczę te 2 dni tygodniowo bez alkoholu na cały rok :D Jest całkiem niezły film "Czy za dużo piję?", gdzie pokazują nie tylko naukowy punkt widzenia na ten problem, lecz również jak ludzie podchodzą do alkoholizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedno piwko w dniu kiedy mam wolne od pracy, czasami dwa w weekendowy dzień. Często sobie odpuszczam kiedy mam wolne bo nie mam ochoty na piwo, czasami mam to idę do piwniczki i coś sobie wybiorę. Raczej nie zdarza mnie się pić dzień za dniem - aż tak dużo wolnego nie mam ;) Zdaję sobie sprawę, że jak uruchomię nalewak to na jednym piwie może się nie skończyć ;) Nie trzeba myć butelek to i łatwiej nalać kolejne piwo ;)

Edytowane przez 19Mateusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.